Wizyty

free counters

Sportowe aktualnościDrukuj

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2018/2019)

IV Miejsce Siatkarek w Ogólnopolskim Turnieju w Tuszynie!!!

W dniach 8 i 9 grudnia siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska (2 zespoły) reprezentowały Szkołę i Gminę w „Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Czwórek z okazji 20 lat UMKS Tuszyn”. W zawodach wzięło udział 25 zespołów z różnych zakątków Polski. W pierwszej fazie rozgrywki toczyły się w pięciu grupach po pięć drużyn. Grano jeden set do 25 punktów.

                Wyniki I fazy drużyn z Kluczewska - Grupa „C”: SP I Kluczewsko – Volley 34 II Łódź 25:4; SP I Kluczewsko – Olimp II Września 25:6; SP I Kluczewsko – Energetyk I Poznań 25:22; SP I Kluczewsko – SALOS Staniątka 25:23. Grupa „E”: SP II Kluczewsko – Siatkarz Koło 19:25; SP II Kluczewsko Olimp I Września 25:18; SP II Kluczewsko – Spartakus II Września 25:9; SP II Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 10:25. Po rozegraniu I fazy pierwszy zespół wygrał swoją grupę i awansował do gier o miejsca 1 – 10, natomiast drugi z III miejsca trafił do gier o miejsca 11 – 25.

Druga faza rozgrywek toczyła się podobnie jak pierwsza w pięciu grupach. Wyniki II fazy drużyn z Kluczewska – Grupa A’: SP I Kluczewsko – UMKS II Tuszyn 25:22; SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 18:25; SP I Kluczewsko – Łaskovia I Łask 25:14; SP I Kluczewsko – Volley 34 I Łódź 23:25. Grupa E’: SP II Kluczewsko MOS II Bytom 25:15; SP II Kluczewsko – Volley 34 II Łódź 25:19; SP II Kluczewsko – Spartakus I Września 25:13; SP II Kluczewsko – UMKS III Tuszyn 25:16. Pierwszy zespół po zajęciu 2 miejsca w grupie A’ awansował do fazy gier o miejsca 1 – 5 natomiast drugi zespół wygrywając grupę E’ do fazy gier o miejsca 11 – 15.

Wyniki drużyn z Kluczewska w fazie finałowej – Grupa „F” (1 – 5): SP I Kluczewsko MOS I Bytom 25:14; SP I Kluczewsko – Dargfil I Tomaszów Maz. 6:25; SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 13:25; SP I Kluczewsko – Lider Konstantynów Łódzki 7:25. Grupa „H” (11 – 15): SP II Kluczewsko – MOS II Bytom 25:21; SP II Kluczewsko – Łaskovia II Łask 13:25; SP II Kluczewsko – Dargfil II Tomaszów Maz. 25:18; SP II Kluczewsko – SALOS Staniątki 17:25. W wyniku rozegranych meczów w fazie finałowej SP I Kluczewsko uplasował się na IV pozycji a SP II Kluczewsko na XIII.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. UMKS I Tuszyn, 2. Lider Konstantynów Łódzki, 3. Dargfil I Tomaszów Maz., 4. SP I Kluczewsko, 5. MOS I Bytom, 6. Siatkarz Koło, 7. UMKS II Tuszyn, 8. SIATKA Zgierz, 9. Łaskovia I Łask, 10. Energrtyk I Poznań, 11. Łaskovia II Łask, 12. SALOS Staniątki, 13. SP II Kluczewsko, 14. Dargfil II Tomaszów Maz., 15. MOS II Bytom, 16. Olimp I Września, 17. Energetyk II Poznań, 18. Częstochowianka II Częstochowa, 19. Częstochowianka I Częstochowa, 20. UMKS Tuszyn III, 21. Olimp II Września, 22. Spartakus I Września, 23. Spartakus II Września, 24. Volley 34 I Łódź, 25. Volley 34 II Łódź.

IV miejsce jest ogromnym sukcesem siatkarek ze szkolnej drużyny z Kluczewska. Zrealizowały one z nawiązką założony cel przed turniejem, którym był awans do czołowej „dwunastki” zawodów. Trzeba przyznać, że trzy pierwsze zespoły były poza zasięgiem kluczewianek, ale z pozostałymi toczyły one bardzo wyrównane pojedynki, z których w większości wychodziły zwycięsko co pozwoliło zająć bardzo dobre IV miejsce. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się też dziewczęta z drugiego zespołu, którym bardzo niewiele zabrakło do awansu do pierwszej „dziesiątki” całego turnieju.

SP Kluczewsko w Tuszynie zagrało w składzie: I zespół: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Toborek. II zespół: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla Siatkarek z Kluczewska!!!

3 grudnia w Busku – Zdroju odbył się Finał Wojewódzki VI Festiwalu Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W kategorii dziewcząt wystąpiła Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kluczewska, która ostatecznie triumfowała w całym turnieju.

W wielkim finale zagrało 6 najlepszych drużyn siatkarskich z naszego województwa (zwycięzców eliminacji). W początkowej fazie turniej rozgrywany był w dwóch trzyzespołowych grupach. W wyniku losowania nasze dziewczęta trafiły do grupy „A” wraz z SP Niekłań Wielki i SP Ćmińsk. Grupę „B” tworzyły: SP Nr 13 Skarżysko Kamienna, SP Radoszyce oraz SP Szaniec.

Siatkarki z Kluczewska w swoim pierwszym meczu pokonały SP Ćmińsk 2:0 (25:19; 25:18) następnie SP Niekłań Wielki także 2:0 (25:14; 25:4) i pewnie awansowały do wielkiego finału, gdzie czekała na nie już drużyna SP Radoszyce – zwycięzca grupy „B”. Mecz o I miejsce miał bardzo emocjonujący przebieg i zakończył się wynikiem 2:1 (25:6; 22:25; 15:12) dla Kluczewianek co dało im końcowy triumf w całych rozgrywkach.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Radoszyce, 3. SP Niekłań Wielki, 4 SP Szaniec, 5-6. SP Ćmińsk, SP Nr 13 Skarżysko Kamienna.

Najlepszą zawodniczką (MVP) całego turnieju została kapitan drużyny z Kluczewska – Amelia Mazur.

Warto nadmienić, że Siatkarki z Kluczewska w Pucharze Marszałka wystąpiły po raz piąty z rzędu i z każdego finału przywoziły medal: 2014 – złoto, 2015 – złoto, 2016 – srebro, 2017 – brąz, 2018 – złoto!

W grze siatkarek z Kluczewska widać jeszcze wyraźny brak ogrania turniejowego dlatego też już w grudniu zagrają one w bardzo silnie obsadzonych turniejach ogólnopolskich w Tuszynie i Łasku co miejmy nadzieję spróbuje zbudować jak najlepszą formę na najważniejsze rozgrywki, które odbywać będą się wiosną 2019 roku.

SP Kluczewsko w Finale Pucharu Marszałka zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Emilia Wójcik, Kinga Turczyn, Natalia Toborek, Aleksandra Borowiecka. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

III miejsce naszych chłopców w Półfinale Wojewódzkim w Minisiatkówce

21 listopada w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Wojewódzki VI Festiwalu Minisiatkówki chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach zagrały 4 drużyny: SP Kluczewsko, SP Dobromierz, SP Nr 1 Włoszczowa, SP Secemin. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Nr 1 Włoszczowa 2:1; SP Secemin – SP Dobromierz 1:2; SP Kluczewsko – SP Secemin 0:2; SP Dobromierz – SP Nr 1 Włoszczowa 2:0; SP Dobromierz – SP Kluczewsko 1:2; SP Nr 1 Włoszczowa – SP Secemin 0:2. W wyniku rozegranych meczów trzy drużyny (SP Kluczewsko, SP Dobromierz, SP Secemin) zgromadziły taką samą ilość punktów i o ostatecznej kolejności decydował stosunek setów. W tych najlepsza okazała się drużyna z Secemina, drugie miejsce przypadło Dobromierzowi a trzecie Kluczewsku. Włoszczowa z trzema porażkami zajęła 4 miejsce.

SP Kluczewsko w turnieju wystąpiło w składzie: Kacper Pura (kpt.), Oskar Glanda, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Kuba Nowak, Brajan Pury, Jakub Szrek, Mateusz Czaiński, Kamil Turczyn. Opiekun – p. Beata Bąk

Nasze Siatkarki zagrają w Finale Pucharu Marszałka

20 listopada we Włoszczowie odbył się jeden z Półfinałów Wojewódzkich VI Festiwalu Minisiatkówki o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach zagrało 5 zespołów: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, SP Secemin, SP Dobromierz i SP Kluczewsko. Wyniki kluczewianek przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Nr 2 Włoszczowa 2:0 (25:17; 25:13), SP Kluczewsko – SP Nr 1 Włoszczowa 2:0 (25:12; 25:12), SP Kluczewsko – SP Secemin 2:0 (25:13; 25:7), SP Kluczewsko – SP Dobromierz 2:0 (25:10; 25:14). Klasyfikacja końcowa: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Nr 1 Włoszczowa, 4. SP Nr 2 Włoszczowa, 5. SP Secemin.

Dzięki zwycięstwu w zawodach nasza Reprezentacja po raz 5 z rzędu awansowała do Wielkiego Finału Pucharu Marszałka. Przypomnijmy, że z każdej poprzedniej edycji Siatkarki z Kluczewska przywoziły medale.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana – Wiktoria Łęcka (SP Kluczewsko).

Cieszy awans naszych siatkarek. Mimo pewnych zwycięstw gra naszego zespołu nie zachwyciła. Mamy nadzieję, że z każdym następnym turniejem będzie to wyglądać coraz lepiej. Widać wyraźnie brak ogrania na początku roku szkolnego i przejścia z systemu trójkowego na czwórkowy.

Finał VI Festiwalu Minisiatkówki o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 3 grudnia w Busku Zdroju.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Anna Borowiecka, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik, Aleksandra Borowiecka. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Siatkarki SP Kluczewsko najlepsze w turnieju z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości

28 października w hali sportowej we Włoszczowie odbył się Turniej Mini Siatkówki z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowany przez UKS Victoria Włoszczowa. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych – „3” i „4” (po 7 drużyn w każdej kategorii).

W zmaganiach „czwórek” wystąpiły dwie, nalężące do Akademii Skry Bełchatów drużyny ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony zdobywając I i II miejsce. Przeciwniczkami Kluczewianek były: SP Dobromierz, SP Radoszyce oraz trzy zespoły UKS Victoria Włoszczowa. Wyniki (grano każdy z każdym, jeden set do 21 punktów) poszczególnych spotkań w turnieju „czwórek” przedstawiają się następująco: SP I Kluczewsko – Victoria III Włoszczowa 21:6; Victoria II Włoszczowa – SP Radoszyce 21:19; SP Dobromierz – Victoria I Włoszczowa 15:21; SP II Kluczewsko – SP I Kluczewsko 15:21; Victoria III Włoszczowa – Victoria II Włoszczowa 10:21; SP Radoszyce – SP Dobromierz 21:12; Victoria I Włoszczowa – SP II Kluczewsko 17:21; SP I Kluczewsko – Victoria II Włoszczowa 21:8; SP Radoszyce – Victoria III Włoszczowa 21:10; SP Dobromierz – SP II Kluczewsko 14:21; SP I Kluczewsko – SP Radoszyce 21:7; Victoria II Włoszczowa – Victoria I Włoszczowa 20:22; Victoria III Włoszczowa – SP Dobromierz 21:13; SP II Kluczewsko – Victoria II Włoszczowa 21:23; Victoria I Włoszczowa – SP I Kluczewsko 10:21; SP Radoszyce – SP II Kluczewsko 11:21; Victoria I Włoszczowa – Victoria III Włoszczowa 19:21; SP Dobromierz – Victoria II Włoszczowa 20:22; Victoria III Włoszczowa – SP II Kluczewsko 15:21; SP I Kluczewsko – SP Dobromierz 21:10; SP Radoszyce – Victoria I Włoszczowa 21:17

Klasyfikacja końcowa turnieju „czwórek”: 1 SP I Kluczewsko, 2. SP II Kluczewsko, 3. Victoria II Włoszczowa, 4. SP Radoszyce, 5. Victoria I Włoszczowa, 6. Victoria III Włoszczowa, 7. SP Dobromierz.

Turniej we Włoszczowie był pierwszym w jakim wystąpiły w tym roku szkolnym siatkarki z Kluczewska. Zaprezentowały się bardzo dobrze o czym świadczą zdobyte przez nie miejsca. Przed nimi kolejne, w których będą „szlifować” formę, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w wiosennych eliminacjach wojewódzkich – Mistrzostw Szkolnych Związków Sportowych i Kinder+SPORT.

SP Kluczewsko w turnieju we Włoszczowie wystąpiło w składzie: I zespółAmelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec. II zespółNatalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Piłkarze SP Kluczewsko grali w Pucharze Tymbarku

18 października we Włoszczowie odbyły się Eliminacje Powiatowe XIX edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W kategorii U-12 chłopców wystąpiła Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kluczewska. W tej najstarszej kategorii wiekowej wystąpiło w sumie 11 drużyn podzielonych na 3 grupy (2 cztero-zespołowe i 1 trzy-zespołowa). Nasi chłopcy grali w grupie „C” -  trzy-zespołowej a ich przeciwnikami były ZPO Krasocin i Dwójeczka Włoszczowa. Wyniki tej grupy przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – ZPO Krasocin 0:0, SP Kluczewsko – Dwójeczka Włoszczowa 4:1 (Kapuściak Daniel – 3, Czaiński Kacper – 1), ZPO Krasocin – Dwójeczka Włoszczowa 6:0. Remis i jedno zwycięstwo pozwoliło naszym piłkarzom na zajęcie II miejsca w grupie co skutkowało brakiem awansu to fazy finałowej.

Młodzi piłkarze z Kluczewska zaprezentowali się bardzo solidnie. Niestety w kluczowych momentach zawodziła skuteczność i to przechyliło „szalę” na ich niekorzyść. Na wielkie brawa zasługuje nasz bramkarz a zarazem najmłodszy członek drużyny czyli Mateusz Czaiński, który w meczu z Krasocinem popisał się kapitalną obroną piłki zmierzającej w samo okienko bramki.

Nasi przeciwnicy z grupy – ZPO Krasocin zwyciężyli  fazę finałową i awansowali do Turnieju Wojewódzkiego, który zostanie rozegrany wiosną 2019 roku.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Mateusz Czaiński – Kacper Czaiński, Kuba Dumin, Daniel Kapuściak, Jakub Nowak, Dawid Szymczyk, Mateusz Sobański, Kacper Ławiński, Szymon Otto, Igor Początek. Opiekunem drużyny był p. Tomasz Dębowski

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2017/2018) TUTAJ

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2017/2018) TUTAJ: