Sportowe aktualnościDrukuj

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2019/2020)

Siatkarki z Kluczewska ponownie Najlepsze w Województwie!!!

30 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport’2020. W turnieju zagrały dziewczynki  w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej (dwójki) wystąpiły dwa zespoły z Kluczewska: Szkoła Podstawowa/Arka I Kluczewsko i Szkoła Podstawowa/Arka II Kluczewsko. W zawodach „dwójek” zagrało 8 najlepszych zespołów z województwa świętokrzyskiego podzielonych na dwie grupy: Grupa: „A”: MUKS I Jedynka Ostrowiec Św., SP Arka II Kluczewsko, FUN Sport II Kielce, Volley Stars Ostrowiec Św. Grupa „B”: SP Arka I Kluczewsko, FUN Sport I Kielce, MUKS Jedynka II Ostrowiec Św., GALA Skarżysko Kamienna. Nasze drużyny świetnie przeszły pierwszą fazę grupową. Pierwszy zespół z kompletem zwycięstw wygrał swoją grupę natomiast drugi z jedną porażką zajął 2 miejsce. Oba awansowały do fazy finałowej, w której ponownie w grupie, spotkały się cztery najlepsze drużyny turnieju (z zaliczeniem meczów z fazy pierwszej). Tutaj bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki SP Arka I Kluczewsko, które zwycięską passę utrzymały do samego końca i pewnie wywalczyły Mistrzostwo Województwa. Bardzo dzielnie walczył drugi zespół, który toczył wyrównane „boje” i przy odrobinie szczęścia mógł się pokusić nawet o podium. Brakło naprawdę niewiele.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Arka I Kluczewsko, 2. MUKS I Jedynka Ostrowiec Św., 3. FUN Sport I Kielce, 4. SP Arka II Kluczewsko., 5. GALA Skarżysko Kamienna, 6. Volley Stars Ostrowiec Św., 7. FUN Sport II Kielce, 8. MUKS Jedynka II Ostrowiec Św.

Siatkarki SP I Arka Kluczewsko zdobywając Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego zapewniły sobie udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się pod koniec sierpnia. Będzie to piąty z rzędu udział siatkarek z Kluczewska na tej rangi imprezie. Cieszy niezmiernie to, że te młode zawodniczki kontynuują sukcesy swoich starszych koleżanek, które w poprzednich trzech latach, także zdobywały Mistrzostwa Województwa w różnych kategoriach wiekowych.

Małą ciekawostką jest to, że zawody w Ostrowcu sędziowały odbywające tam konsultacje -  Reprezentantki Województwa Świętokrzyskiego w kategorii „młodziczka”, a wśród nich trzy Siatkarki z Kluczewska: Wiktoria Łęcka, Amelia Mazur i Nina Parzuchowska!

SP Arka Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Pierwszy zespół: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk. Drugi zespół: Emilia Dobrowolska, Amelia Pura, Basia Szymczyk. Trenerem obu zespołów jest p. Tomasz Dębowski.

Każdą dziewczynkę z Gminy Kluczewsko (i nie tylko) w wieku od 7 lat, która chciałaby rozwijać się siatkarsko zapraszamy oczywiście na treningi do Kluczewska.

Zdjęcia TUTAJ: 

Kapitalny występ naszych Siatkarek w Mistrzostwach Województwa w Plażówce!

Siatkarki Szkoły Podstawowej w Kluczewsku po raz kolejny napisały wspaniałą historię. Na Mistrzostwa Województwa w Siatkówce Plażowej miały jechać po naukę, a wracają z nich z brązowymi medalami!

Mistrzostwa w „strugach deszczu” odbyły się 20 czerwca we Włoszczowie. W zawodach zagrało 16 par, które rywalizowały ze sobą „systemem brazylijskim” (dwie porażki eliminują z turnieju). Nasze siatkarki, które grały w turnieju jako SP Arka Kluczewsko wygrały pierwsze trzy mecze i pewnie awansowały do półfinału w którym musiały uznać wyższość koleżanek z Gali Skarżysko Kamienna. Co ciekawe te dwa zespoły spotkały się w początkowej fazie turnieju i wtedy górą były Kluczewianki. W meczu o III miejsce Amelia i Wiktoria nie dały szans drużynie  Victorii Włoszczowa zapewniając sobie tym samych brązowe medale.

Pierwsza czwórka turnieju przedstawia się następująco: 1. Gala Skarżysko Kamienna, 2. FUN Sport Kielce, 3. SP Arka Kluczewsko, 4. UKS Victoria Włoszczowa. Wszystkie cztery w/w drużyny wywalczyły awans do Półfinałów Mistrzostw Polski!

Para, która zdobyła brązowe medale Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce Plażowej Młodziczek to: Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka. Trenerem dziewcząt jest p. Tomasz Dębowski.

III miejsce w Województwie jest wspaniałym osiągnięciem tych młodych siatkarek. W Mistrzostwach w siatkówce plażowej wystąpiły po raz pierwszy w karierze  i od razu zdobyły medal mimo, że są z młodszego rocznika. Po raz kolejny udowodniły, że warto w nie inwestować. Są wspaniałą promocją naszej szkoły i gminy.

Mamy ogromną nadzieję, że te sukcesy przyczynią się do tego, że siatkówka dziewcząt i kobiet w Gminie Kluczewsko będzie się jeszcze bardziej rozwijać bo widać, że jest na to ogromne zapotrzebowanie. Oczywiście zachęcamy wszystkich chętnych do wspierania nas, a chętne dziewczynki w wieku od 7 do 14 lat zapraszamy na treningi.

Pozdrawiamy

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarki SP Arka Kluczewsko powołane do Kadr Województwa Świętokrzyskiego!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska (SP Arka Kluczewsko) po raz kolejny otrzymały powołanie na konsultacje Kadr Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce. Do Kadry Rocznika 2005 powołanie otrzymały Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka (konsultację w Kielcach) natomiast do Kadry Rocznika 2006 (w Ostrowcu Świętokrzyskim) Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka i Nina Parzuchowska. Naszym Siatkarkom serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy kciuki. Pozdrawiamy

Kolejne spotkanie z siatkarzem Skry

28 czerwca siatkarki naszej szkoły uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z Siatkarzem PGE Skry Bełchatów na platformie zoom. Tym razem był to rozgrywający - Kamil Droszyński. Kamil oczywiście w „ogniu” ciekawych i oryginalnych pytań dzielnie odpowiadał i odkrywał tajniki swojej kariery siatkarskiej.

Przypomnijmy, że Kamil Droszyński – to wychowanek Chemika Bydgoszcz, z którym zdobył Mistrzostwo Młodej Ligi (2012). W 2013 roku przeniósł się do Spały. Z SMS-em sięgnął po Mistrzostwo Polski Kadetów (2014) i Wicemistrzostwo I Ligi (2016) oraz pierwsze sukcesy reprezentacyjne. Z kadrą kadetów zdobył Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Świata (2015). Na obu turniejach został uznany za najlepszego rozgrywającego. W 2016 roku zdecydował się na transfer zagraniczny do belgijskiego Lindemans Aalst, z którym zdobył brązowy medal. Przed przyjściem do Skry Bełchatów reprezentował barwy Cerradu Czarnych Radom.

Dziękujemy oczywiście pani Natalii Pizło i Akademii PGE Skry Bełchatów za możliwość uczestnictwa w kolejnym spotkaniu i serdecznie pozdrawiamy.

Zdjęcie: Akademia PGE Skry Bełchatów

Świetne spotkanie z Piotrem Orczykiem

12 maja Siatkarki Szkoły Podstawowej w Kluczewsku i SP Arki Kluczewsko na Platformie Zoom uczestniczyły w spotkaniu z Piotrem Orczykiem – przyjmującym PGE Skry Bełchatów. Piotr odpowiadał na pytania zadawane przez zawodniczki. Bardzo merytorycznie i szczegółowo przedstawił jak trafił do siatkówki, jakie były jego pierwsze kroki w tym sporcie i jak toczyła się jego dotychczasowa kariera, w której nie brakuje sukcesów. Do największych należą: dwukrotne Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Belgi w barwach Volleyteam Roeselare, czterokrotny Puchar Belgi oraz Superpuchar Polski w barwach PGE Skry Bełchatów. Nie zabrakło też pytań o atmosferę w drużynie, o najlepszych kolegów oraz o drużynę marzeń, w której by chciał zagrać.

Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy w takim spotkaniu uczestniczyć. Było to dla dziewczyn „wspaniałe oderwanie” od monotonni, która obecnie panuje w całym Kraju. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli się spotykać nie tylko poprzez internet, ale powrócimy do hal i na boiska, gdzie będziemy mogli robić to co kochamy najbardziej czyli grać w siatkówkę.

Dziękujemy serdecznie Pani Natalii Pizło, która jest koordynatorem Akademii PGE Skry Bełchatów za zorganizowanie w/w spotkania. Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tym wspaniałym projekcie, gdzie najmłodsi adepci siatkówki spełniają swoje sportowe marzenia.

Pozdrawiamy

Zdjęcia (Akademia Skry) TUTAJ:

„Wspomnień czar” czyli Historyczny Sezon za nami…

Zapraszamy na treningi chętne Siatkarki.

Witamy Was w tych trudnych czasach (kiedy nie można razem trenować i grać na poważnie w siatkówkę). Korzystając z kilku wolnych chwil podsumujemy ten nasz „historyczny” – bo pierwszy występ w Siatkarskiej Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek.

Wszystko rozpoczęło się w wakacje 2019 roku. Nie! Wszystko rozpoczęło się o wiele, wiele wcześniej, ale o tym później. To właśnie we wspomniane już wakacje dzięki uprzejmości pana Wójta Gminy Kluczewsko – Rafała Pałki, pani Dyrektor ZPS Kluczewsko – Ireny Orzechowskiej oraz Prezesa PKS Arka Kluczewsko – pana Mariusza Ochenduszki podjęto odpowiednie kroki i przedsięwzięcia, aby klub o nazwie SP ARKA KLUCZEWSKO mógł zagrać w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek.

Po wyczekiwanej i pozytywnej dla nas decyzji ostro ruszamy do pracy, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu. Czekało nas wiele pracy, gdyż w ciągu dwóch miesięcy musieliśmy przestawić się z grania „czwórkowego” na „szóstkowe” co dla niektórych było nie lada wyzwaniem. W dodatku całą drużynę stanowiły dziewczyny z młodszych roczników: 2006, 2007, a nawet 2009.

Treningi rozpoczynamy w 11-osobowym składzie. We wrześniu dołączają do nas 3 dziewczyny (Emilia, Julia i Natalia), które jak się później okaże w „karuzeli” zdarzeń odegrają bardzo ważną rolę w tym zespole.

28 września gramy swoje pierwsze poważne zawody w „szóstkach”. Na zaproszenie klubu UKS Victoria Włoszczowa uczestniczyliśmy w towarzyskim turnieju z okazji 20-lecia powstania klubu. W gronie 6-ciu zespołów zajmujemy drugie miejsce i tym samym udowadniamy sobie, że ciężka praca na treningach zaczyna przynosić oczekiwane przez nas efekty.

27 październik 2019 to data naszego debiutu w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek. W sezonie 2019/2020 do ligi zgłosiło się 8 zespołów. Rozgrywki toczyły się systemem turniejowym. My swój premierowy turniej rozegraliśmy w Ostrowcu Świętokrzyskim a naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna MUKS Piątka Sandomierz. Debiut wypadł wyśmienicie. Wygrywamy 2:1 i notujemy nasze historyczne pierwsze zwycięskie punkty w lidze. I mimo porażki w drugim meczu z gospodarzem – SMS KSZO Ostrowiec Św., do następnych meczów podchodzimy z optymizmem co przekłada się na zwycięstwo w derbach Powiatu Włoszczowskiego z Victorią Włoszczowa. Kto pamięta ten mecz to musi przyznać, że drużyna z Kluczewska w tym meczu pokazała niesamowity charakter. Po wyraźnej porażce w pierwszym secie, w drugim nasze siatkarki przegrywały już 13:19 i wtedy włączyły przysłowiowy „szósty bieg”. Dogoniły przeciwniczki a następnie pewnie wygrały tie-breaka i cały mecz 2:1. Kolejne dwa mecze gramy u siebie i odnosimy dwa cenne zwycięstwa. Najpierw pokonujemy OKS Volley Opatów 2:0, a następnie FUN SPORT Kielce II 2:1. W następnym turnieju, przed samymi świętami Bożego Narodzenia zmierzyliśmy się w Kielcach z Galą Skarżysko Kamienna oraz z FUN SPORT Kielce I. Oba mecze niestety przegraliśmy po słabej grze w stosunku 0:2. Początek Roku 2020 to turniej w Skarżysku (5 styczeń), na który jedziemy już jako „nowa” drużyna. Podczas przerwy świątecznej okazało się, że trzy dziewczyny zrezygnowały z gry w drużynie. Niestety były to dziewczyny z „wyjściowego” składu. W ciągu jednego treningu musieliśmy przeorganizować cały zespół tak aby mógł on po nowemu zafunkcjonować. I tutaj wracamy do września, kiedy to do zespołu dołączyły trzy „skromne-ciche” dziewczyny z (Emilia, Julia i Natalia) z prośbą czy mogą z nami potrenować. A, że z nami może potrenować każdy kto kocha siatkówkę przyjmujemy je „bardzo ciepło” do naszej drużyny. I mimo, że na początku trudno było im się odnaleźć  na tle „bardziej ogranych” koleżanek to swoją postawą i systematycznością w treningach udowodniły, że jeśli się bardzo chce to można. Wymuszona sytuacja sprawiła, że dziewczyny „wskoczyły” do „wyjściowej szóstki” i naprawdę to „udźwignęły”. Pierwszy turniej w nowym ustawieniu traktujemy szkoleniowo. Mimo, że przegrywamy oba mecze to powoli gra zaczyna się „zazębiać”. Po turnieju mamy  2 tygodnie na solidne przygotowanie do następnego meczu, który rozegramy we własnej hali a przeciwnikiem będą nasze rywalki zza miedzy czyli Victoria Włoszczowa. Mecz z Victorią wygrywamy 2:0 poprawiając sobie humory po czterech porażkach z rzędu. Następny turniej gramy u siebie. W pierwszym meczu spotykamy się z ówczesnym liderem czyli SMS KSZO Ostrowiec Św. i naprawdę podejmujemy walkę. Ostatecznie przegrywamy 0:2 ale po bardzo wyrównanym meczu. W drugim meczu pokonujemy FUN Sport Kielce II 2:0 i do rozegrania pozostaje nam ostatni turniej w Kielcach. Tam najpierw przegrywamy z FUN Sport Kielce I 0:2 by następnie pokonać OKS Volley Opatów 2:0. Zwycięstwo z Opatowem zapewniło nam IV miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym i prawo organizacji Turnieju Finałowego o miejsca IV – VI. Turniej ten odbył się 8 marca w kluczewskiej hali i zagrały w nim: SP Arka Kluczewsko (IV), MUKS Piątka Sandomierz (V) oraz UKS Victoria Włoszczowa (VI). Turniej miał bardzo wyrównany przebieg. O końcowym triumfie decydowały małe punkty. W tych najlepsza okazała się drużyna z Sandomierza i to ona ostatecznie wygrała zawody i zajęła w końcowym rozrachunku czwarte miejsce w lidze. Piąte miejsce przypadło Victorii Włoszczowa, a szóste SP Arce Kluczewsko.

W sumie w Sezonie 2019/2020 Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek rozegraliśmy 16 spotkań z czego wygraliśmy 8. W rundzie zasadniczej zdobyliśmy 21 punktów i zajęliśmy IV miejsce w tabeli. Do trzeciego miejsca dającego awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski zabrakło nam jednego punktu.

Małą ciekawostką jest, że wszystkie mecze SP Arki Kluczewsko, które kończyły się tie-breakami zakończyły się jej zwycięstwem. W sumie takich meczów były cztery.

Tytuły najlepszych zawodniczek poszczególnych spotkań w naszej drużynie zdobywały: Mazur Amelia (3 razy), Synowiec Klaudia (3), Łęcka Wiktoria (3), Wójcik Natalia (3), Barczyńska Julia (1), Barczyńska Emilia (1), Kaczkowska Natalia (1), Parzuchowska Nina (1).

W międzyczasie rozgrywaliśmy turnieje towarzyskie. 2 lutego zagraliśmy w Turnieju Siatkówki Dziewcząt o Puchar Prezesa KPS Skra Bełchatów (I miejsce), 8 lutego w II Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet w Przedborzu (VII miejsce), 6 marca w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko (III miejsce). Siatkarki z naszej drużyny uczestniczyły także w wyjeździe na mecz Plus Ligi pomiędzy PGE Skra Bełchatów a BKS Visła Bydgoszcz.

Przed sezonem razem z zespołem założyliśmy, że ten pierwszy rok traktujemy treningowo, a naszym celem jest „pierwsza” szóstka w tabeli. Cel osiągnęliśmy, ale czujemy wielki niedosyt. W trakcie rozgrywek nasze ambicje wzrosły i gdyby nie perturbacje kadrowe mogliśmy nawet pokusić się o podium w lidze (zabrakło jednego punktu!). Niestety stało się inaczej i przyjmujemy to z pokorą. Na pewno zdobyliśmy cenne doświadczenie. Zagraliśmy naprawdę kilka świetnych meczów udowadniając słuszność powstania tej drużyny.

…I w tym miejscu wracamy do początku artykułu, gdzie to pisaliśmy, że wszystko zaczęło się wcześniej niż w 2019 roku, a tak rzeczywiście to zaczęło się w roku 2014. Wtedy to Reprezentacja Dziewcząt Szkoły Podstawowej z Kluczewska pod wodzą pana Grzegorza Żala (w tym miejscu pozdrawiamy pana Grześka i życzymy dużo zdrówka) zdobywa Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Minisiatkówce. Od tego momentu Kluczewsko już na dobre zaczyna gościć na mapie Świętokrzyskiej Siatkówki Dziecięcej i Młodzieżowej. Kolejne lata to jedno wielkie pasmo sukcesów szkolnej drużyny. Siatkarki z Kluczewska nie schodzą z podium Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego zdobywając dwukrotnie Mistrzostwo, dwukrotnie Wicemistrzostwo i raz III miejsce. Dziewczęta trzy razy grają na Mistrzostwach Polski w Głuchołazach, gdzie w 2017 osiągają ogromny sukces zajmując VII miejsce. Na swoim koncie mają także występy na Mistrzostwach Polski Kinder+Sport (4-krotnie).

Przypomnijmy, że kilka dziewczyn, które osiągały w/w sukcesy występowało i występuje do dzisiaj w barwach klubu UKS Victoria Włoszczowa w rozgrywkach kadetek i III Ligi Kobiet. Martyna Dudek, Oliwia Kubis i Karolina Jambor uczestniczyły w zgrupowaniach Reprezentacji Województwa, a Martyna dodatkowo zagrała w Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbywał się w Szczyrku.

Obecnie po powstaniu klubu SP Arka, utalentowane siatkarki z Kluczewska mogą swoje pasje rozwijać na własnym podwórku i z dumą reprezentować naszą Gminę.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową to po zakończeniu obecnego sezonu w przyszłym roku w rozgrywkach nie będą mogły zagrać tylko 2 dziewczyny ze względu na osiągnięty wiek. Wszystkie pozostałe na chwilę obecną zadeklarowały chęć grania w Sezonie 2020/2021. Przed wybuchem pandemii koronawirusa do treningów z zespołem dołączyły trzy utalentowane dziewczyny z Dobromierza (Ola, Zuzia oraz Klaudia). Mamy nadzieję, że po zakończeniu przymusowej przerwy dziewczyny dalej będą kontynuować swoją przygodę w drużynie SP Arki i jesienią godnie ją reprezentować w rozgrywkach. Oczywiście wszystkie chętne dziewczyny z Kluczewska i okolic, które chciałyby się rozwijać siatkarsko zapraszamy do nas na treningi, zarówno te starsze jak i młodsze (w młodszej grupie trenują dziewczynki od 7 do 11 lat).

Kończąc to „krótkie” posumowanie chcemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkich osobom dzięki którym ten klub powstał i którzy nam pomagają: panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko, pani Irenie Orzechowskiej – Dyrektorowi Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku, panu Mariuszowi Ochenduszka – Prezesowi Parafialnego Klubu Sportowego Arka Kluczewsko. Wszystkim, którzy sprawowali opiekę medyczną podczas meczów rozgrywanych w Kluczewsku, wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy gorąco wspierają swoje pociechy w rozwijaniu ich pasji. W sposób szczególny pragniemy podziękować Państwu Agnieszce i Danielowi Łęckim, ludziom którzy nigdy nie odmawiają pomocy i są ogromnym wsparciem dla tego klubu. Naprawdę, Wielkie, Wielkie Dzięki! Dziękujemy wszystkim tym, którzy nam mocno kibicują oraz pozdrawiamy tych, którzy nam nie kibicują (może od nowego sezonu zaczną). Tym, którzy chcieliby nas wesprzeć zapraszamy oczywiście do współpracy.

Cieszymy się niezmiernie, że powstał klub SP Arka Kluczewsko, i że na terenie Gminy Kluczewsko może się także rozwijać żeńska utalentowana młodzież. Mamy nadzieję, że ta idea będzie kontynuowana przez następne lata z jeszcze większym wsparciem duchowym i oczywiście finansowym. Patrząc na ilość młodych dziewczynek biorących udział w zajęciach z minisiatkówki i siatkówki można stanowczo stwierdzić, że jest ogromne zapotrzebowanie na takie inicjatywy i to trzeba doceniać i propagować.

SP Arkę Kluczewsko w Sezonie 2019/2020 reprezentowały: Amelia Mazur (kpt.) Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Emilia Barczyńska, Natalia Kaczkowska, Julia Barczyńska, Anna Grabiec, Aleksandra Borowiecka, Aleksandra Smoczek, Kinga Czaińska, Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk. Drużynę prowadził – p. Tomasz Dębowski

Przy okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy sobie Zdrowia i jak najszybszego powrotu do trenowania i grania. Niech ten koronawirus już odejdzie w siną dal bo trochę zaczyna być nudny.

Do zobaczenia na siatkarskich parkietach

SP Arka Kluczewsko

Zdjęcia TUTAJ:

Kończymy Sezon Młodziczek

8 marca w hali sportowej w Kluczewsku odbył się turniej finałowy Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek o miejsca IV – VI. W zawodach zagrały zespoły SP Arka Kluczewsko (IV miejsce rundy zasadniczej), MUKS Piątka Sandomierz (V) oraz UKS Victoria Włoszczowa (VI).

W pierwszym meczu nasze młode siatkarki spotkały się z koleżankami z Włoszczowy. Niestety słabo weszliśmy w ten mecz, słabe przyjęcie i zagrywka zaowocowały porażką w pierwszym secie 17:25, drugi set to już gra punkt za punkt z zaciętą końcówką, którą na swoją korzyść przechylają włoszczowianki, wygrywając ostatecznie 25:23 i cały mecz 2:0. W kolejnym meczu Piątka Sandomierz zmierzyła się z Victorią Włoszczowa i pewnie ją pokonała 2:0.

Ostatnim meczem turnieju było spotkanie SP Arki Kluczewsko i MUKS Piątki Sandomierz. Podrażnione porażką w pierwszym meczu Kluczewianki kapitalnie rozpoczynają ten mecz prowadząc nawet w pewnym momencie 10-cioma punktami. Ostatecznie pierwszego seta wygrywają 25:21 w drugim secie górą są przeciwniczki (20:25) i o ostatecznym rozstrzygnięciu w meczu zadecydować miał tie-break. Ten już toczył się wyraźnie pod dyktando gospodyń, które pewnie zwyciężyły 15:4 i cały mecz 2:1. Niestety strata seta w meczu z Sandomierzem zadecydowała, że  SP Arka w turnieju zajęła III miejsce i w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek w sezonie 2019/2020 została sklasyfikowana na VI miejscu mimo, że po rundzie zasadniczej było to miejsce IV.

Na zakończenie turnieju wszystkie biorące w nim udział drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami ufundowanymi przez Szkołę Podstawową w Kluczewsku. Statuetki wręczył p. Marek Orlef - Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej.

Sędziowie oraz trenerzy poszczególnych drużyn wybrali wyróżniające się zawodniczki w zawodach i tak: Najlepszą Rozgrywającą została Julia Kucwaj (Sandomierz), Najlepsza Atakująca – Emilia Barczyńska (Kluczewsko), Najlepiej Zagrywająca – Patrycja Krawczyk (Włoszczowa), Najlepsza Przyjmująca – Natalia Kania (Sandomierz). Najlepszą Zawodniczką Turnieju (MVP) została Amelia Mazur (Kluczewsko).

SP Arka Kluczewsko zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Amelia Mazur (kpt.), Klaudia Synowiec, Emilia Barczyńska, Wiktoria Łęcka, Natalia Kaczkowska, Julia Barczyńska (L), Aleksandra Smoczek, Kinga Czaińska, Aleksandra Borowiecka. Trener – p. Tomasz Dębowski

Już niebawem razem z zespołem przeprowadzimy dokładną analizę tego debiutanckiego dla nas sezonu w Lidze Młodziczek i zadecydujemy co dalej z drużyną. Patrząc na zaangażowanie i obecną wspaniałą atmosferę w drużynie wszystko wskazuje na to, że jesienią powrócimy do ligowego grania i obiecujemy, że będziemy na pewno silniejsi! Więcej informacji już niebawem na naszej stronie. Trzymajcie kciuki za te dziewczyny. Naprawdę warto!!!

Zdjęcia TUTAJ:

III Miejsce naszych dziewcząt w Turnieju z okazji Dnia Kobiet!!!

Tradycyjnie już jak co roku w Kluczewsku z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet odbywa się Turniej Piłki Siatkowej dla Pań, którego patronem jest Wójt Gminy Kluczewsko.

W tym roku uczestnicy  turnieju przyłączyli się do akcji „Ratujmy Serduszko Miłoszka”. Wszystkie zebrane pieniążki podczas rozgrywek zostaną przekazane na rzecz wspomnianego Miłoszka. Przypomnijmy, że  Miłoszek jest synkiem jednej z absolwentek Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Dobromierzu. W chwili obecnej jest po dwóch operacjach serca z licznymi powikłaniami. Mimo tego jest uroczym, sympatycznym chłopcem, którego czeka trzecia operacja. Możliwa jest do przeprowadzenia w jednej z niemieckich klinik. Wstępny termin to przełom lipca i sierpnia. Jednak koszt operacji znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziców, którzy ponoszą bardzo wysokie koszty dotychczasowych operacji, zabiegów i rehabilitacji. Przewidywany koszt operacji to kwota ponad 200 000,00.

Do tegorocznej edycji zawodów zgłosiło się 6 zespołów a wśród nich oczywiście SP Arka Kluczewsko (najmłodsza ekipa w turnieju).

Turniej rozgrywany był w dwóch grupach (2 sety bez względu na wynik). W grupie „A” grały: SP Arka Kluczewsko, Forever Young, Dream Team, natomiast w grupie „B”: Hetman Włoszczowa, Start Dobromierz i Atomówki.

Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Grupa „A”: Forever Youn – Dream Team 2:0 (25:18; 25:11), SP Arka Kluczewsko – Dream Team 2:0 (25:15; 25:19), SP Arka Kluczewsko – Forever Young 1:1 (24:26; 26:24). Grupa „B”: Hetman Włoszczowa – Start Dobromierz 2:0 (25:19; 25:9), Atomówki – Start Dobromierz 2:0 (25:22; 25:19), Atomówki – Hetman Włoszczowa 0:2 (11:25; 16:25).

Półfinały: Forever Young – Atomówki 2:0 (25:20; 25:23), Hetman Włoszczowa – SP Arka Kluczewsko 2:0 (25:18; 25:19).

Mecz o III miejsce: SP Arka Kluczewsko – Atomówki 2:0 (25:21; 25:20)

Mecz o I miejsce: Hetman Włoszczowa – Forever Young 2:0 (25:17; 25:4).

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Hetman Włoszczowa, 2. Forever Young, 3. SP Arka Kluczewsko, 4. Atomówki, 5. Start Dobromierz, 6. Dream Team.

Dla naszych dziewcząt był to kolejny świetny sprawdzian, który bardzo dobrze zdały, Mimo, że były najmłodszą drużyną turnieju potrafiły podjąć walkę z silnymi zespołami co zaowocowało zdobytym miejscem.

SP Arka Kluczewsko zagrała w składzie: Nina Parzuchowska, Amelia Mazur (kpt.), Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Natalia Kaczkowska, Emilia Barczyńska, Julia Barczyńska (L). Trener – Tomasz Dębowski.

Już w najbliższą niedzielę SP Arka Kluczewsko zagra ostatni turniej Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek, który zadecyduje o miejscu, które ostatecznie zajmie nasza drużyna na koniec sezonu. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Początek turnieju o godzinie 14:00 w hali w Kluczewsku. Oprócz SP Arki zagrają jeszcze Piątka Sandomierz oraz Victoria Włoszczowa.

Zdjęcia TUTAJ:

SP Arka Kluczewsko czwartą drużyną Sezonu Zasadniczego Ligi Młodziczek!!!

23 lutego w Kielcach odbyły się ostatnie mecze Rundy Zasadniczej Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. W pierwszym spotkaniu SP Arka Kluczewsko przegrała z FUN Sport Kielce I 0:2 natomiast w drugim pewnie pokonała OKS Volley Opatów 2:0. Zwycięstwo z Opatowem zapewniło naszej drużynie IV miejsce na koniec sezonu zasadniczego i prawo organizacji turnieju finałowego o miejsca IV-VI, w którym zagrają: SP Arka Kluczewsko (IV), MUKS Piątka Sandomierz (V) oraz UKS Viktoria Włoszczowa (VI).

Wyniki niedzielnego turnieju:

FUN Sport Kielce I – SP Arka Kluczewsko 2:0 (25:16; 25:9)

SP Arka Kluczewsko – OKS Volley Opatów 2:0 (25:5; 25:15)

Najlepszą zawodniczką z Kluczewska w meczu z FUN Sport Kielce I została Nina Parzuchowska, natomiast w meczu z Opatowem – Wiktoria Łęcka.

SP Arka Kluczewsko w turnieju w Kielcach zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Amelia Mazur (kpt.). Klaudia Synowiec, Emilia Barczyńska, Wiktoria Łęcka, Natalia Kaczkowska, Julia Barczyńska (L), Anna Grabiec, Aleksandra Smoczek, Aleksandra Borowiecka. Trener – Tomasz Dębowski.

O terminie turnieju finałowego poinformujemy wkrótce.

Zdjęcia TUTAJ:

Jak niedziela, to tylko z siatkówką!!!

9 lutego we własnej hali rozegraliśmy kolejne mecze Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. W pierwszym meczu naszymi przeciwniczkami były liderki tabeli – SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pierwszego seta przegrywamy dość gładko 13:25, za to drugiego rozpoczynamy kapitalnie, wszystko nam wychodzi. W pewnym momencie prowadzimy nawet 18:13. Niestety łapiemy „lekki” przestój i przeciwniczki dochodzą nas w końcówce by ostatecznie zwyciężyć 25:23. Ten set pokazał jednak, że nasze zawodniczki z każdym meczem grają coraz lepiej co dobrze wróży na przyszłość. W drugim meczu pewnie pokonujemy FUN Sport Kielce II 2:0 (25:15; 25:18) i zapisujemy na swoim koncie szóste zwycięstwo w sezonie. Wygrana ta zapewnia nam już na pewno awans do turnieju finałowego, gdzie zagramy o miejsca 4-6. Do zakończenia rudny zasadniczej pozostały do rozegrania 2 mecze, które odbędą się 23 lutego w Kielcach. Naszymi przeciwniczkami będą wtedy zespoły: FUN Sport Kielce I oraz OKS Volley Opatów.

Najlepszą zawodniczką pierwszego meczu z SMS KSZO Ostrowiec Św. została Wiktoria Łęcka, natomiast meczu z FUN Sport Kielce – Natalia Kaczkowska.

SP Arka Kluczewsko zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Amelia Mazur (kpt.), Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Natalia Kaczkowska, Emilia Barczyńska, Julia Barczyńska (L), Kinga Czaińska. Trener – Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

Solidne granie naszych Siatkarek w Przedborzu

8 lutego Siatkarki SP Arki Kluczewsko zagrały w II Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet w Przedborzu. Nasze zawodniczki były najmłodszą drużyną w gronie 8 występujących w zawodach reprezentacji. Wszystkie pozostałe zespoły to ekipy seniorskie.

W pierwszej fazie kluczewianki w grupie „A” uzyskały następujące wyniki: Girls Crew – SP Arka Kluczewsko 2:0, Hetman Włoszczowa – SP Arka Kluczewsko 2:0, Pilica Lady’s – SP Arka Kluczewsko 2:0. Po zajęciu IV miejsca w grupie nasze zawodniczki w meczu o VII miejsce zmierzyły się z drużyną LO Przedbórz, którą pewnie pokonały 2:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. GLKS Fałków, 2. Sparta Zagnańsk, 3. Pilica Lady’s. 4. Hetman Włoszczowa, 5. Girls Crew, 6. Forever Young. 7. SP Arka Kluczewsko, 8. LO Przedbórz.

Najlepszą zawodniczką SP Arki została uznana Amelia Mazur, która została uhonorowana pamiątkową statuetką.

Trzeba przyznać, że nasze zawodniczki dzielnie walczyły z doświadczonymi koleżankami i łatwo się nie poddawały. Po raz pierwszy grały na seniorskiej siatce (224 cm) i radziły sobie naprawdę dobrze. Kolejny raz udowodniły, że „drzemie” w nich spory potencjał a dzięki takim turniejom zdobywają kolejne cenne doświadczenie.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na turniej i gratulujemy super organizacji.

SP ARKA Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Amelia Mazur (kpt.) Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Natalia Kaczkowska, Emilia Barczyńska, Julia Barczyńska (L). Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarki SP Kluczewsko zdobywają Puchar Prezesa KPS Skra Bełchatów!!!

2 lutego w hali „Energia” w Bełchatowie odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Prezesa KPS Skra Bełchatów w kategorii VII – VIII klasa (Młodziczki). W zawodach zagrało 12 drużyn: SP 3 Bełchatów, Projekt Kępno, SP Dzietrzkowice, SP Mokrsko, SP 8 Bełchatów, SP 9 Bełchatów, SP Domaniewice, AS Radoszyce, SP 5 Bełchatów, SP Kluczewsko, SP Radoszyce, SP Kamieńsk. W pierwszej fazie turnieju grano w trzech 4-zespołowych grupach systemem „każdy z każdym”. SP Kluczewsko zagrało w grupie „C” i uzyskało tam następujące wyniki: SP Kluczewsko – SP Radoszyce 2:0, SP Kluczewsko – SP 5 Bełchatów 2:0, SP Kluczewsko – SP Kamieńsk 2:0. Z kompletem zwycięstw Kluczewianki awansowały do ścisłego finału, gdzie ich przeciwnikami byli triumfatorzy grup A (SP Mokrsko) oraz B (AS Radoszyce). W tej fazie nasze siatkarki pewnie wygrały oba mecze w stosunku 2:0 i tym samym zapewniły sobie końcowy triumf w całym turnieju. Pierwsza trójka zawodów prezentuję się następująco: 1. SP Kluczewsko, 2. AS Radoszyce, 3. SP Mokrsko.

Oprócz dużej dawki grania dużą atrakcją dla dziewczyn była możliwość obserwacji treningu drużyny PGE Skry Bełchatów, który odbywał się na jednym z sektorów hali. Po jego zakończeniu zarówno zawodnicy jak i trenerzy oczywiście nie odmówili wspólnego zdjęcia czy autografu. Dziewczyny były naprawdę zachwycone i na pewno ten wyjazd na długo zapamiętają.

Cieszymy się, że dzięki uczestnictwu w projekcie Akademii PGE Skry nasze siatkarki mogą nie tylko podnosić swoje umiejętności siatkarskie, ale także spełniać swoje marzenia spotykając swoich sportowych idoli.

SP Kluczewsko w Bełchatowie zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Emilia Barczyńska, Natalia Kaczkowska, Julia Barczyńska (L), Anna Grabiec, Aleksandra Borowiecka, Aleksandra Smoczek. Opiekun – Tomasz Dębowski

Dziękujemy serdecznie panu Danielowi Łęckiemu za zorganizowanie transportu na w/w turniej.

Zdjęcia TUTAJ:

 

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2019/2020)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2018/2019 cz. II (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2018/2019 cz. I) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2018/2019) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2017/2018) (kliknij)

 SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2017/2018) (kliknij)