Wizyty

free counters

Sportowe Aktualności (Semestr I 2018/2019)Drukuj

II Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt - "Kluczewsko Mini Volley Cup'2019

o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko

26 stycznia w hali sportowej w Kluczewsku odbył się II Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt – „Kluczewsko Mini Volley Cup’2019” o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko w kategorii „czwórki”(Rocznik 2006). Do rywalizacji przystąpiło 20 zespołów (ponad 100 siatkarek) z województwa opolskiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego oraz świętokrzyskiego. W zawodach tak jak przed rokiem triumfowała drużyna MKS MOS Wieliczka, która jest aktualnym Mistrzem Polski w kategorii rocznika 2006. Bardzo dobry wynik osiągnęły siatkarki z Kluczewska, które w gronie bardzo silnych zespołów uplasowały się ostatecznie na 6 miejscu.

Turniej rozgrywany był w trzech fazach. W pierwszej z nich odbywały się gry eliminacyjne w czterech 5-zespołowych grupach A,B,C i D. W drugiej rywalizacja toczyła się już o końcowe rozstawienie w meczach finałowych, także w czterech grupach. Grupa E i F o miejsca 1 – 10, grupa G i H o miejsca 11 – 20. Trzecia faza to już półfinały i mecze finałowe, które decydowały o końcowej klasyfikacji w całych rozgrywkach.

W sumie rozegrano 92 mecze. W pierwszej fazie grano jeden set do 15 punktów natomiast w drugiej i trzeciej do 21 punktów.

Wyniki zespołów z Kluczewska: I Faza – Grupa ”A”: SP I Kluczewsko – UKS MOSM II Bytom 15:9; Lider Konstantynów Łódzki – SP I Kluczewsko 15:8; SP I Kluczewsko – Sukces Komprachcice 15:5; UKS MOSM III Bytom – SP I Kluczewsko 10:15. Grupa „B”: Volley 34 Łódź – SP II Kluczewsko 15:6; SP II Kluczewsko – UKS Victoria Włoszczowa 9:15; ECO AZS UNI I Opole SP II Kluczewsko 15:1; SP II Kluczewsko – AS Radoszyce 15:10. II Faza – Grupa „F” (miejsca 1-10): SP I Kluczewsko – ECO AZS UNI I Opole 13:21; UKS MOSM I Bytom – SP I Kluczewsko 19:21; SP Kluczewsko – MKS MOS Wieliczka 6:21; UKS MOSM III Bytom – SP I Kluczewsko 13:21. Grupa „H” (miejsca 11 – 20): SP II Kluczewsko – UKS Victoria Włoszczowa 21:12; SP Dobromierz – SP II Kluczewsko 17:21; SP II Kluczewsko – Siatka Zgierz 10:21; UKS MOSM II Bytom – SP II Kluczewsko 21:13. Mecz o 5 miejsce: SP I Kluczewsko – Libero VIP Aleksandrów Łódzki 17:21; mecz o 15 miejsce: SP II Kluczewsko – UKS Victoria II Włoszczowa 21:14.

Wyniki fazy finałowej: Półfinały: UMKS I Tuszyn – ECO AZS UNI I Opole 21:17; Lider Konstantynów Łódzki – MKS MOS Wieliczka 10:21; mecz o miejsce 11: AS Radoszyce – SP Dobromierz 20:22; mecz o 17 miejsce: ECO AZS UNI II Opole – UKS Victoria I Włoszczowa 23:21; mecz o miejsce 15: UKS II Victoria Włoszczowa – SP II Kluczewsko 14:21; mecz o 13 miejsce: UMKS II Tuszyn – UKS MOSM II Bytom 21:12; mecz o 11 miejsce: Sukces Komprachcice – Siatka Zgierz 21:17; mecz o miejsce 9: Volley 34 Łódź – UKS MOSM III Bytom 21:12; mecz o 7 miejsce: STS Sandecja Nowy Sącz – UKS MOSM I Bytom 13:21; mecz o 5 miejsce: Libero VIP Aleksandrów Łódzki – SP I Kluczewsko 21:17; mecz o 3 miejsce: ECO AZS UNI I Opole – Lider Konstantynów Łódzki 21:10; mecz o 1 miejsce: MKS MOS Wieliczka – UMKS I Tuszyn 21:14.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. MKS MOS Wieliczka, 2. UMKS I Tuszyn, 3. ECO AZS UNI I Opole, 4. Lider Aleksandrów Łódzki, 5. Libero VIP Aleksandrów Łódzki, 6. SP I Kluczewsko, 7. UKS MOSM I Bytom, 8. STS Sandecja Nowy Sącz, 9. Volley 34 Łódź, 10. UKS MOSM III Bytom, 11. Sukces Komprachcice, 12. Siatka Zgierz, 13. UMKS II Tuszyn, 14. UKS MOSM II Bytom, 15. SP II Kluczewsko, 16. UKS II Victoria Włoszczowa, 17. ECO AZS UNI II Opole, 18. UKS I Victoria Włoszczowa, 19. SP Dobromierz, 20. AS Radoszyce.

Po zakończeniu turnieju organizatorzy oraz opiekunowie zespołów wybrali Najlepszą Zawodniczkę (MVP) całych zawodów oraz 4 wyróżniające się siatkarki w rozgrywkach. Tytuł MVP zdobyła Jagoda Kozak (MKS MOS Wieliczka). Wyróżnienia otrzymały: Maja Madej (UMKS I Tuszyn), Małgorzata Wypych (ECO AZS UNI I Opole), Wiktoria Kłaczek (Lider Konstantynów Łódzki), Zofia Sobanty (Libero VIP Aleksandrów Łódzki).

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami, medalami, dyplomami oraz upominkami. Najlepsze zespoły i zawodniczki otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli – Wójt Gminy Kluczewsko – p. Rafał Pałka oraz dyrektor ZPS w Kluczewsku – p. Irena Orzechowska.

Sponsorami Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki – KLUCZEWSKO MINI VOLLEY CUP’2019 byli: GMINA KLUCZEWSKO – Wójt Gminy p. Rafał Pałka, ATLAS SP. Z O. O., FIRMA BUDOWLANO – HANDLOWA „DANIEL” – p. Daniel Łęcki, PGE SKRA BEŁCHATÓW, BANK SPÓŁDZIELCZY WE WŁOSZCZOWIE o/KLUCZEWSKO, STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE, ZESPÓŁ PRZEDSZKOLNO – SZKOLNY W KLUCZEWSKU.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: SP I: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. SP II: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Emilia Wójcik, Kinga Turczyn. Opiekun – p. Tomasz Dębowski.

Wyniki wszystkich spotkań rozegranych podczas turnieju dostępne są na stronie internetowej: www.spkluczewsko.pl

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, dzięki którym w/w turniej mógł się odbyć. Wszystkim Sponsorom, panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko, Dyrektorom Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku – Irenie Orzechowskiej i Jackowi Ziębie, panu Danielowi Łęckiemu, pani Beacie Bąk, pani Małgorzacie Walasek, Paniom i Panu z obsługi, Sędziom, Rodzicom oraz wszystkim tym, którzy w większym lub mniejszym stopniu przyczynili się do sukcesu organizacyjnego tej wspaniałej imprezy.

Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Wszystkie wyniki, klasyfikacja TUTAJ:

Siatkarki SP Kluczewsko najlepsze w Bełchatowie!!!

Świetny wynik uzyskały młode Siatkarki z Kluczewska w Noworocznym Turnieju Mini Siatkówki Akademii PGE Skry Bełchatów. W kategorii „czwórek” zajęły I i II miejsce natomiast w kategorii „dwójek” – III miejsce!!!

W najstarszej kategorii wystąpiło 11 zespołów podzielonych na 2 grupy. W wyniku losowania zarówno I jak i II zespół z Kluczewska trafiły do Grupy „A” i osiągnęły tam następujące wyniki: SP I Kluczewsko – SP Radoszyce 21:11; SP I Kluczewsko – SP 111 Łódź 21:8; SP I Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:8; SP I Kluczewsko – SP Kępno 21:5; SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 21:10.

SP II Kluczewsko – SP Radoszyce 21:3; SP II Kluczewsko – SP 111 Łódź 21:6; SP II Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:7; SP II Kluczewsko – SP Kępno 21:4; SP II Kluczewsko – SP I Kluczewsko 10:21.

Oba zespoły z Kluczewska zajęły 2 pierwsze miejsca w grupie „A” i pewnie awansowały do półfinałów, gdzie czekały na nie najlepsze drużyny z grupy „B”: SP Ostrówek i PSP Fałków.

Wyniki półfinałów: SP I Kluczewsko – PSP Fałków 21:6; SP II Kluczewsko – SP Ostrówek 21:13.

Finał był już wewnętrzną rozgrywką miedzy kluczewiankami, w której lepsze okazały się dziewczęta z I zespołu, pokonując po bardzo wyrównanym meczu swoje koleżanki 21:18.

Klasyfikacja końcowa w kategorii „czwórki”: 1. SP I Kluczewsko, 2. SP II Kluczewsko, 3. SP Ostrówek, 4. PSP Fałków, 5-6. SP Radoszyce, SP Nr 9 II Bełchatów, 7-8. SP Nr 8 Bełchatów, SP Nr 9 I Bełchatów, 9-10. SP Kępno, SP Nr 3 Bełchatów, 11. SP 111 Łódź.

Super niespodziankę sprawiły najmłodsze Siatkarki z Kluczewska, które rywalizowały w „dwójkach” (Rocznik 2008). Był to ich absolutny debiut w tej kategorii i trzeba przyznać, że zaprezentowały się świetnie. Mimo, że rywalizowały z dziewczętami o rok od siebie starszymi (wszystkie zawodniczki z Kluczewska są z rocznika 2009) zdobyły miejsce na podium!

W kategorii „dwójki” zagrało 9 zespołów podzielonych na 2 grupy. SP Kluczewsko rywalizowało w grupie „A” i osiągnęło następujące wyniki: SP Kluczewsko – SP Nr 13 I Bełchatów 21:9; SP Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:10, SP Kluczewsko – SP Nr 13 II Bełchatów 21:10, SP Kluczewsko – SP II Radoszyce 21:10.

Po wygraniu wszystkich spotkań w grupie w półfinale SP Kluczewsko zagrało z drużyną SP Gomunice, z którą przegrało 17:21. Mecz o III miejsce w turnieju toczył się już pod dyktando kluczewianek, które pewnie pokonały SP Nr 8 Bełchatów 21:11.

Klasyfikacja końcowa w kategorii „dwójki”: 1. SP Gomunice, 2. PSP Fałków, 3. SP Kluczewsko, 4. SP Nr 8 Bełchatów, 5-6. SP Nr 13 I Bełchatów, SP I Radoszyce, 7-8. SP Nr 13 II Bełchatów, SP 111 Łódź, 9. SP II Radoszyce.

Czołowe drużyny w turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyli: rozgrywający PGE Skry Bełchatów – Kamil Droszyński oraz koordynatorzy projektu Akademii Skry – p. Natalia Pizło oraz p. Radosław Kolanek.

Turniej w Bełchatowie to jeden z kolejnych etapów przygotowań do najważniejszych zmagań wiosennych. Gra naszych „czwóreczek” wyglądała bardzo przyzwoicie. Dziewczęta popełniały mniej błędów i zdecydowanie lepiej grały w zagrywce co przełożyło się na osiągnięty wynik.

Jeśli chodzi o nasze „dwójki” to w obecnym roku mają się one „ogrywać” i zdobywać doświadczenie. Bardzo cieszy każdy mały „sukcesik”, który osiągają. Na pewno jeszcze bardziej mobilizuje je to do pracy na treningach oraz  buduje i „scala” jako drużynę.

Przypomnijmy, że młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska należą do Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów od września 2017 r. Treningi w ramach Akademii odbywają się 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki.

SP Kluczewsko na turnieju w Bełchatowie zagrało w składzie: „Czwórki” – I zespół: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. II Zespół: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Kinga Turczyn, Aleksandra Borowiecka. „Dwójki”: Amelia Jończyk, Kinga Czaińska, Amelia Pura. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Już 26 stycznia w hali sportowej w Kluczewsku odbędzie się bardzo silnie obsadzony II Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki – Kluczewsko Mini Volley Cup’2019, w którym zagra 20 zespołów. Oprócz kluczewianek w turnieju zagra wiele czołowych zespołów z Polski na czele  z aktualnym Mistrzem naszego kraju – MKS MOS Wieliczka.

Wszystkich sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy do kibicowania

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarki z Kluczewska grały w Ogólnopolskim Turnieju w Łasku

30 grudnia młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt ŁASKOVIA OLIMP CUP, kategoria „czwórki”. Turniej miał bardzo mocną obsadę. Zagrało w nim wiele doskonałych zespołów, uczestników lipcowych Mistrzostw Polski z Zabrza. (m.in. GLKS Nadarzyn, Joker Świecie, Victoria Lubowidz czy Libero Vip Aleksandrów Łódzki). W sumie w zawodach wystąpiły 23 zespoły a wśród nich 2 ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Rozgrywki toczyły się systemem grupowym (1 set do 15 punktów).

Wyniki spotkań kluczewskich drużyn przedstawiają się następująco:

Etap I (3 grupy 6-zespołowe, 1 grupa 5-zespołowa).

Grupa „B”: SP II Kluczewsko – Łaskovia I Łask 15:10; SP II Kluczewsko – UKS Ozorków 15:8; SP II Kluczewsko – Siatkarz II Koło 15:5; SP II Kluczewsko – Victoria Lubowidz 7:15; SP II Kluczewsko – SALOS I Staniątki15:10.

SP II Kluczewsko z jedną porażką zajęło II miejsce w grupie „A” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-12).

Grupa „D”: SP I Kluczewsko – Gorce II Nowy Targ 9:15; SP I Kluczewsko – Libero Vip Aleksandrów Łódzki 5:15; SP I Kluczewsko – Siatka Zgierz 10:15; SP I Kluczewsko – Tytan Ostrowy 4:15.

SP I Kluczewsko zajęło V miejsce w grupie „D” i trafiło do gier o miejsca 19-23.

Etap II – Miejsca 1-12 (2 grupy 6-zespołowe)

Grupa „E”: SP II Kluczewsko – Tytan Ostrowy 12:15; SP II Kluczewsko – GLKS I Nadarzyn 4:15; SP II Kluczewsko – Łaskovia II Łask 11:15; SP II Kluczewsko – GLKS II Nadarzyn 12:15; SP II Kluczewsko – Joker Świecie 7:15.

Wyniki uzyskane w II etapie rozgrywek uplasowały SP II Kluczewsko na 11 miejscu w całym turnieju.

Etap II – Miejsca 19-23

Grupa „H”: SP I Kluczewsko – Sukces Komprachcice 15:13; SP I Kluczewsko – Volley II 34 Łódź 15:13; SP I Kluczewsko – Start Kłobuck 15:10; SP I Kluczewsko – Salos I Staniątki 10:15.

Wyniki uzyskane w II etapie rozgrywek uplasowały SP I Kluczewsko na 20 miejscu w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

 1. GLKS Nadarzyn I
 2. Joker Świecie
 3. Libero VIP Aleksandrów Łódzki
 4. Victoria Lubowidz
 5. Tytan Ostrowy
 6. Gorce Nowy Targ II
 7. GLKS Nadarzyn II
 8. Gorce Nowy Targ I
 9. Volley 34 Łódź I
 10. Łaskovia Łask II
 11. SP Kluczewsko II
 12. UKS Ozorków
 13. Siatka Zgierz
 14. Prądniczanka Kraków
 15. Łaskovia Łask I
 16. Siatkarz Koło I
 17. Salos Staniątki II
 18. Siatkarz Koło II
 19. Salos Staniątki I
 20. SP Kluczewsko I
 21. Sukces Komprachcice
 22. Volley 34 Łódź II
 23. Start Kłobuck

Dziewczęta z Kluczewska w Łasku zaprezentowały wyraźnie „świąteczną” formę. Grały bardzo nierówno. Dobre momenty przeplatały słabszymi co przekładało się na końcowy wynik w poszczególnych meczach. Biorąc jednak pod uwagę bardzo silną obsadę w turnieju i możliwość skonfrontowania się z najlepszymi drużynami w Polsce występ w turnieju można uznać na mały „plusik”.

SP Kluczewsko w Łasku zagrało w składzie: I Zespół – Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Emilia Wójcik, II Zespół - Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Sukcesy siatkarskie Kluczewska w Świętokrzyskim Mini Volley Cup

19 grudnia w Kielcach odbył się turniej minisiatkówki dziewcząt w ramach Świętokrzyskiego Mini Volley Cup. W zawodach zagrało bardzo dużo zespołów z całego województwa a wśród nich młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska, w kategorii „czwórki” – 2 drużyny, „dwójki” – 1 i po raz pierwszy w historii  „single” – 3 dziewczynki.

Nasze najmłodsze „siatkareczki” spisały się znakomicie co zaowocowało II miejscem „absolutnej” debiutantki – Kingi Czaińskiej. W turnieju „singli” zagrały 23 zawodniczki, które toczyły między sobą mecze w systemie „brazylijskim” (2 porażki wykluczają z rozgrywek). Trochę pecha miała Amelka Pura, która w pierwszym meczu trafiła na silną zawodniczkę ze Skarżyska Kamiennej, w drugim meczu pokonała siatkarkę FUN Sport Kielce a następnie trafiła na swoją koleżankę Amelkę Jończyk i niestety mimo bardzo dobrej gry doznając drugiej porażki musiała pożegnać się z turniejem. Amelka Jończyk i Kinga Czaińska radziły sobie świetnie. Drabinka turniejowa spowodowała, że w ćwierćfinale trafiły na siebie co oznaczało, że tylko jedna z nich będzie walczyć o medale. W bratobójczym pojedynku Kinga zwyciężyła 15:11 i to ona awansowała do półfinału, gdzie pewnie pokonała koleżankę z Mirca natomiast w finale uległa zawodniczce SMS Ostrowiec Św. 11:15 (z tą samą zawodniczką Kinga przegrała także w pierwszej fazie turnieju). Bilans spotkań, naszych najmłodszych siatkarek przedstawia się następująco: Amelia Pura (1 zwycięstwo, 2 porażki), Amelia Jończyk (3 zwycięstwa, 2 porażki), Kinga Czaińska (6 zwycięstw, 2 porażki). Ostateczne miejsca naszych „singielek”: Kinga Czaińska (II miejsce), Amelia Jończyk (VII – VIII), Amelia Pura (XVII – XXIII).

W rozgrywkach „czwórek” w gronie 9 zgłoszonych zespołów wystąpiły 2 drużyny z Kluczewska. Grano w trzech grupach trzy-zespołowych. I zespół pewnie wygrał swoją grupę pokonując UKS Viktorię Włoszczowa 21:13 oraz Mąchocice 21:7 i bez problemu awansował do fazy finałowej (miejsca I-III). II zespół najpierw pokonał Galę II Skarżysko Kamienna 21:5 by następnie przegrać z SMS Ostrowiec Św. 13:21. Pozwoliło im to grać o miejsca 4-6.

W pierwszym meczu strefy medalowej SP I Kluczewsko uległ Gali Skarżysko Kam. 19:21. Niestety nasze zawodniczki fatalnie serwowały w tym spotkaniu (8 zepsutych zagrywek) co przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść Gali. W drugim meczu Kluczewianki pokonały SMS Ostrowiec Św. 23:21. W ostatnim meczu tej grupy Ostrowiec pokonał Skarżysko Kam. 21:13 i dzięki lepszemu bilansowi małych punktów triumfował w całych rozgrywkach. SP I Kluczewsko zajęło II miejsce a Gala Skarżysko III.

SP II Kluczewsko w II fazie doznał dwóch porażek z Viktorią Włoszczowa i FUN Sport Kielce i został sklasyfikowany na 6 miejscu.

Ostatnia nasza drużyna grająca w turnieju to drużyna „dwójek”. W tej kategorii tak jak w singlach grano systemem „brazylijskim”. Zagrało 16 drużyn. SP Kluczewsko wygrało jeden mecz i doznało 2 porażek i zakończyło zmagania na miejscach IX-XVII.

SP Kluczewsko na zawodach w Kielcach reprezentowały: „Single”: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura. „Dwójki”: Fabiola Barabasz, Zuzanna Olczyk. „Czwórki”: I zespół – Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. II zespół: Natalia Wójcik, Natlia Toborek, Kinga Turczyn, Anna Borowiecka, Aleksandra Borowiecka. Opiekunowie – p. Tomasz Dębowski, p. Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarki z Kluczewska najlepsze w Turnieju Gwiazdkowym

12 grudnia w hali sportowej w Kluczewsku odbyła się XI edycja Gwiazdkowego Turnieju Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko. W zawodach udział wzięły dziewczęta z oddziałów gimnazjalnych oraz klas ósmych i siódmych szkół podstawowych: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, ZPS Dobromierz i ZPS Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: SP Nr 1 Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 0:2 (12:25; 16:25), SP Nr 2 Włoszczowa – ZPS Dobromierz 1:2 (22:25; 25:23; 10:15), ZPS Kluczewsko – ZPS Dobromierz 2:0 (25:9; 25:15), SP Nr 1 Włoszczowa – SP Nr 2 Włoszczowa 2:1 (17:25; 25:17; 15:5), SP Nr 2 Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 0:2 (10:25; 8:25), ZPS Dobromierz – SP Nr 1 Włoszczowa 1:2 (25:22; 21:25; 12:15). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS Kluczewsko, 2. SP Nr 1 Włoszczowa, 3. ZPS Dobromierz, 4. SP Nr 2 Włoszczowa.

MVP turnieju została wybrana zawodniczka ZPS Kluczewsko – Kinga Walasek.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, które wręczyła p. Irena Orzechowska – dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku.

ZPS Kluczewsko w zawodach zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Magdalena Okoń, Amelia Mazur. Opiekunowie drużyny – p. Tomasz Dębowski i p. Beata Bąk.

Zdjęcia TUTAJ:

Świętokrzyskie Mini Volley CUP

11 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Minisiatkówki Chłopców „ Świętokrzyskie Mini Volley CUP”. Zawody odbyły się w Hali Legionów w Kielcach. Chłopcy rywalizowali w trójkach i singlach, a mecze toczyły się do 15 punktów.

Drużyna 3 – osobowa w składzie: Jakub Nowak, Czaiński Kacper  i Kuba Nowak w klasyfikacji końcowej uplasowała się na miejscu IV.

W grze pojedynczej uczniowie: Mateusz Czaiński i Jakub Molasy zajęli miejsca IX – XII, natomiast Konrad Rokosa i Ławiński Piotr -  miejsca XI – XVI.

Beata Bąk

IV Miejsce Siatkarek w Ogólnopolskim Turnieju w Tuszynie!!!

W dniach 8 i 9 grudnia siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska (2 zespoły) reprezentowały Szkołę i Gminę w „Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Czwórek z okazji 20 lat UMKS Tuszyn”. W zawodach wzięło udział 25 zespołów z różnych zakątków Polski. W pierwszej fazie rozgrywki toczyły się w pięciu grupach po pięć drużyn. Grano jeden set do 25 punktów.

                Wyniki I fazy drużyn z Kluczewska - Grupa „C”: SP I Kluczewsko – Volley 34 II Łódź 25:4; SP I Kluczewsko – Olimp II Września 25:6; SP I Kluczewsko – Energetyk I Poznań 25:22; SP I Kluczewsko – SALOS Staniątka 25:23. Grupa „E”: SP II Kluczewsko – Siatkarz Koło 19:25; SP II Kluczewsko Olimp I Września 25:18; SP II Kluczewsko – Spartakus II Września 25:9; SP II Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 10:25. Po rozegraniu I fazy pierwszy zespół wygrał swoją grupę i awansował do gier o miejsca 1 – 10, natomiast drugi z III miejsca trafił do gier o miejsca 11 – 25.

Druga faza rozgrywek toczyła się podobnie jak pierwsza w pięciu grupach. Wyniki II fazy drużyn z Kluczewska – Grupa A’: SP I Kluczewsko – UMKS II Tuszyn 25:22; SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 18:25; SP I Kluczewsko – Łaskovia I Łask 25:14; SP I Kluczewsko – Volley 34 I Łódź 23:25. Grupa E’: SP II Kluczewsko MOS II Bytom 25:15; SP II Kluczewsko – Volley 34 II Łódź 25:19; SP II Kluczewsko – Spartakus I Września 25:13; SP II Kluczewsko – UMKS III Tuszyn 25:16. Pierwszy zespół po zajęciu 2 miejsca w grupie A’ awansował do fazy gier o miejsca 1 – 5 natomiast drugi zespół wygrywając grupę E’ do fazy gier o miejsca 11 – 15.

Wyniki drużyn z Kluczewska w fazie finałowej – Grupa „F” (1 – 5): SP I Kluczewsko MOS I Bytom 25:14; SP I Kluczewsko – Dargfil I Tomaszów Maz. 6:25; SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 13:25; SP I Kluczewsko – Lider Konstantynów Łódzki 7:25. Grupa „H” (11 – 15): SP II Kluczewsko – MOS II Bytom 25:21; SP II Kluczewsko – Łaskovia II Łask 13:25; SP II Kluczewsko – Dargfil II Tomaszów Maz. 25:18; SP II Kluczewsko – SALOS Staniątki 17:25. W wyniku rozegranych meczów w fazie finałowej SP I Kluczewsko uplasował się na IV pozycji a SP II Kluczewsko na XIII.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. UMKS I Tuszyn, 2. Lider Konstantynów Łódzki, 3. Dargfil I Tomaszów Maz., 4. SP I Kluczewsko, 5. MOS I Bytom, 6. Siatkarz Koło, 7. UMKS II Tuszyn, 8. SIATKA Zgierz, 9. Łaskovia I Łask, 10. Energrtyk I Poznań, 11. Łaskovia II Łask, 12. SALOS Staniątki, 13. SP II Kluczewsko, 14. Dargfil II Tomaszów Maz., 15. MOS II Bytom, 16. Olimp I Września, 17. Energetyk II Poznań, 18. Częstochowianka II Częstochowa, 19. Częstochowianka I Częstochowa, 20. UMKS Tuszyn III, 21. Olimp II Września, 22. Spartakus I Września, 23. Spartakus II Września, 24. Volley 34 I Łódź, 25. Volley 34 II Łódź.

IV miejsce jest ogromnym sukcesem siatkarek ze szkolnej drużyny z Kluczewska. Zrealizowały one z nawiązką założony cel przed turniejem, którym był awans do czołowej „dwunastki” zawodów. Trzeba przyznać, że trzy pierwsze zespoły były poza zasięgiem kluczewianek, ale z pozostałymi toczyły one bardzo wyrównane pojedynki, z których w większości wychodziły zwycięsko co pozwoliło zająć bardzo dobre IV miejsce. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się też dziewczęta z drugiego zespołu, którym bardzo niewiele zabrakło do awansu do pierwszej „dziesiątki” całego turnieju.

SP Kluczewsko w Tuszynie zagrało w składzie: I zespół: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Toborek. II zespół: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla Siatkarek z Kluczewska!!!

3 grudnia w Busku – Zdroju odbył się Finał Wojewódzki VI Festiwalu Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W kategorii dziewcząt wystąpiła Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kluczewska, która ostatecznie triumfowała w całym turnieju.

W wielkim finale zagrało 6 najlepszych drużyn siatkarskich z naszego województwa (zwycięzców eliminacji). W początkowej fazie turniej rozgrywany był w dwóch trzyzespołowych grupach. W wyniku losowania nasze dziewczęta trafiły do grupy „A” wraz z SP Niekłań Wielki i SP Ćmińsk. Grupę „B” tworzyły: SP Nr 13 Skarżysko Kamienna, SP Radoszyce oraz SP Szaniec.

Siatkarki z Kluczewska w swoim pierwszym meczu pokonały SP Ćmińsk 2:0 (25:19; 25:18) następnie SP Niekłań Wielki także 2:0 (25:14; 25:4) i pewnie awansowały do wielkiego finału, gdzie czekała na nie już drużyna SP Radoszyce – zwycięzca grupy „B”. Mecz o I miejsce miał bardzo emocjonujący przebieg i zakończył się wynikiem 2:1 (25:6; 22:25; 15:12) dla Kluczewianek co dało im końcowy triumf w całych rozgrywkach.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Radoszyce, 3. SP Niekłań Wielki, 4 SP Szaniec, 5-6. SP Ćmińsk, SP Nr 13 Skarżysko Kamienna.

Najlepszą zawodniczką (MVP) całego turnieju została kapitan drużyny z Kluczewska – Amelia Mazur.

Warto nadmienić, że Siatkarki z Kluczewska w Pucharze Marszałka wystąpiły po raz piąty z rzędu i z każdego finału przywoziły medal: 2014 – złoto, 2015 – złoto, 2016 – srebro, 2017 – brąz, 2018 – złoto!

W grze siatkarek z Kluczewska widać jeszcze wyraźny brak ogrania turniejowego dlatego też już w grudniu zagrają one w bardzo silnie obsadzonych turniejach ogólnopolskich w Tuszynie i Łasku co miejmy nadzieję spróbuje zbudować jak najlepszą formę na najważniejsze rozgrywki, które odbywać będą się wiosną 2019 roku.

SP Kluczewsko w Finale Pucharu Marszałka zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Emilia Wójcik, Kinga Turczyn, Natalia Toborek, Aleksandra Borowiecka. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

III miejsce naszych chłopców w Półfinale Wojewódzkim w Minisiatkówce

21 listopada w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Wojewódzki VI Festiwalu Minisiatkówki chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach zagrały 4 drużyny: SP Kluczewsko, SP Dobromierz, SP Nr 1 Włoszczowa, SP Secemin. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Nr 1 Włoszczowa 2:1; SP Secemin – SP Dobromierz 1:2; SP Kluczewsko – SP Secemin 0:2; SP Dobromierz – SP Nr 1 Włoszczowa 2:0; SP Dobromierz – SP Kluczewsko 1:2; SP Nr 1 Włoszczowa – SP Secemin 0:2. W wyniku rozegranych meczów trzy drużyny (SP Kluczewsko, SP Dobromierz, SP Secemin) zgromadziły taką samą ilość punktów i o ostatecznej kolejności decydował stosunek setów. W tych najlepsza okazała się drużyna z Secemina, drugie miejsce przypadło Dobromierzowi a trzecie Kluczewsku. Włoszczowa z trzema porażkami zajęła 4 miejsce.

SP Kluczewsko w turnieju wystąpiło w składzie: Kacper Pura (kpt.), Oskar Glanda, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Kuba Nowak, Brajan Pury, Jakub Szrek, Mateusz Czaiński, Kamil Turczyn. Opiekun – p. Beata Bąk

Nasze Siatkarki zagrają w Finale Pucharu Marszałka

20 listopada we Włoszczowie odbył się jeden z Półfinałów Wojewódzkich VI Festiwalu Minisiatkówki o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach zagrało 5 zespołów: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, SP Secemin, SP Dobromierz i SP Kluczewsko. Wyniki kluczewianek przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Nr 2 Włoszczowa 2:0 (25:17; 25:13), SP Kluczewsko – SP Nr 1 Włoszczowa 2:0 (25:12; 25:12), SP Kluczewsko – SP Secemin 2:0 (25:13; 25:7), SP Kluczewsko – SP Dobromierz 2:0 (25:10; 25:14). Klasyfikacja końcowa: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Nr 1 Włoszczowa, 4. SP Nr 2 Włoszczowa, 5. SP Secemin.

Dzięki zwycięstwu w zawodach nasza Reprezentacja po raz 5 z rzędu awansowała do Wielkiego Finału Pucharu Marszałka. Przypomnijmy, że z każdej poprzedniej edycji Siatkarki z Kluczewska przywoziły medale.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana – Wiktoria Łęcka (SP Kluczewsko).

Cieszy awans naszych siatkarek. Mimo pewnych zwycięstw gra naszego zespołu nie zachwyciła. Mamy nadzieję, że z każdym następnym turniejem będzie to wyglądać coraz lepiej. Widać wyraźnie brak ogrania na początku roku szkolnego i przejścia z systemu trójkowego na czwórkowy.

Finał VI Festiwalu Minisiatkówki o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 3 grudnia w Busku Zdroju.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Anna Borowiecka, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik, Aleksandra Borowiecka. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Siatkarki SP Kluczewsko najlepsze w turnieju z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości

28 października w hali sportowej we Włoszczowie odbył się Turniej Mini Siatkówki z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowany przez UKS Victoria Włoszczowa. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych – „3” i „4” (po 7 drużyn w każdej kategorii).

W zmaganiach „czwórek” wystąpiły dwie, nalężące do Akademii Skry Bełchatów drużyny ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony zdobywając I i II miejsce. Przeciwniczkami Kluczewianek były: SP Dobromierz, SP Radoszyce oraz trzy zespoły UKS Victoria Włoszczowa. Wyniki (grano każdy z każdym, jeden set do 21 punktów) poszczególnych spotkań w turnieju „czwórek” przedstawiają się następująco: SP I Kluczewsko – Victoria III Włoszczowa 21:6; Victoria II Włoszczowa – SP Radoszyce 21:19; SP Dobromierz – Victoria I Włoszczowa 15:21; SP II Kluczewsko – SP I Kluczewsko 15:21; Victoria III Włoszczowa – Victoria II Włoszczowa 10:21; SP Radoszyce – SP Dobromierz 21:12; Victoria I Włoszczowa – SP II Kluczewsko 17:21; SP I Kluczewsko – Victoria II Włoszczowa 21:8; SP Radoszyce – Victoria III Włoszczowa 21:10; SP Dobromierz – SP II Kluczewsko 14:21; SP I Kluczewsko – SP Radoszyce 21:7; Victoria II Włoszczowa – Victoria I Włoszczowa 20:22; Victoria III Włoszczowa – SP Dobromierz 21:13; SP II Kluczewsko – Victoria II Włoszczowa 21:23; Victoria I Włoszczowa – SP I Kluczewsko 10:21; SP Radoszyce – SP II Kluczewsko 11:21; Victoria I Włoszczowa – Victoria III Włoszczowa 19:21; SP Dobromierz – Victoria II Włoszczowa 20:22; Victoria III Włoszczowa – SP II Kluczewsko 15:21; SP I Kluczewsko – SP Dobromierz 21:10; SP Radoszyce – Victoria I Włoszczowa 21:17

Klasyfikacja końcowa turnieju „czwórek”: 1 SP I Kluczewsko, 2. SP II Kluczewsko, 3. Victoria II Włoszczowa, 4. SP Radoszyce, 5. Victoria I Włoszczowa, 6. Victoria III Włoszczowa, 7. SP Dobromierz.

Turniej we Włoszczowie był pierwszym w jakim wystąpiły w tym roku szkolnym siatkarki z Kluczewska. Zaprezentowały się bardzo dobrze o czym świadczą zdobyte przez nie miejsca. Przed nimi kolejne, w których będą „szlifować” formę, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w wiosennych eliminacjach wojewódzkich – Mistrzostw Szkolnych Związków Sportowych i Kinder+SPORT.

SP Kluczewsko w turnieju we Włoszczowie wystąpiło w składzie: I zespółAmelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec. II zespółNatalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ: