Wizyty

free counters

Sportowe aktualnościDrukuj

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2019/2020)

Kończymy Sezon Młodziczek

8 marca w hali sportowej w Kluczewsku odbył się turniej finałowy Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek o miejsca IV – VI. W zawodach zagrały zespoły SP Arka Kluczewsko (IV miejsce rundy zasadniczej), MUKS Piątka Sandomierz (V) oraz UKS Victoria Włoszczowa (VI).

W pierwszym meczu nasze młode siatkarki spotkały się z koleżankami z Włoszczowy. Niestety słabo weszliśmy w ten mecz, słabe przyjęcie i zagrywka zaowocowały porażką w pierwszym secie 17:25, drugi set to już gra punkt za punkt z zaciętą końcówką, którą na swoją korzyść przechylają włoszczowianki, wygrywając ostatecznie 25:23 i cały mecz 2:0. W kolejnym meczu Piątka Sandomierz zmierzyła się z Victorią Włoszczowa i pewnie ją pokonała 2:0.

Ostatnim meczem turnieju było spotkanie SP Arki Kluczewsko i MUKS Piątki Sandomierz. Podrażnione porażką w pierwszym meczu Kluczewianki kapitalnie rozpoczynają ten mecz prowadząc nawet w pewnym momencie 10-cioma punktami. Ostatecznie pierwszego seta wygrywają 25:21 w drugim secie górą są przeciwniczki (20:25) i o ostatecznym rozstrzygnięciu w meczu zadecydować miał tie-break. Ten już toczył się wyraźnie pod dyktando gospodyń, które pewnie zwyciężyły 15:4 i cały mecz 2:1. Niestety strata seta w meczu z Sandomierzem zadecydowała, że  SP Arka w turnieju zajęła III miejsce i w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek w sezonie 2019/2020 została sklasyfikowana na VI miejscu mimo, że po rundzie zasadniczej było to miejsce IV.

Na zakończenie turnieju wszystkie biorące w nim udział drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami ufundowanymi przez Szkołę Podstawową w Kluczewsku. Statuetki wręczył p. Marek Orlef - Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej.

Sędziowie oraz trenerzy poszczególnych drużyn wybrali wyróżniające się zawodniczki w zawodach i tak: Najlepszą Rozgrywającą została Julia Kucwaj (Sandomierz), Najlepsza Atakująca – Emilia Barczyńska (Kluczewsko), Najlepiej Zagrywająca – Patrycja Krawczyk (Włoszczowa), Najlepsza Przyjmująca – Natalia Kania (Sandomierz). Najlepszą Zawodniczką Turnieju (MVP) została Amelia Mazur (Kluczewsko).

SP Arka Kluczewsko zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Amelia Mazur (kpt.), Klaudia Synowiec, Emilia Barczyńska, Wiktoria Łęcka, Natalia Kaczkowska, Julia Barczyńska (L), Aleksandra Smoczek, Kinga Czaińska, Aleksandra Borowiecka. Trener – p. Tomasz Dębowski

Już niebawem razem z zespołem przeprowadzimy dokładną analizę tego debiutanckiego dla nas sezonu w Lidze Młodziczek i zadecydujemy co dalej z drużyną. Patrząc na zaangażowanie i obecną wspaniałą atmosferę w drużynie wszystko wskazuje na to, że jesienią powrócimy do ligowego grania i obiecujemy, że będziemy na pewno silniejsi! Więcej informacji już niebawem na naszej stronie. Trzymajcie kciuki za te dziewczyny. Naprawdę warto!!!

Zdjęcia TUTAJ:

III Miejsce naszych dziewcząt w Turnieju z okazji Dnia Kobiet!!!

Tradycyjnie już jak co roku w Kluczewsku z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet odbywa się Turniej Piłki Siatkowej dla Pań, którego patronem jest Wójt Gminy Kluczewsko.

W tym roku uczestnicy  turnieju przyłączyli się do akcji „Ratujmy Serduszko Miłoszka”. Wszystkie zebrane pieniążki podczas rozgrywek zostaną przekazane na rzecz wspomnianego Miłoszka. Przypomnijmy, że  Miłoszek jest synkiem jednej z absolwentek Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Dobromierzu. W chwili obecnej jest po dwóch operacjach serca z licznymi powikłaniami. Mimo tego jest uroczym, sympatycznym chłopcem, którego czeka trzecia operacja. Możliwa jest do przeprowadzenia w jednej z niemieckich klinik. Wstępny termin to przełom lipca i sierpnia. Jednak koszt operacji znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziców, którzy ponoszą bardzo wysokie koszty dotychczasowych operacji, zabiegów i rehabilitacji. Przewidywany koszt operacji to kwota ponad 200 000,00.

Do tegorocznej edycji zawodów zgłosiło się 6 zespołów a wśród nich oczywiście SP Arka Kluczewsko (najmłodsza ekipa w turnieju).

Turniej rozgrywany był w dwóch grupach (2 sety bez względu na wynik). W grupie „A” grały: SP Arka Kluczewsko, Forever Young, Dream Team, natomiast w grupie „B”: Hetman Włoszczowa, Start Dobromierz i Atomówki.

Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Grupa „A”: Forever Youn – Dream Team 2:0 (25:18; 25:11), SP Arka Kluczewsko – Dream Team 2:0 (25:15; 25:19), SP Arka Kluczewsko – Forever Young 1:1 (24:26; 26:24). Grupa „B”: Hetman Włoszczowa – Start Dobromierz 2:0 (25:19; 25:9), Atomówki – Start Dobromierz 2:0 (25:22; 25:19), Atomówki – Hetman Włoszczowa 0:2 (11:25; 16:25).

Półfinały: Forever Young – Atomówki 2:0 (25:20; 25:23), Hetman Włoszczowa – SP Arka Kluczewsko 2:0 (25:18; 25:19).

Mecz o III miejsce: SP Arka Kluczewsko – Atomówki 2:0 (25:21; 25:20)

Mecz o I miejsce: Hetman Włoszczowa – Forever Young 2:0 (25:17; 25:4).

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Hetman Włoszczowa, 2. Forever Young, 3. SP Arka Kluczewsko, 4. Atomówki, 5. Start Dobromierz, 6. Dream Team.

Dla naszych dziewcząt był to kolejny świetny sprawdzian, który bardzo dobrze zdały, Mimo, że były najmłodszą drużyną turnieju potrafiły podjąć walkę z silnymi zespołami co zaowocowało zdobytym miejscem.

SP Arka Kluczewsko zagrała w składzie: Nina Parzuchowska, Amelia Mazur (kpt.), Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Natalia Kaczkowska, Emilia Barczyńska, Julia Barczyńska (L). Trener – Tomasz Dębowski.

Już w najbliższą niedzielę SP Arka Kluczewsko zagra ostatni turniej Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek, który zadecyduje o miejscu, które ostatecznie zajmie nasza drużyna na koniec sezonu. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Początek turnieju o godzinie 14:00 w hali w Kluczewsku. Oprócz SP Arki zagrają jeszcze Piątka Sandomierz oraz Victoria Włoszczowa.

Zdjęcia TUTAJ:

SP Arka Kluczewsko czwartą drużyną Sezonu Zasadniczego Ligi Młodziczek!!!

23 lutego w Kielcach odbyły się ostatnie mecze Rundy Zasadniczej Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. W pierwszym spotkaniu SP Arka Kluczewsko przegrała z FUN Sport Kielce I 0:2 natomiast w drugim pewnie pokonała OKS Volley Opatów 2:0. Zwycięstwo z Opatowem zapewniło naszej drużynie IV miejsce na koniec sezonu zasadniczego i prawo organizacji turnieju finałowego o miejsca IV-VI, w którym zagrają: SP Arka Kluczewsko (IV), MUKS Piątka Sandomierz (V) oraz UKS Viktoria Włoszczowa (VI).

Wyniki niedzielnego turnieju:

FUN Sport Kielce I – SP Arka Kluczewsko 2:0 (25:16; 25:9)

SP Arka Kluczewsko – OKS Volley Opatów 2:0 (25:5; 25:15)

Najlepszą zawodniczką z Kluczewska w meczu z FUN Sport Kielce I została Nina Parzuchowska, natomiast w meczu z Opatowem – Wiktoria Łęcka.

SP Arka Kluczewsko w turnieju w Kielcach zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Amelia Mazur (kpt.). Klaudia Synowiec, Emilia Barczyńska, Wiktoria Łęcka, Natalia Kaczkowska, Julia Barczyńska (L), Anna Grabiec, Aleksandra Smoczek, Aleksandra Borowiecka. Trener – Tomasz Dębowski.

O terminie turnieju finałowego poinformujemy wkrótce.

Zdjęcia TUTAJ:

Jak niedziela, to tylko z siatkówką!!!

9 lutego we własnej hali rozegraliśmy kolejne mecze Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. W pierwszym meczu naszymi przeciwniczkami były liderki tabeli – SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pierwszego seta przegrywamy dość gładko 13:25, za to drugiego rozpoczynamy kapitalnie, wszystko nam wychodzi. W pewnym momencie prowadzimy nawet 18:13. Niestety łapiemy „lekki” przestój i przeciwniczki dochodzą nas w końcówce by ostatecznie zwyciężyć 25:23. Ten set pokazał jednak, że nasze zawodniczki z każdym meczem grają coraz lepiej co dobrze wróży na przyszłość. W drugim meczu pewnie pokonujemy FUN Sport Kielce II 2:0 (25:15; 25:18) i zapisujemy na swoim koncie szóste zwycięstwo w sezonie. Wygrana ta zapewnia nam już na pewno awans do turnieju finałowego, gdzie zagramy o miejsca 4-6. Do zakończenia rudny zasadniczej pozostały do rozegrania 2 mecze, które odbędą się 23 lutego w Kielcach. Naszymi przeciwniczkami będą wtedy zespoły: FUN Sport Kielce I oraz OKS Volley Opatów.

Najlepszą zawodniczką pierwszego meczu z SMS KSZO Ostrowiec Św. została Wiktoria Łęcka, natomiast meczu z FUN Sport Kielce – Natalia Kaczkowska.

SP Arka Kluczewsko zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Amelia Mazur (kpt.), Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Natalia Kaczkowska, Emilia Barczyńska, Julia Barczyńska (L), Kinga Czaińska. Trener – Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

Solidne granie naszych Siatkarek w Przedborzu

8 lutego Siatkarki SP Arki Kluczewsko zagrały w II Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet w Przedborzu. Nasze zawodniczki były najmłodszą drużyną w gronie 8 występujących w zawodach reprezentacji. Wszystkie pozostałe zespoły to ekipy seniorskie.

W pierwszej fazie kluczewianki w grupie „A” uzyskały następujące wyniki: Girls Crew – SP Arka Kluczewsko 2:0, Hetman Włoszczowa – SP Arka Kluczewsko 2:0, Pilica Lady’s – SP Arka Kluczewsko 2:0. Po zajęciu IV miejsca w grupie nasze zawodniczki w meczu o VII miejsce zmierzyły się z drużyną LO Przedbórz, którą pewnie pokonały 2:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. GLKS Fałków, 2. Sparta Zagnańsk, 3. Pilica Lady’s. 4. Hetman Włoszczowa, 5. Girls Crew, 6. Forever Young. 7. SP Arka Kluczewsko, 8. LO Przedbórz.

Najlepszą zawodniczką SP Arki została uznana Amelia Mazur, która została uhonorowana pamiątkową statuetką.

Trzeba przyznać, że nasze zawodniczki dzielnie walczyły z doświadczonymi koleżankami i łatwo się nie poddawały. Po raz pierwszy grały na seniorskiej siatce (224 cm) i radziły sobie naprawdę dobrze. Kolejny raz udowodniły, że „drzemie” w nich spory potencjał a dzięki takim turniejom zdobywają kolejne cenne doświadczenie.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na turniej i gratulujemy super organizacji.

SP ARKA Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Amelia Mazur (kpt.) Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Natalia Kaczkowska, Emilia Barczyńska, Julia Barczyńska (L). Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarki SP Kluczewsko zdobywają Puchar Prezesa KPS Skra Bełchatów!!!

2 lutego w hali „Energia” w Bełchatowie odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Prezesa KPS Skra Bełchatów w kategorii VII – VIII klasa (Młodziczki). W zawodach zagrało 12 drużyn: SP 3 Bełchatów, Projekt Kępno, SP Dzietrzkowice, SP Mokrsko, SP 8 Bełchatów, SP 9 Bełchatów, SP Domaniewice, AS Radoszyce, SP 5 Bełchatów, SP Kluczewsko, SP Radoszyce, SP Kamieńsk. W pierwszej fazie turnieju grano w trzech 4-zespołowych grupach systemem „każdy z każdym”. SP Kluczewsko zagrało w grupie „C” i uzyskało tam następujące wyniki: SP Kluczewsko – SP Radoszyce 2:0, SP Kluczewsko – SP 5 Bełchatów 2:0, SP Kluczewsko – SP Kamieńsk 2:0. Z kompletem zwycięstw Kluczewianki awansowały do ścisłego finału, gdzie ich przeciwnikami byli triumfatorzy grup A (SP Mokrsko) oraz B (AS Radoszyce). W tej fazie nasze siatkarki pewnie wygrały oba mecze w stosunku 2:0 i tym samym zapewniły sobie końcowy triumf w całym turnieju. Pierwsza trójka zawodów prezentuję się następująco: 1. SP Kluczewsko, 2. AS Radoszyce, 3. SP Mokrsko.

Oprócz dużej dawki grania dużą atrakcją dla dziewczyn była możliwość obserwacji treningu drużyny PGE Skry Bełchatów, który odbywał się na jednym z sektorów hali. Po jego zakończeniu zarówno zawodnicy jak i trenerzy oczywiście nie odmówili wspólnego zdjęcia czy autografu. Dziewczyny były naprawdę zachwycone i na pewno ten wyjazd na długo zapamiętają.

Cieszymy się, że dzięki uczestnictwu w projekcie Akademii PGE Skry nasze siatkarki mogą nie tylko podnosić swoje umiejętności siatkarskie, ale także spełniać swoje marzenia spotykając swoich sportowych idoli.

SP Kluczewsko w Bełchatowie zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Emilia Barczyńska, Natalia Kaczkowska, Julia Barczyńska (L), Anna Grabiec, Aleksandra Borowiecka, Aleksandra Smoczek. Opiekun – Tomasz Dębowski

Dziękujemy serdecznie panu Danielowi Łęckiemu za zorganizowanie transportu na w/w turniej.

Zdjęcia TUTAJ:

 

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2019/2020)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2018/2019 cz. II (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2018/2019 cz. I) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2018/2019) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2017/2018) (kliknij)

 SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2017/2018) (kliknij)