Losowy obrazek

Wizyty

free counters

Sportowe aktualnościDrukuj

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2018/2019)

Nasze Siatkarki powołane na konsultacje Kadry Województwa!!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich, że dwie siatkarki Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku otrzymały powołanie na konsultacje Kadry Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce – Rocznik 2005! Zaszczytu powołania dostąpiły: Wiktoria Łęcka (rok. ur. 2006) oraz Amelia Mazur (rok ur. 2006). Wiktoria i Amelia na co dzień trenują w szkolnej drużynie  i są pierwszymi dziewczynami w historii Kluczewska, które powołanie otrzymują jako zawodniczki trenujące tylko i wyłącznie w Kluczewsku.

W poprzednich latach w konsultacjach kadry młodziczek uczestniczyły inne zawodniczki wywodzące się z naszej szkoły. Były to: Martyna Dudek, Oliwia Kubis i Karolina Jambor. Powołanie otrzymały jednak jako zawodniczki klubu UKS Victoria Włoszczowa do którego odeszły po zdobyciu w 2016 roku Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Minisiatkówce. Mistrzostwo zdobywały oczywiście reprezentując Szkołę Podstawową w Kluczewsku.

Wszystkie Reprezentantki są wspaniałą promocją Naszej Gminy. Trzymamy za nie mocno kciuki, życząc oczywiście powodzenia. Wierzymy, że zdobywane doświadczenie zaprocentuje w przyszłości i jeszcze o nich i o innych siatkarkach z naszego terenu nie jeden raz usłyszymy.

Podwójny triumf siatkarek SP Kluczewsko w Skarżysku Kamiennej!!!

6 kwietnia w Skarżysku Kamiennej odbył się kolejny z turniejów minisiatkówki dziewcząt z cyklu „Świętokrzyskie Mini Volley Cup’2019”. W zawodach zagrały zespoły w czterech kategoriach wiekowych z całego województwa świętokrzyskiego oraz gościnnie z mazowieckiego i lubelskiego. Tradycyjnie już na tej imprezie nie mogło zabraknąć młodych minisiatkarek ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku, które zaprezentowały się świetnie wygrywając dwie kategorie wiekowe. Turniej rozgrywany był na 7 boiskach. W związku z tym, że uczestniczyła w nim bardzo duża ilość wszystkie kategorie rozgrywane były systemem „brazylijskim” (2 porażki eliminują z zawodów). Kluczewsko reprezentowało 5 „singielek”, 1 „dwójeczka” i 2 „czwórki”. W zawodach „jedynek” zagrało łącznie 37 zawodniczek. Reprezentantki SP Kluczewsko spisały się bardzo dobrze. Bezkonkurencyjna okazała się Kinga Czaińska, która z kompletem 5 zwycięstw ostatecznie triumfowała w całych zawodach. Super wynik osiągnęła „absolutna debiutantka” turniejowa czyli Daria Barabasz, która z bilansem 4 wygrane i 2 porażki zajęła IV miejsce! Bardzo dobrze zagrały też pozostałe dziewczynki. Amelia Pura (3 zwycięstwa i jedna porażka) – miejsce IX – XII, Emilia Dobrowolska (2 zwycięstwa i 2 porażki) – miejsce IX – XII oraz Amelia Jończyk (jedno zwycięstwo i 2 porażki) – miejsce XIII – XVI).

Kinga Czaińska i Amelia Jończyk zagrały także w kategorii „dwójki” i trzeba przyznać, że rywalizując w większości ze starszymi koleżankami udało im się wygrać aż 4 mecze ( oraz 2 porażki) co pozwoliło im zająć bardzo dobre VII miejsce w gronie 30 występujących zespołów!

W zmaganiach „czwórek” zagrało 16 drużyn. SP I Kluczewsko wygrało wszystkie swoje spotkania i pewnie sięgnęło po końcowy triumf. W finale imprezy dziewczęta pokonały FUN Sport Kielce 15:4. Bardzo blisko awansu do strefy medalowej był II zespół z Kluczewska, który niestety po własnych błędach przegrał ćwierćfinał z Ćmińskiem 13:15 i ostatecznie zajął V miejsce. Na „plusik” trzeba zaliczyć występ nowych zawodniczek – Ani Grabiec i Oli Smoczek, które dopiero teraz dołączyły do drużyny. Trzeba przyznać, że na pewno się sprawdziły i dostaną kolejne szanse.

MVP Turnieju „Singielek” została wybrana Kinga Czaińska (SP Kluczewsko) natomiast w kategorii „czwórki” tytuł ten zdobyła Amelia Mazur (SP Kluczewsko).

SP Kluczewsko w zawodach reprezentowały: „Single” – Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura, Emilia Dobrowolska, Daria Barabasz. „Dwójki” – Kinga Czaińska, Amelia Jończyk. „Czwórki” – I zespół: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec; II zespół: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec, Aleksandra Smoczek. Opiekunem wszystkich zespołów jest p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarki z Kluczewska Wicemistrzyniami turnieju w Kielcach!!!

27 marca w Kielcach odbył się XII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. J. Wybickiego w ZPS nr 1.

W gronie 10 zespołów występujących w turnieju wystąpiła Reprezentacja ZPS Kluczewsko, która zaprezentowała się świetnie zdobywając ostatecznie wicemistrzostwo.

W pierwszej fazie zawodów grano w dwóch 5-zespołowych grupach, systemem „każdy z każdym”. Grupę „A” tworzyły: Gimnazjum Sulejów, S.O.S 25 I Kielce, SP 34 Kielce, ZPS Kluczewsko, SP 15 Kielce. W grupie „B” zagrały: ZSS Nazaretanek Kielce, S.O.S 9 Kielce, Gimnazjum Skarżysko Kam., S.O.S 25 II Kielce, Gimnazjum Morawica.

Wyniki ZPS Kluczewsko w Grupie „A” przedstawiają się następująco: ZPS Kluczewsko – SOS 25 I Kielce 2:0 (21:18; 21:13), ZPS Kluczewsko – SP 15 Kielce 2:0 (21:13; 21:7), ZPS Kluczewsko – Gimnazjum Sulejów 2:0 (21:13; 21:9), ZPS Kluczewsko – SP 34 Kielce 2:0 (21:11; 21:10). Drużyna z Kluczewska z kompletem zwycięstw zajęła I miejsce w grupie i w półfinale zmierzyła się z II drużyną Grupy „B” – SOS 9 Kielce, którą pewnie pokonała 2:0.

Półfinał: ZPS Kluczewsko – SOS 9 Kielce 2:0 (21:17; 21:11).

W finale kluczewianki zmierzyły się z drużyną ZSS Nazaretanek Kielce i po bardzo wyrównanym meczu musiały uznać wyższość przeciwniczek, które zwyciężyły 2:0.

Finał: ZPS Kluczewsko – ZSS Nazaretanek Kielce 0:2 (19:21; 18:21).

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZSS Nazaretanek Kielce, 2. ZPS Kluczewsko, 3. SOS 9 Kielce, 4. SOS 25 I Kielce, 5. Gimnazjum Skarżysko Kam., 6. Gimnazjum Sulejów, 7-10. SP 34 Kielce, SP 15 Kielce, SOS 25 II Kielce, Gimnazjum Morawica.

Martyna Dudek (ZPS Kluczewsko) została przez organizatorów wybrana Najlepiej Atakującą Zawodniczką Turnieju.

Siatkarki z Kluczewska rozegrały bardzo dobre zawody mimo, że ich gra zbyt często „falowała”. Na ich usprawiedliwienie działa to, że wszystkie 6 meczów turnieju rozegrały w 6-osobowym składzie z tylko jedną rezerwową. Mimo, że u trzech zawodniczek w trakcie rozgrywek wystąpiły problemy zdrowotne nie poddały się i walczyły do samego końca. Mecz finałowy miał bardzo wyrównany przebieg. Toczył się punkt za punkt i przy odrobinie szczęścia wyniki mógł być zupełnie odwrotny. Na pewno cieszy to, że w tej drużynie panuje super atmosfera dzięki czemu łatwiej można osiągnąć założone cele.

ZPS Kluczewsko w Kielcach zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Wioleta Kuliś, Magdalena Okoń. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

SP Kluczewsko zagrało w ZGIERZ CUP'2019

24 marca Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt ZGIERZ CUP’2019 o Puchar Prezydenta Miasta Zgierz. W turnieju zagrało 20 zespołów z całej Polski a wśród nich wielu uczestników zeszłorocznych Mistrzostw Polski z Zabrza.

Nasz zespół rozegrał w sumie 9 meczów, wygrywając 6 i doznając 3 porażek.

Wyniki spotkań SP Kluczewsko przedstawiają się następująco:

I faza (4 grupy 5 zespołowe. Grano jeden set do 21 punktów)

SP Kluczewsko – MUKS Radomka I Radom 21:10; SP Kluczewsko – Łaskovia II Łask 12:21; SP Kluczewsko – Siatka II Zgierz 21:15; SP Kluczewsko – VEGA MOSIR Stalowa Wola 12:21.

SP Kluczewsko zajęło 3 miejsce w grupie i niestety mając słabszy stosunek małych punktów od innych drużyn z trzecich miejsc musiało zadowolić się grą o miejsca 11-20.

II faza (4 grupy 5 zespołowe. Grano jeden set do 15 punktów).

SP Kluczewsko – SP 91 Łódź 15:1; SP Kluczewsko – Volley 34 Łódź 7:15; SP Kluczewsko – Jantar II Kalisz 15:9; SP Kluczewsko – Siatka II Zgierz 15:3.

SP Kluczewsko zajęło 2 miejsce w grupie i ostatecznie zagrało o 13 miejsce w całym turnieju.

Mecz o miejsce XIII: SP Kluczewsko – Jantar I Kalisz 15:7.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

1.Libero VIP Aleksandrów Ł.
2. UKS Centrum Pszczyna
3. UMKS „Tuszyn”l
4. Eco Uni Opole
5. Łaskovia Łask ll
6. Vega MOSiR Stalowa Wola
7. Siatka Zgierz l
8. UKS "Czwórka Giżycko"l
9. Łasovia Łask I
10. "Czwórka" Giżycko II
11. UKS Lider Konstantynów Łódzki
12. UKS Volley 34 Łódź
13. SP Kluczewsko
14. MUKS Jantar Kalisz Akademia Siatkówki l
15. MUKS Radomka Radom
16. MUKS Jantar Kalisz II
17. UMKS Tuszyn II
18. Siatka Zgierz II
19. MUKS Radomka Radom II
20. SP 91 Łódź

Dziewczętom z Kluczewska turniej w Zgierzu wyraźnie nie wyszedł. Niewątpliwie dużym plusem dla nas jest to, że dzięki takim turniejom możemy się ogrywać z silnymi przeciwnikami co powinno nas odpowiednio przygotować do zbliżających się decydujących rozgrywek międzyszkolnych.

SP Kluczewsko w turnieju w Zgierzu zagrało w składzie: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

W Kluczewsku Dzień Kobiet po Siatkarsku!!!

8 marca w hali sportowej w Kluczewsku odbył się VIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko. W rozgrywkach zagrało 5 drużyn: Pilica Przedbórz, Gang Słodziaków, Kajalinki, Muszki i SP Kluczewsko. W związku z tym, że triumfatorki z zeszłego roku - najstarsze uczennice ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kluczewsku nie mogły w tym roku uczestniczyć w turnieju (w tym samym czasie grały w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetek w Ostródzie, w barwach Victorii Włoszczowa) ich miejsce zajęły „minisiatkarki” z rocznika 2006 i 2007 dla których był to pierwszy poważny turniej w systemie „szóstkowym” (na co dzień grają w „czwórkach” i na mniejszych boiskach). Dziewczyny ze starszymi i doświadczonymi zespołami grały bez kompleksów, tocząc momentami równorzędne boje. Ostatecznie nasze „siatkareczki” wygrały jeden mecz i doznały trzech porażek co dało im ostatecznie IV miejsce w całym turnieju. Zwyciężyły „Muszki” przed „Gangiem Słodziaków” i Pilicą Przedbórz. V miejsce zajęły „Kajalinki”.

Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została siatkarka SP Kluczewsko – Wiktoria Łęcka, która rozegrała świetne zawody.

Na zakończenie zawodów wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i dyplomami, które wręczyli Wójt Gminy Kluczewsko – p. Rafał Pałka, Dyrektor ZPS Kluczewsko – p. Irena Orzechowska oraz przedstawiciele Rady Gminy Kluczewsko. Wszystkie panie znajdujące się w hali, zarówno te grające jak i kibicujące z okazji tego zacnego święta jakim jest Dzień Kobiet otrzymały przepiękne kwiaty.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Emilia Wójcik. Opiekun – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Dziecięca Piłka Ręczna – Półfinał Wojewódzki w Kluczewsku

5 marca w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Turniej Półfinału Wojewódzkiego „Szczypiorniak IV” w ramach programu „Dziecięca Piłka Ręczna”. W zawodach zagrało 7 drużyn (IV klasy) z powiatu włoszczowskiego, jędrzejowskiego i kieleckiego. Mecze rozgrywano w dwóch grupach: „A”:  (SP Krasocin, SP Bukowa, SP Kluczewsko, SP Sobków). „B”: (SP Oleszno, SP Łopuszno, SP Skroniów). Wyniki grupy „A”: SP Krasocin – SP Sobków 3:9; SP Bukowa – SP Kluczewsko 1:8; SP Sobków – SP Kluczewsko 9:14; SP Krasocin – SP Bukowa 3:9; SP Bukowa – SP Sobków 4:9; SP Kluczewsko – SP Krasocin 12:3. Wyniki grupy „B”: SP Łopuszno – SP Skroniów 17:2; SP Oleszno – SP Łopuszno 5:10; SP Skroniów – SP Oleszno 5:8.

Wyniki półfinałów: SP Kluczewsko – SP Oleszno 12:4, SP Łopuszno – SP Sobków 24:6. Mecz o III miejsce: SP Sobków – SP Oleszno 10:6. Mecz o I miejsce: SP Kluczewsko – SP Łopuszno 6:11.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Łopuszno, 2. SP Kluczewsko, 3. SP Sobków, 4. SP Oleszno, 5-7. SP Krasocin, SP Skroniów, SP Bukowa.

Na zakończeniu rozgrywek wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami, które wręczyli dyrektorzy Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku – p. Irena Orzechowska i p. Jacek Zięba. Specjalne podziękowania od Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli za popularyzację sportu wśród dzieci otrzymali p. dyrektor ZPS Kluczewsko oraz Wójt Gminy Kluczewsko – p. Rafał Pałka.

SP Łopuszno awansowało do finału wojewódzkiego, w którym najprawdopodobniej zagra także drużyna z Kluczewska.

Głównym celem programu „Dziecięca Piłka Ręczna” dla klas IV jest stworzenie szkołom podstawowym województwa świętokrzyskiego platformy sportowej rywalizacji w oparciu o uproszczone zasady gry w piłkę ręczną. Program organizowany jest przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Partnerami programu są: PGE VIVE Kielce, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej.

SP Kluczewsko w turnieju reprezentowali: Mateusz Czaiński (kpt.), Miłosz Domoradzki, Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura, Piotr Ławiński, Jakub Malasy, Igor Szczukocki, Nataniel Borkowski, Pura Kacper. Opiekunowie – p. Małgorzata Walasek, p. Beata Bąk.

Serdeczne podziękowania składamy pani Aleksandrze Skórnickiej za przygotowanie grupy dziewcząt, która zaprezentowała taniec rozpoczynający zawody oraz panu Tomaszowi Dębowskiemu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów a także koordynatorowi programu z ramienia Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – p. Jolancie Sabat.

Małgorzata Walasek, Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Kolejne sukcesy Siatkarek z Kluczewska w Świętokrzyskim Mini Volley Cup!

16 lutego w Mircu odbył się II z turniejów minisiatkówki dziewcząt w ramach Świętokrzyskiego Mini Volley Cup. W zawodach tradycyjnie wystąpiły siatkarski z Kluczewska. W kategorii „czwórki” – 2 drużyny, „dwójki” – 1 i w „singlach” – 4 dziewczynki.

Jako pierwsze swoje zmagania rozpoczęły najstarsze siatkarki czyli kategoria „czwórki”. Wystąpiło tutaj 10 zespołów podzielonych w pierwszej fazie na trzy grupy. SP I Kluczewsko w grupie „C” pewnie pokonało swoje wszystkie rywalki i awansowało do rundy finałowej (o miejsca I-III). Wyniki: SP I Kluczewsko – Ćmińsk 15:5; SP I Kluczewsko – FUN Sport Kielce 15:9; SP I Kluczewsko – Victoria II Włoszczowa 15:6. SP II Kluczewsko grało w grupie „B” i osiągnęło tam następujące wyniki: SP II Kluczewsko – MUKS Ostrowiec Św. 9:15; SP II Kluczewsko – GALA II Skarżysko Kam. 15:5. Drugiemu zespołowi w fazie finałowej przyszło grać o miejsca (IV-VI).

Wyniki fazy finałowej: Miejsca I – III: SP I Kluczewsko – GALA Skarżysko Kam. 15:11; GALA Skarżysko Kam. – MUKS Ostrowiec Św. 15:10; SP I Kluczewsko – MUKS Ostrowiec Św. 15:17. Miejsca IV – VI: SP II Kluczewsko – Victoria I Włoszczowa 15:7; Victoria I Włoszczowa – FUN Sport Kielce 15:13; SP II Kluczewsko – FUN Sport Kielce 18:16.

Klasyfikacja końcowa turnieju „czwórek”: 1. SP I Kluczewsko, 2. GALA I Skarżysko Kam., 3. MUKS Ostrowiec Św., 4. SP II Kluczewsko, 5. Victoria I Włoszczowa, 6. FUN Sport Kielce, 7-10. Victoria II Włoszczowa, Masłów, GALA II Skarżysko Kam., Ćmińsk.

Najlepszą zawodniczką (MVP) turnieju w kategorii „czwórek” została siatkarka SP I Kluczewsko – Wiktoria Łęcka, która sprawiła sobie wspaniały prezent na swoje urodziny, obchodzone właśnie w tym dniu.

Równolegle do „czwórek” na drugim boisku swoje mecze rozgrywała kategoria „dwójek” (rocznik 2008). Tutaj SP Kluczewsko wystawiło jeden zespół, który reprezentowały Kinga Czaińska i Amelia Jończyk (obie rocznik 2009). Nasze młodziutkie „siatkareczki” dzielnie walczyły ze starszymi koleżankami i ostatecznie zajęły bardzo dobre 6 miejsce w gronie 14 startujących zespołów.

Klasyfikacja końcowa turnieju „dwójek”: 1. Victoria Kazimierza Wielka, 2. MUKS II Ostrowiec Św., 3. MUKS I Ostrowiec Św. 4. Fun Sport IV Kielce, 5. Volley Star II Ostrowiec Św., 6. SP Kluczewsko, 7. Gadka. 8. Volley Star I Ostrowiec Św., 9-14. FUN Sport I Kielce, Małyszyn, FUN Sport II Kielce, Ćmińsk, FUN Sport III Kielce, Mirzec.

Jako ostatnie do rywalizacji przystąpiły „single” w liczbie 26 zawodniczek. Szkołę Podstawową z Kluczewska reprezentowały 4 dziewczynki: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura oraz najmłodsza w naszym gronie, debiutująca w zawodach – Emilia Dobrowolska.

Świetny wynik w tej kategorii uzyskała Kinga Czaińska, która zajęła II miejsce ulegając tylko koleżance z klubu MUKS Ostrowiec Św. Te same dziewczynki spotkały się w finale I turnieju w Kielcach, który rozgrywany był w grudniu 2018r. Świadczy to tylko o tym, że są to w tej chwili jedne z najlepiej grających siatkarek w woj. świętokrzyskim, w kategorii „single”.

Turniej „singli” rozgrywany był systemem „brazylijskim” (2 porażki wykluczają z rozgrywek”). Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze dwie Amelki. Amelia Jończyk wygrała 3 spotkania i doznała 2 porażek (1 porażka z Kingą Czaińską). Amelia Pura wygrała 2 mecze i 2 przegrała, chociaż porażki były bardzo minimalne (na przewagi). Swój występ na „plus” może zaliczyć nasza debiutantka – Emilka Dobrowolska, która pierwszy raz występowała na takim turnieju i od razu zaliczyła pierwsze zwycięstwo, doznając także dwóch porażek.

Ostatecznie nasze „singielki” zostały sklasyfikowane na następujących miejscach: Kinga Czaińska (II), Amelia Jończyk, Amelia Pura (IX-XII), Emilia Dobrowolska (XVI-XIX).

Kolejne cenne doświadczenie zdobyte. Szczególnie dla naszych najmłodszych „siatkareczek”. Widać, że siatkówka sprawia im wiele radości, a o to przecież najbardziej w tym wszystkim chodzi. Występy w takich turniejach oraz systematyczna praca na treningach na pewno zaprocentują w przyszłości.

SP Kluczewsko na zawodach w Mircu reprezentowały: „Single”: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura, Emilia Dobrowolska. „Dwójki”: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk. „Czwórki”: I zespół – Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. II zespół: Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk, Emilia Wójcik. Opiekunowie – p. Tomasz Dębowski, p. Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Walentynkowe granie w ZPS Kluczewsko

Miłość do siatkówki zapanowała w Dzień Świętego Walentego w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku. Tegoż właśnie dnia w naszej szkole rozegrany został wewnątrzszkolny Walentynkowy Turniej Siatkówki. Zagrało w nim 6 zespołów: Klasa VI (dziewczęta), Klasa VII, Klasa VIII (dziewczęta), Klasa VIII (chłopcy), Klasa III A, Klasa III B. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” (dwa sety do 15 punktów).

W sumie rozegrano 15 spotkań po których klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: 1. Klasa VII, 2. Klasa III B, 3. Klasa VIII (dziewczęta), 4. Klasa III A, 5. Klasa VI, 6. Klasa VIII (chłopcy).

Czołowe drużyny w turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami. Wszyscy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez panią Justynę Wójcik – właścicielkę Stacji Paliw „Kuźnia” w Kluczewsku.

Na uwagę zasługują szczególnie dziewczęta z Klasy VI, które po raz pierwszy grały w systemie „szóstkowym” i świetnie sobie poradziły rywalizując z drużynami w większości złożonymi z chłopców. Bezapelacyjnym zwycięzcą została jedna z najmłodszych drużyn turnieju - klasa VII, które pewnie zwyciężyła we wszystkich meczach.

Uczestnicy turnieju pokazali, że dzięki siatkówce można się wspaniale bawić i integrować całą społeczność szkolną.

Zdjęcia TUTAJ:

SP Kluczewsko ponownie najlepsze w Bełchatowie!!!

Siatkarki Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku nie miały sobie równych w niedzielnym turnieju Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów dla klas VII, VIII i III gimnazjalnych. Odniosły one 6 wygranych i pewnie zwyciężyły w całym turnieju powtarzając tym samym sukces swoich młodszych koleżanek, które triumfowały 2 tygodnie wcześniej w kategorii klas VI.

W zawodach rozgrywanych w bełchatowskiej hali „Energia” do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn. Wyniki kluczewianek przedstawiają się następująco: I faza (3 grupy): ZPS Kluczewsko – SP Kobiele Wielkie 21:3; ZPS Kluczewsko – SP Przedbórz 21:10; ZPS Kluczewsko – SP Strzelce Małe 21:2. II faza (2 grupy): ZPS Kluczewsko – SP Kamieńsk 15:6; ZPS Kluczewsko – SP Radoszyce 15:5. Finał: ZPS Kluczewsko – SP Lgota Wielka 15:4.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS Kluczewsko, 2. SP Lgota Wielka, 3. SP Przedbórz, 4. SP Kamieńsk, 5. SP Radoszyce, 6. SP Mokrsko, 7. SP Domaniewice, 8. SP Strzelce Małe, 9. SP Nr 5 Wieluń, 10. SP Kobiele Wielkie, 11. SP Gomunice.

Na zakończenie turnieju najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, dyplomami i upominkami, które wręczył pan Mariusz Wlazły - kapitan PGE Skry Bełchatów oraz wybitny Reprezentant Polski w Siatkówce Mężczyzn.

ZPS Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Magdalena Okoń, Amelia Mazur. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2018/2019)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2017/2018)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2017/2018)