Losowy obrazek

Wizyty

free counters

Sportowe aktualnościDrukuj

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2017/2018) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2017/2018) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2018/2019) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2018/2019 cz. I) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2018/2019 cz. II (kliknij)

 

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2019/2020)

Podwójne zwycięstwo Młodziczek z Kluczewska!!!

Świetne wieści mamy dla naszych kibiców. W rozgrywanym 1 grudnia we własnej hali turnieju Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek SP/Arka Kluczewsko odnosi komplet dwóch zwycięstw i awansuje na III miejsce w tabeli rozgrywek!

W pierwszym meczu Kluczewsko pewnie wygrywa z OKS Volley Opatów 2:0 (25:16; 25:11), w drugim natomiast pokonuje FUN SPORT Kielce II 2:1 (25:17; 15:25; 15:4).

Tytuł MVP w obu spotkaniach przyznano Natalii Wójcik (SP/Arka Kluczewsko).

Bilans SP/Arka Kluczewsko jak na razie w tym sezonie to 5 meczów, 4 zwycięstwa i 1 porażka. Więc jest nieźle. Następny turniej SP/Arka zagra w Kielcach, najprawdopodobniej 19 grudnia (termin jeszcze do ustalenia).

SP/Arka Kluczewsko zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Amelia Mazur (kapitan), Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk, Kinga Czaińska, Aleksandra Borowiecka, Aleksandra Smoczek, Anna Grabiec, Emilia Barczyńska, Julia Barczyńska, Natalia Kaczkowska. Trener - Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Zwycięstwo w derbach Powiatu!

15 listopada we Włoszczowie siatkarki SP/Arka Kluczewsko rozegrały swój kolejny mecz Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. W derbach powiatu włoszczowskiego zmierzyły się z gospodyniami - UKS Victorią Włoszczowa.

Mecz miał bardzo emocjonujący przebieg i ostatecznie zakończył się zwycięstwem kluczewianek w stosunku 2:1 (16:25;25:23;15:6).

Trzeba przyznać, że drużyna z Kluczewska w tym meczu pokazała niesamowity charakter. Po wyraźnej porażce w pierwszym secie, w drugim nasze siatkarki przegrywały już 13:19 i wtedy włączyły przysłowiowy „szósty bieg”. Dogoniły przeciwniczki a następnie pewnie wygrały tie-breaka i cały mecz 2:1. Należą im się wielkie brawa za wolę walki i wiarę w zwycięstwo do samego końca co przełożyło się na końcowy triumf.

MVP spotkania została zawodniczka SP/Arka Kluczewsko – Klaudia Synowiec.

Już 1 grudnia będzie można nasze ambitne dziewczęta obejrzeć w Kluczewsku, gdzie tym razem to one będą gospodyniami i spotkają się z drużynami z Kielc i Opatowa. Serdecznie zapraszamy do hali sportowej. Pierwszy mecz o 10:30.

SP/Arka Kluczewsko zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Amelia Mazur (kapitan), Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Kinga Czaińska, Aleksandra Borowiecka, Aleksandra Smoczek, Anna Grabiec, Emilia Barczyńska, Julia Barczyńska, Natalia Kaczkowska. Trener - Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Zwycięstwo na początek sezonu!

27 października w Ostrowcu Świętokrzyskim młodziczki SP/Arka Kluczewsko rozpoczęły rozgrywki w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek. W pierwszym meczu nasze zawodniczki zagrały z zespołem MUKS Piątka Sandomierz. Mimo, że „Kluczewianki” nie były faworytem tego spotkania to wola walki i zwycięstwa przechyliła szalę na ich korzyść. Ostatecznie zwyciężyły 2:1 udanie inaugurując Sezon 2019/2020. Pierwszy set tego spotkania miał bardo wyrównany przebieg i zakończył się minimalnym zwycięstwem „Piątki”. Drugi to pewna wygrana naszego zespołu, natomiast trzeci nerwowy, ale ostatecznie zwycięski 15:13. W drugim meczu tego dnia SP/Arka Kluczewsko zmierzyło się z gospodyniami czyli z zespołem SMS KSZO Ostrowiec Św. Niestety w tym meczu gramy „katastrofalnie” w przyjęciu i słabo na zagrywce co przekłada się na wynik i wyraźną porażkę 0:2. Ostatecznie po turnieju w Ostrowcu możemy czuć pewien optymizm przed kolejnymi ligowymi spotkaniami. Turniej pokazał jednak, że brakuje nam jeszcze sporo do najlepszych i tę różnice można zniwelować tylko przez solidny trening. W kolejnym ligowym spotkaniu zagramy 15 listopada z Victorią Włoszczowa na jej terenie.

W Ostrowcu Siatkarki SP/Arka Kluczewsko zagrały w składzie: Amelia Mazur (C), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk (L), Aleksandra Smoczek, Aleksandra Borowiecka, Anna Grabiec, Emilia Barczyńska, Natalia Kaczkowska. Trener – Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

I i II miejsce naszych "minisiatkarek" w Turnieju Akademii Skry!

I i II miejsce naszych "minisiatkarek" w Turnieju Akademii Skry! W dniu dzisiejszym w hali "Energia" w Bełchatowie odbył się Turniej Minisiatkówki Akademii PGE Skry Bełchatów w kategorii "2", "3", "4". W zawodach wystąpiły dwie drużyny "dwójeczek" ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku i trzeba przyznać, że spisały się świetnie zdobywając I i II miejsce!!! Nasze najmłodsze "siatkareczki" pokonały koleżanki z Bełchatowa i Lgoty Wielkiej i o końcowy triumf stoczyły wyrównany bój między sobą. Lepsze okazały się dziewczyny z I zespołu wygrywając ostatecznie 2:0. Mamy nadzieję, że dziewczynki pójdą w ślady swoich starszych koleżanek i także będą osiągać sukces jak one.

SP Kluczewsko w turnieju w Bełchatowie reprezentowały: SP I: Kinga Czaińska, Daria Barabasz. SP II: Amelia Jończyk, Emilia Dobrowolska. Opiekun - p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Nasze Siatkarki na konsultacjach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych!!!

Kolejne wyróżnienia spotkały Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska (SP/Arka Kluczewsko). Tym razem, 3 dziewczyny z naszej drużyny uczestniczyły w konsultacjach wojewódzkich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (Rocznik 2006-2007). Konsultacje odbywały się w dniu 14 października w dopiero co otwartej - nowoczesnej hali sportowej przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach.

Powołanie na w/w konsultacje otrzymały: Wiktoria Łęcka, Amelia Mazur i Natalia Wójcik.

Przypomnijmy, że Wiktoria jest regularnie powoływana do Reprezentacji Województwa Świętokrzyskiego w kategorii "Młodziczka". Cieszy to, że kolejne dziewczyny z Kluczewska do Niej dołączają.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych powołań...

Młodziczki z Kluczewska na Start!!!

28 września we Włoszczowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej „Młodziczek” z okazji 20-lecia powstania klubu UKS Victoria Włoszczowa. Po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej wystąpiła drużyna Szkoły Podstawowej z Kluczewska i trzeba przyznać, że jak na debiut, spisała się świetnie.

W zawodach zagrało 5 zespołów: FUN Sport Kielce, FUN Sport II Kielce, MTS AS Myszków, SP/Arka Kluczewsko i UKS Victoria Włoszczowa. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” (2 sety bez względu na wynik).

Nasze dziewczęta zmagania rozpoczęły od remisu 1:1 z Myszkowem (13:25; 25:19). Następnie uległy późniejszemu triumfatorowi turnieju – drużynie FUN Sport Kielce 0:2 (18:25; 16:25). W kolejnych meczach już pewnie pokonały, najpierw FUN Sport II Kielce 2:0 (25:8; 25:17) a następnie Victorię Włoszczowa także 2:0 (25:18; 25:17). Siatkarki z Kluczewska zdobywając 5 punktów zajęły ostatecznie bardzo dobre II miejsce. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. FUN Sport Kielce, 2. SP/Arka Kluczewsko, 3. MTS AS Myszków, 4. FUN Sport II Kielce, UKS Victoria Włoszczowa.

Amelia Mazur (SP/Arka Kluczewsko) otrzymała statuetkę dla wyróżniającej się Siatkarki Turnieju.

Po świetnych wynikach jakie dziewczyny z Kluczewska osiągały w mini-siatkówce przyszedł czas na system „szóstkowy”. Turniej we Włoszczowie był wspaniałą okazją, aby przećwiczyć różne ustawienia i zdobywać cenne doświadczenie. Trzeba przyznać, że debiut w nowym systemie wypadł bardzo przyzwoicie o czym świadczy zdobyte miejsce. Cieszy szczególnie to, że siatkówka cały czas sprawia tym dziewczynom radość, a to chyba jest najważniejsze.

Już niebawem Siatkarki SP/ARKA Kluczewsko rozpoczną swoje zmagania w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek. W pierwszym turnieju zagrają w Ostrowcu Świętokrzyskim z zespołem SMS KSZO Ostrowiec Św. oraz MUKS Piątka Sandomierz.

SP/Arka Kluczewsko w turnieju we Włoszczowie zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk (L), Aleksandra Borowiecka, Anna Grabiec. Trener – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

„Sportowe Świętokrzyskie – Europejski Tydzień Sportu’2019” w Kluczewsku

Europejski Tydzień Sportu (ETS) to inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Celem tej ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) jest zachęcenie wszystkich, w tym dzieci i młodzież, do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbywa się w dniach od 23 do 30 września 2019 r.

Patronat nad wydarzeniem w Województwie Świętokrzyskim objęło Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W ZPS w Kluczewsku w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 24 września odbył się Szkolny Dzień Zdrowia i Sportu, w który zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Dzień rozpoczął się od prelekcji na temat zdrowego trybu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz higieny umysłu w życiu każdego człowieka. Prelekcję poprowadziły – pani Ewa Glanda i pani Urszula Jeziorska. Następnie rozpoczęły się rozgrywki sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego dla klas V-VIII.

Pierwsi zmagania rozpoczęli młodzi piłkarze, którzy swoje mecze rozgrywali w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii młodszej zwyciężyła drużyna „Kokodżambo” natomiast w starszej „FC Jagodzinki”.

Po zmaganiach piłkarzy halę opanowały młode siatkarki, które także grały w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas V-VI wygrały „Alpaki” a w starszej (VII-VIII) – „Sokowirówki”.

Równolegle do rozgrywek siatkarskich toczyły się pasjonujące zmagania w grę „Boccia”. Między sobą rywalizowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. W turnieju uczniów zwyciężyła drużyna Szymona Synowskiego natomiast wśród nauczycieli najlepszy okazał się pan Tomasz Dębowski.

Klasy I-III w ramach Szkolnego Dnia Zdrowia i Sportu uczestniczyły w rajdzie pieszym po najbliższej okolicy połączonego z cyklem gier i zabaw ruchowych.

Po zakończeniu aktywnego dnia wszyscy zgodnie stwierdzili, że główny cel ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) jakim jest zachęcenie wszystkich, w tym dzieci i młodzieży, do aktywnego trybu życia został w ZPS Kluczewsko w pełni spełniony.

Zdjęcia TUTAJ:

Zagramy w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek!!!

Yes! Yes! Yes! To już pewne!!! Czekaliśmy z tą informacją do samego końca, aż wszystko się uprawomocni. Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich naszych sympatyków , że dzięki uprzejmości Wójta Gminy Kluczewsko - pana Rafała Pałki oraz Prezesa PKS Arka Kluczewsko - pana Mariusza Ochenduszki - Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska występować będą w najbliższym sezonie w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek (Rocznik 2005 i młodsze).

Jest to wspaniała nagroda dla tych utalentowanych siatkarek, które dalej mogą"bawić" się siatkówką nie opuszczając Kluczewska i szukając sobie klubów w innych miejscowościach, jak to bywało w poprzednich latach.

Przypomnijmy, że te dziewczęta nie miały sobie równych w województwie świętokrzyskim jeśli chodzi o "mini-siatkówkę". Kilkukrotnie grały też na Mistrzostwach Polski.

Nasze dziewczęta będą występować w lidze jako: SP/ARKA KLUCZEWSKO. Całą drużynę tworzą zawodniczki z Rocznika 2006 i 2007 czyli młodsze o rok od większości pozostałych drużyn. Pierwszy sezon będzie na pewno dla nas sezonem nauki i zbierania doświadczenia ale obiecujemy, że "tanio skóry nie sprzedamy" i w każdym meczu będziemy walczyć do samego końca!

Mamy ogromną nadzieję, że Gmina Kluczewsko nie będzie jedynym podmiotem wspierającym naszą drużynę. Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy kochają siatkówką w wykonaniu dziewcząt do współpracy. Jesteśmy otwarci. Naprawdę warto!!!

Już wkrótce kolejne informacje odnośnie terminarza oraz turniejów sparingowych.

Pozdrawiamy

SP/Arka Kluczewsko

Brawo Wiktoria!!!

Niezmiernie miło jest nam poinformować wszystkich, że uczennica naszej szkoły - Wiktoria Łęcka po raz kolejny została powołana do Siatkarskiej Kadry Województwa Świętokrzyskiego w kategorii "Młodziczka". Wiki w dniach 6-8 września uczestniczyła w IV Międzynarodowym Turnieju "Wawelskiego Smoka" w Piłce Siatkowej, który rozgrywany był w Krakowie.

Kadra Wojewówdztwa Świętokrzyskiego w składzie z naszą uczennicą zajęła bardzo dobre IV miejsce w turnieju. Szczegółowe wyniki oraz przebieg rozgrywek można znaleźć na stronie: http://www.turniejsmoka.pl/

Witrorii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!