Wizyty

free counters

Wydarzenia SU ZPSDrukuj

WYDARZENIA

Walentynki

W dniu Świętego Walentego w naszej szkole Samorząd Uczniowski uruchomił pocztę walentynkową. W tym dniu uczniowie na znak przyjaźni, życzliwości i sympatii przekazywali sobie walentynki. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas II-VI.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia TUTAJ:

Spotkanie podsumowujące

W dniu 24.01.2017r. w naszej bibliotece odbyło się zebranie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, uczniów należących do Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz harcerzy. Było to spotkanie podsumowujące wspólną działalność uczniów w I półroczu roku szkolnego 2016/2017, z którego wynikało, że współpraca była niezwykle owocna i przyniosła zamierzone efekty.
Należy podkreślić, iż wszelkie działania i wysiłki podjęte przez uczniów miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego oraz  zagospodarowanie  wolnego czasu, dostrzeganie potrzeb własnych i innych ludzi.
Pani Dyrektor wraz z opiekunami podziękowała młodym działaczom za współpracę.

Bibliotekarka- Małgorzata Walasek
Opiekun Samorządu Uczniowskiego- Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ

Zbieramy fundusze na sztandar szkoły

Samorząd Uczniowski Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku zorganizował kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, którego głównym celem było pozyskanie środków na zakup sztandaru szkoły. W akcję włączyli się uczniowie ZPS i PG wraz z rodzicami, harcerze oraz opiekunki świetlicy przygotowując piękne własnoręcznie wykonane szopki, stroiki, aniołki, choinki, bombki oraz karty świąteczne. Kiermasz odbył się podczas zebrania z rodzicami wzbudzając duży zachwyt i zainteresowanie wśród kupujących. Pozyskane środki to 785,20zł. Do tej kwoty dołączyliśmy zebrane wcześniej przez uczniów pieniądze ze sprzedaży ciast w kwocie 500,00 zł. W przedsięwzięcie włączyli się także uczniowie z Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przygotowując kiermasz książek używanych. Ze sprzedaży książek uzyskano 130,00 zł, które w całości przekazano na sztandar. Łączną kwotę 1415,20 zł wpłacono na konto Rady Rodziców.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom, Uczniom oraz wszystkim  osobom, dzięki którym pozyskaliśmy dotychczasowe środki. Dziękujemy za współpracę.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego- Aleksandra Skórnicka

Więcej TUTAJ:

Chcę z Tobą spędzić Święta...

15 grudnia br. uczniowie z ZPS i PG w Kluczewsku przygotowali przedstawienie świąteczne pt. „Królowa Śniegu i święta”. Młodzi artyści wcielili się w postacie z bajek Hansa Christiana Andersena pt.  „Królowa Śniegu” i „Dziewczynka z zapałkami”. Myślą przewodnią inscenizacji było przypomnienie najważniejszych wartości w życiu człowieka, takich jak pomoc drugiej osobie, przebaczenie, miłość, przyjaźń i zgoda.
Oprawa muzyczna oraz piosenki pięknie wykonane przez uczennice z gimnazjum wprowadziły widzów w świąteczny nastrój.
W tym dniu uczniowie wystąpili nie tylko przed społecznością szkolną, ale także na spotkaniu seniorów z naszej gminy  oraz podczas zebrania z rodzicami.

                                                       Bibliotekarka: Małgorzata Walasek
                                                       Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Skórnicka

Więcej TUTAJ:

Mikołajki'2016

Uczniowie ZPS i PG w Kluczewsku przygotowali na powitanie Mikołaja montaż słowno- muzyczny.  Przedstawili krótką historię św. Mikołaja , z której dowiedzieliśmy się, że był to człowiek  niezwykle skromny i czuły na ludzką biedę i niedolę. Swoim znacznym majątkiem chętnie dzielił się z potrzebującymi.
Dzieci   zwróciły uwagę na to ,że cała społeczność uczniowska także bierze udział w różnych akcjach charytatywnych na terenie naszej szkoły, bo przecież „każdy  może zostać  św. Mikołajem”. 
Po inscenizacji Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami zapewniając, iż za rok ponownie nas odwiedzi.

Organizatorzy: Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka, Urszula Jeziorska

Więcej TUTAJ:                                                                                                                   

"Dzień Pluszowego Misia połączony z Dniem Wolontariatu"

25 listopada br. w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia połączone z Dniem Wolontariatu Szkolnego.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klas II i III oraz klas IV-VI. Przedstawiciele Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przygotowali prezentację dotyczącą obchodów Dnia Misia. Przybliżyli najmłodszym w jaki sposób powstało to święto oraz zwrócili uwagę na to, że miś odgrywa ważną rolę nie tylko w świecie dziecka, ale także wśród dorosłych. Pluszak ten towarzyszy nam od pokoleń.

Dzień Pluszowego Misia miał w naszej szkole nietypowy charakter. Harcerze w myśl motta  „Jesteśmy tyle warci, ile sami możemy dać innym” wykorzystując postać pluszowego misia zaprezentowali krótką scenkę, w której ukazali wartość niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.  Wyświetlili filmik przedstawiający różne oblicza wolontariatu. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wymieniła wszystkie akcje charytatywne, w których nasi uczniowie biorą udział oraz podziękowała całej społeczności szkolnej za to, że  otwiera serca na potrzeby innych.

Organizatorzy:
Bibliotekarka- Małgorzata Walasek
Opiekun Samorządu Uczniowskiego- Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

"Posadziliśmy drzewo"

W ramach kontynuacji akcji „Tu mieszkam, tu sprzątam” podjętej z inicjatywy  Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania” harcerze z naszej szkoły posadzili na placu szkolnym kasztanowca. Przeprowadzone działania miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów oraz kształtowanie i promowanie proekologicznych zachowań dzieci w codziennym życiu.

Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

„Rajd rowerowy”

W sobotni wrześniowy poranek harcerze, przedstawiciele SU, członkowie aktywu bibliotecznego oraz uczniowie klasy V wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę rowerową po naszej okolicy. Rajd rozpoczął się zbiórką w Kluczewsku, na której omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Trasa rajdu to  28-kilometrowa pętla, która obejmowała następujące miejscowości: Kluczewsko – Ciemiętniki – Sudzin – Sudzinek – Kąty – Maluszyn – Kurzelów – Komparzów - Kluczewsko. Przemierzając okolice  dwóch województw – świętokrzyskiego i łódzkiego uczestnicy wycieczki podziwiali uroki rzeki Czarnej i Pilicy, nad którymi odbyły się dwa postoje. Podczas rajdu  uczniowie zwiedzili cmentarz parafialny w Kurzelowie, na którym spoczywa babcia Stefana Żeromskiego - Agnieszka z Jackowskich Katerla oraz zapalili znicz na grobowcu ofiar faszystowskiego terroru podczas II Wojny Światowej. Poznali również historię powstania kaplicy na cmentarzu oraz kościoła parafialnego w Kurzelowie.

Uczniowie zmęczeni, lecz zadowoleni „z bagażem” pełnym przygód  powrócili do swoich domów i już marzą o kolejnej wyprawie.

Opiekun SU

„Sprzątamy naszą okolicę”

Drużyna harcerska wraz z przedstawicielami SU z naszej szkoły  przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania” wzięła udział 
w akcji „Tu mieszkam, tu sprzątam”. W słoneczne, wtorkowe popołudnie dzieci sprzątały odcinek drogi Kluczewsko - Komparzów. Uczniowie wyposażeni w foliowe worki i rękawiczki z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w akcji. Dzieci w krótkim czasie napełniły aż 5 worków! Harcerze byli zaskoczeni dużą ilością oraz różnorodnością śmieci, które znaleźli w przydrożnym  rowie i na skraju lasu.

Po akcji odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Była to świetna okazja nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do dyskusji na temat ważności utrzymania czystości  w naszym otoczeniu. 
Mamy nadzieję, że poprzez takie działania młodzi ludzie wypracują  w sobie nawyk niezaśmiecania oraz dbania o swoją okolicę.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu za ufundowanie kiełbasek na ognisko.

Opiekun SU

„Dzień Chłopaka”

W miniony czwartek podczas dyskoteki szkolnej uczciliśmy święto naszych kolegów. Spośród uczniów klas IV-VI dziewczynki wybrały najsympatyczniejszych chłopców w każdej z klas.  
Są to: Mateusz Gieroń kl. IVa, Kacper Stypka kl.IVb, Damian Barczyński kl. V, Grzegorz Domoradzki kl. VIa, Mateusz Bąk kl. VI b. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali  wafelki. Niespodzianką dla pozostałych  uczestników  dyskoteki były słodkie lizaki będące smacznym przerywnikiem świetnej zabawy.

Samorząd Uczniowski

„Wybory, wybory…”

Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbywały  się na wzór ordynacji wyborczej dorosłych obywateli.

Pierwszym etapem było wytypowanie przez uczniów klas IV-VI swoich  kandydatów. Byli to: Nikola Olczyk kl.IVa, Nina Łączek kl. IVb, Oskar Glanda kl.V, Izabela Strychalska kl. VIa, Karolina Jambor kl.VIb.

Przez tydzień kandydaci prezentowali się społeczności uczniowskiej poprzez własnoręcznie wykonane kolorowe plakaty, których  forma i treść  zależała od inwencji oraz pomysłowości uczniów. Przedstawiali w nich swoje programy wyborcze starając się dotrzeć do wyborców 
i pozyskać ich głosy.

W poniedziałek, 26 września  uczniowie na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania oddali swój głos na wybranego kandydata.  Następnie komisja wyborcza przeliczyła głosy i podsumowała wyniki wyborów. 
Nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została Karolina Jambor, uczennica klasy VIb.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opiekun SU

Aleksandra Skórnicka