Losowy obrazek

Wizyty

free counters

Sportowe aktualnościDrukuj

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2017/2018) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2017/2018) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2018/2019) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2018/2019 cz. I) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2018/2019 cz. II (kliknij)

 

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2019/2020)

Nasze Siatkarki na konsultacjach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych!!!

Kolejne wyróżnienia spotkały Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska (SP/Arka Kluczewsko). Tym razem, 3 dziewczyny z naszej drużyny uczestniczyły w konsultacjach wojewódzkich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (Rocznik 2006-2007). Konsultacje odbywały się w dniu 14 października w dopiero co otwartej - nowoczesnej hali sportowej przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach.

Powołanie na w/w konsultacje otrzymały: Wiktoria Łęcka, Amelia Mazur i Natalia Wójcik.

Przypomnijmy, że Wiktoria jest regularnie powoływana do Reprezentacji Województwa Świętokrzyskiego w kategorii "Młodziczka". Cieszy to, że kolejne dziewczyny z Kluczewska do Niej dołączają.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych powołań...

Młodziczki z Kluczewska na Start!!!

28 września we Włoszczowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej „Młodziczek” z okazji 20-lecia powstania klubu UKS Victoria Włoszczowa. Po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej wystąpiła drużyna Szkoły Podstawowej z Kluczewska i trzeba przyznać, że jak na debiut, spisała się świetnie.

W zawodach zagrało 5 zespołów: FUN Sport Kielce, FUN Sport II Kielce, MTS AS Myszków, SP/Arka Kluczewsko i UKS Victoria Włoszczowa. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” (2 sety bez względu na wynik).

Nasze dziewczęta zmagania rozpoczęły od remisu 1:1 z Myszkowem (13:25; 25:19). Następnie uległy późniejszemu triumfatorowi turnieju – drużynie FUN Sport Kielce 0:2 (18:25; 16:25). W kolejnych meczach już pewnie pokonały, najpierw FUN Sport II Kielce 2:0 (25:8; 25:17) a następnie Victorię Włoszczowa także 2:0 (25:18; 25:17). Siatkarki z Kluczewska zdobywając 5 punktów zajęły ostatecznie bardzo dobre II miejsce. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. FUN Sport Kielce, 2. SP/Arka Kluczewsko, 3. MTS AS Myszków, 4. FUN Sport II Kielce, UKS Victoria Włoszczowa.

Amelia Mazur (SP/Arka Kluczewsko) otrzymała statuetkę dla wyróżniającej się Siatkarki Turnieju.

Po świetnych wynikach jakie dziewczyny z Kluczewska osiągały w mini-siatkówce przyszedł czas na system „szóstkowy”. Turniej we Włoszczowie był wspaniałą okazją, aby przećwiczyć różne ustawienia i zdobywać cenne doświadczenie. Trzeba przyznać, że debiut w nowym systemie wypadł bardzo przyzwoicie o czym świadczy zdobyte miejsce. Cieszy szczególnie to, że siatkówka cały czas sprawia tym dziewczynom radość, a to chyba jest najważniejsze.

Już niebawem Siatkarki SP/ARKA Kluczewsko rozpoczną swoje zmagania w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek. W pierwszym turnieju zagrają w Ostrowcu Świętokrzyskim z zespołem SMS KSZO Ostrowiec Św. oraz MUKS Piątka Sandomierz.

SP/Arka Kluczewsko w turnieju we Włoszczowie zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk (L), Aleksandra Borowiecka, Anna Grabiec. Trener – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

„Sportowe Świętokrzyskie – Europejski Tydzień Sportu’2019” w Kluczewsku

Europejski Tydzień Sportu (ETS) to inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Celem tej ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) jest zachęcenie wszystkich, w tym dzieci i młodzież, do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbywa się w dniach od 23 do 30 września 2019 r.

Patronat nad wydarzeniem w Województwie Świętokrzyskim objęło Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W ZPS w Kluczewsku w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 24 września odbył się Szkolny Dzień Zdrowia i Sportu, w który zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Dzień rozpoczął się od prelekcji na temat zdrowego trybu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz higieny umysłu w życiu każdego człowieka. Prelekcję poprowadziły – pani Ewa Glanda i pani Urszula Jeziorska. Następnie rozpoczęły się rozgrywki sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego dla klas V-VIII.

Pierwsi zmagania rozpoczęli młodzi piłkarze, którzy swoje mecze rozgrywali w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii młodszej zwyciężyła drużyna „Kokodżambo” natomiast w starszej „FC Jagodzinki”.

Po zmaganiach piłkarzy halę opanowały młode siatkarki, które także grały w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas V-VI wygrały „Alpaki” a w starszej (VII-VIII) – „Sokowirówki”.

Równolegle do rozgrywek siatkarskich toczyły się pasjonujące zmagania w grę „Boccia”. Między sobą rywalizowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. W turnieju uczniów zwyciężyła drużyna Szymona Synowskiego natomiast wśród nauczycieli najlepszy okazał się pan Tomasz Dębowski.

Klasy I-III w ramach Szkolnego Dnia Zdrowia i Sportu uczestniczyły w rajdzie pieszym po najbliższej okolicy połączonego z cyklem gier i zabaw ruchowych.

Po zakończeniu aktywnego dnia wszyscy zgodnie stwierdzili, że główny cel ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) jakim jest zachęcenie wszystkich, w tym dzieci i młodzieży, do aktywnego trybu życia został w ZPS Kluczewsko w pełni spełniony.

Zdjęcia TUTAJ:

Zagramy w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek!!!

Yes! Yes! Yes! To już pewne!!! Czekaliśmy z tą informacją do samego końca, aż wszystko się uprawomocni. Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich naszych sympatyków , że dzięki uprzejmości Wójta Gminy Kluczewsko - pana Rafała Pałki oraz Prezesa PKS Arka Kluczewsko - pana Mariusza Ochenduszki - Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska występować będą w najbliższym sezonie w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek (Rocznik 2005 i młodsze).

Jest to wspaniała nagroda dla tych utalentowanych siatkarek, które dalej mogą"bawić" się siatkówką nie opuszczając Kluczewska i szukając sobie klubów w innych miejscowościach, jak to bywało w poprzednich latach.

Przypomnijmy, że te dziewczęta nie miały sobie równych w województwie świętokrzyskim jeśli chodzi o "mini-siatkówkę". Kilkukrotnie grały też na Mistrzostwach Polski.

Nasze dziewczęta będą występować w lidze jako: SP/ARKA KLUCZEWSKO. Całą drużynę tworzą zawodniczki z Rocznika 2006 i 2007 czyli młodsze o rok od większości pozostałych drużyn. Pierwszy sezon będzie na pewno dla nas sezonem nauki i zbierania doświadczenia ale obiecujemy, że "tanio skóry nie sprzedamy" i w każdym meczu będziemy walczyć do samego końca!

Mamy ogromną nadzieję, że Gmina Kluczewsko nie będzie jedynym podmiotem wspierającym naszą drużynę. Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy kochają siatkówką w wykonaniu dziewcząt do współpracy. Jesteśmy otwarci. Naprawdę warto!!!

Już wkrótce kolejne informacje odnośnie terminarza oraz turniejów sparingowych.

Pozdrawiamy

SP/Arka Kluczewsko

Brawo Wiktoria!!!

Niezmiernie miło jest nam poinformować wszystkich, że uczennica naszej szkoły - Wiktoria Łęcka po raz kolejny została powołana do Siatkarskiej Kadry Województwa Świętokrzyskiego w kategorii "Młodziczka". Wiki w dniach 6-8 września uczestniczyła w IV Międzynarodowym Turnieju "Wawelskiego Smoka" w Piłce Siatkowej, który rozgrywany był w Krakowie.

Kadra Wojewówdztwa Świętokrzyskiego w składzie z naszą uczennicą zajęła bardzo dobre IV miejsce w turnieju. Szczegółowe wyniki oraz przebieg rozgrywek można znaleźć na stronie: http://www.turniejsmoka.pl/

Witrorii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!