Wizyty

free counters

Sportowe Aktualności - Semestr I 2019/2020Drukuj

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2019/2020)

Kibicujemy Skrze Bełchatów

25 stycznia grupa 40 uczniów Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyła w wyjeździe na mecz Plus Ligi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a BKS Visłą Bydgoszcz.

Na parkiecie bełchatowskiej hali „Energia” nasi uczniowie mieli okazję podziwiać w akcji jednych z najlepszych siatkarzy grających na Świecie. W drużynie Skry grają m. in.: Mariusz Wlazły, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Norbert Huber, Kacper Piechocki czy Milad Ebadipour. Trenerem bełchatowian jest Michał Mieszko Gogol – asystent trenera Reprezentacji Polski – Vitala Heynena.

Tradycyjne w Bełchatowie panuje wspaniała atmosfera, do której świetnie dopasowali się uczniowie z Kluczewska głośno wspierając swoich idoli. Po meczu zostali oni zaproszeni na płytę boiska, gdzie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia z całą drużyną PGE Skry.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa z Kluczewska od kilku lat należy do Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. W ramach uczestnictwa w Akademii dziewczynki z Kluczewska biorą udział w treningach minisiatkówki i siatkówki, które prowadzone są w hali sportowej w Kluczewsku. Obecnie w zajęciach bierze udział ponad 30 dziewczynek w wieku 6 – 14 lat. Siatkarki regularnie otrzymują sprzęt sportowy, grają w turniejach Akademii oraz mają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w meczach PLUS Ligi rozgrywanych w Bełchatowie.

Wszystkie chętne dziewczynki, które chcą dołączyć do treningów serdecznie zapraszamy. Zapraszamy także chłopców. Zajęcia z dziewczynkami prowadzi pan Tomasz Dębowski natomiast z chłopcami – pani Beata Bąk.

Zdjęcia TUTAJ:

Kolejne derby są nasze!!! SP Arka Kluczewsko wygrywa z Victorią Włoszczowa!

19 stycznia rozegraliśmy kolejny ligowy mecz w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek. Naszym przeciwnikiem były koleżanki zza „miedzy” czyli Victoria Włoszczowa. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0 (25:21; 25:22) chociaż mecz na pewno do łatwych nie należał. Zarówno pierwszego jak i drugiego seta rozpoczynaliśmy źle wyraźnie przegrywając. Dopiero w końcówkach dochodziliśmy przeciwniczki i przechylaliśmy szalę zwycięstwa na naszą stronę. Wielkie brawa należą się naszej atakującej Emilii Barczyńskiej, która skończyła serią zagrywek oba sety. Najpierw w pierwszym secie od stanu 21:21 do 25:21 i w drugim od 21:22 do 25:22. Emilka oczywiście zdobyła tytuł Najlepszej Zawodniczki (MVP) meczu. Przypomnijmy, że pierwszy mecz tych zespołów jesienią także zakończył się zwycięstwem SP Arki Kluczewsko. Wtedy był to prawdziwy horror zakończony w tie-breaku.

Dziewczyny po raz kolejny udowodniły, że mimo przeciwności jakie je w tym sezonie spotykają nie poddają się i mimo, że praktycznie zespół budowany jest od nowa to ich ambicja i determinacja pokazuje, że wszystko idzie w dobrą stronę. Oby tak dalej!

W kolejnym ligowym graniu będziemy podejmować u siebie 9 lutego – SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz FUN Sport Kielce II. Wcześniej zagramy 2 lutego w Bełchatowie w turnieju Akademii PGE Skry Bełchatów.

SP Arka Kluczewsko – Victoria Włoszczowa 2:0 (25:21; 25:22)

MVP meczu – Emilia Barczyńska (SP Arka Kluczewsko)

SP Arka Kluczewsko zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Emilia Barczyńska, Natalia Kaczkowska, Wiktoria Łęcka, Amelia Mazur (kpt.), Klaudia Synowiec, Julia Barczyńska (L), Kinga Czaińska, Aleksandra Smoczek, Aleksandra Borowiecka, Anna Grabiec. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarze SP Kluczewsko wygrywają turniej w Seceminie

9 stycznia Siatkarze SP Kluczewsko wzięli udział w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie. W zawodach zagrały 4 drużyny: SP Radków, SP Konieczno, SP Kluczewsko, SP Secemin. Grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów (sety do 21 punktów). Wyniki poszczególnych meczów prezentują się następująco: Secemin – Konieczno 2:0, Kluczewsko – Radków 2:0 (21:10, 21:19), Kluczewsko – Konieczno 2:0 (21:2, 21:0!), Secemin – Radków 2:0, Radków – Konieczno 2:0, Secemin – Kluczewsko 1:2 (16:21, 21:18, 6:15). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Secemin, 3. SP Radków, 4. SP Konieczno.

Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został zawodnik SP Kluczewsko - Oskar Glanda.

SP Kluczewsko zagrało w składzie: Damian Barczyński (kpt.), Jakub Walasek, Jakub Prokop, Krzysztof Bąk, Oskar Glanda, Jakub Nowak, Kuba Dumin, Kacper Pura. Opiekun – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Ligowe granie w Nowym Roku...

W dniu dzisiejszym w Skarżysku Kamiennej rozegraliśmy kolejne mecze Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. W pierwszym meczu przegrywamy z Piątką Sandomierz 0:2 (24:26; 21:25) w drugim z Galą Skarżysko, też 0:2 (13:25; 12:25).

Jednak te wyniki w tym miejscu akurat nie mają dla nas żadnego znaczenia. W meczach tych dziewczyny udowodniły, że są naprawdę fajną ekipą dla których siatkówka w życiu jest pasją i super zabawą. Mimo swojego młodego wieku wykazują się dużą odpowiedzialnością za to co robią oraz cechuje je ogromna inteligencja boiskowa.

Na turniej do Skarżyska po ostatnich „perturbacjach” kadrowych jedziemy w 8-osobowym składzie (tylko z jedną rezerwową). O tym, że nasz skład będzie mocno okrojony o dwie jedyne środkowe w zespole i libero dowiadujemy się 2 stycznia (na trzy dni przed turniejem). Niestety w ciągu jednego treningu musimy kilka dziewczyn „przestawić” na inne pozycje. I tu właśnie nasze zawodniczki wykazują się dużą inteligencją siatkarską. Mimo iż po raz pierwszy w życiu grają na nowych pozycjach „nie pękają” i z odwagą wychodzą na boisko.

Swój prawdziwy debiut na środku zaliczają Wiktoria i Natalia Kaczkowska, nową atakującą zostaje Emilka a libero - Julia. Natalia, Emilia i Julia w „wyjściowym składzie” wychodzą po raz pierwszy odkąd są w zespole z Kluczewska (wrzesień 2019r.).

Wiktoria jest tradycyjne dominującą postacią naszej drużyny. Pokazuje, że nie ma dla niej znaczenia na jakiej pozycji gra, kilka razy super atakuje. Udowadnia też, że świetne przyjmuje, pomagając koleżankom w trudniejszych momentach. Zdobywa tytuł MVP zespołu w meczu ze Skarżyskiem.

Natalia gra na luzie (niekiedy aż trochę za dużym). Kilka razy fajnie serwuje i atakuje. Pozytywny występ. Oby tak dalej.

Emilka na nowej pozycji gra bez kompleksów. Odważnie atakuje i kilkukrotnie zaskakuje rywalki (i niekiedy samą siebie). Naprawdę „dała radę”.

I na koniec Julia nasza libero. Trzeba przyznać, że jest ona największą wygraną tego turnieju. Wiele przyjęć i „dograń” w jej wykonaniu było bardzo dokładnych. Mimo mocnych serwisów przeciwniczek „nie pękła” i bardzo dobrze poradziła sobie z presją.

Generalnie bardzo dobre zawody zagrały też Amelia i „mózg naszej drużyny” czyli Nina, która mając dokładne dogrania bardzo dobrze rozgrywała. Fajne zmiany „dawała” też Ola, która „luzowała” Klaudię” a Klaudię celowo zostawiliśmy na koniec bo jest to dzisiejsza jakby to powiedział pewien znany piłkarz – „truskawka na torcie”.

Klaudia jest bohaterem tego dnia jeśli chodzi o naszą drużynę, a mianowicie: w dniu wczorajszym siostra Klaudii – Patrycja zmieniała stan cywilny. Klaudia z wesela wróciła o 6:20 a o 8:30 wsiadła już do autobusu zmierzającego w dwugodzinną podróż do Skarżyska. Oczywiście w meczach jak na nią przystaje trzyma swój poziom, w pierwszym zdobywa 11 punktów i zostaje MVP zespołu spotkania z Sandomierzem. Postawa Klaudii nie po raz pierwszy pokazuje jak ważna jest dla niej drużyna i czym jest pasja do siatkówki. Tylko dzięki takim postawom można osiągać sukcesy. Wielkie brawa!!!

Generalnie występ w Skarżysku trzeba podsumować bardzo pozytywnie. Dziewczyny z podniesionymi głowami i uśmiechami na twarzy pokazały, że te kilka wspólnych lat spędzonych razem na treningach i turniejach nie poszły na marne. Pokazały, że nawet w trudnych chwilach dla drużyny chcą być razem i rozwijać się w dalszym ciągu, reprezentując naszą szkołę i gminę.

SP ARKA Kluczewsko w Skarżysku zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emilia Barczyńska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Kaczkowska, Julia Barczyńska (libero), Aleksandra Borowiecka. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Koniec roku po siatkarsku

„Święta, święta i po świętach by się chciało rzec”. A jak spalać poświąteczne kalorie to tylko na siatkarskich parkietach. 27 grudnia nasze najmłodsze siatkarki (kat. „dwójki) udały się do Łasku by zagrać w czwartej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki ŁASKOVIA OLIMP CUP.  Tradycyjnie w Łasku – świetna organizacja i jak zawsze wysoki poziom sportowy występujących drużyn.

Dla naszych dwóch „dwójeczek” był to pierwszy występ na tak dużym turnieju i o randze ogólnopolskiej. Miały one okazję zmierzyć się z wieloma wyśmienitymi drużynami, które regularnie grają  w tak dużych imprezach. Dziewczęta w sumie rozegrały 20 spotkań, z czego 11 wygrały a 9 przegrały. Razem na turnieju zagrało 36 zespołów.

I zespół (Kinga i Daria) pokonał: ŁKS I Łódź, Dębinę III Nieporęt, Salos II Staniątki, ŁKS II Łódź, Siatkę I Zgierz, Dębinę II Nieporęt, Volley 34 Łódź. Porażek doznał natomiast z: Sferis GLKS Nadarzyn, Lider II Konstantynów Łódzki i ECO UNI II Opole.

II zespół (Amelia J. Emilia, Amelia P.) pokonał: Siatka II Zgierz, SMS II Jastrzębie Zdrój, Łaskovia I Łask, Salos I Staniątki. Porażek doznał z: Czwórka Aleksandrów Łódzki, Wieża I Radków, Beta Błonie, Salos II Staniątki, Tytan II Ostrowy, Dębina III Nieporęt.

Wynik w połowie stawki może nie zachwyca ale szkoleniowo na pewno nasze dziewczynki wiele zyskały. Rywalizowały z bardzo silnymi zespołami i momentami radziły sobie naprawdę dobrze. Podjęły walkę, grały z zaangażowaniem. Zdobyte doświadczenie miejmy nadzieję przełoży się  w przyszłości, kiedy trzeba będzie grać mecze o jeszcze większą stawkę.

SP Kluczewsko w Łasku zagrało w składzie: I zespół Kinga Czaińska, Daria Barabasz, II zespół Amelia Jończyk, Emilia Dobrowolska, Amelia Pura. Opiekunem obu zespołów był p. Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

Czwarte miejsce na półmetku sezonu!

22 grudnia nasze Młodziczki rozegrały dwa ostanie mecze ligowe w tym roku. Niestety oba zakończyły się porażkami (z Galą Skarżysko oraz FUN Sport I Kielce). O ile przyjęcie w tych meczach wyglądało trochę lepiej niż ostatnio to niestety nie potrafiliśmy tego wykorzystać w ataku co skrzętnie wykorzystały nasze przeciwniczki, które świetnie grały w obronie i kontrataku. MVP w poszczególnych meczach w naszym zespole zostały: Wiktoria Łęcka i Klaudia Synowiec.

Podsumowując półmetek rozgrywek trzeba być jednak zadowolonym. Nasze siatkarki na 7 spotkań, 4 mecze wygrały i doznały 3 porażek. Dzięki tym wynikom plasujemy się na IV miejscu w tabeli z realną szansą na pierwszą "trójkę". Przypomnijmy, że nasza drużyna jest debiutantem w rozgrywkach a zespół stanowią zawodniczki z młodszego rocznika. Przed nami teraz przerwa świąteczna. Na treningu spotykamy się już w nowym roku (2 stycznia) natomiast 5 wyjeżdżamy na bardzo ważne mecze do Skarżyska, gdzie rozpocznie się runda rewanżowa (zagramy z Galą Skarżysko i Piątką Sandomierz).

Zdjęcia TUTAJ:

Świetny występ Minisiatkarek SP Kluczewsko w turnieju w Kielcach

11 grudnia w Kielcach odbył się pierwszy turniej MInisiatkówki Dziewcząt w ramach Świętokrzyskie Mini Volley Cup (2019/2020). Tradycyjnie zawody rozgrywane są w czterech kategoriach: „single”, „dwójki”, „trójki” i „czwórki”. Szkołę Podstawową z Kluczewska w tegorocznej edycji reprezentują dziewczęta w kategorii „dwójki” (2 zespoły) i trzeba przyznać, że jak na początek sezonu to poradziły sobie wyśmienicie.

W kategorii „dwójeczek” wystąpiło aż 27 zespołów. Grano systemem „brazylijskim” (2 przegrane eliminują z turnieju). Zawodniczki z Kluczewska świetnie się prezentowały. II zespół pierwszej porażki doznał dopiero w półfinale (z późniejszym triumfatorem całych zawodów), natomiast I zespół pewnie doszedł do Finału, gdzie zmierzył się z drużyną MUKS SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg i zakończył się wynikiem 15:13 dla Ostrowca. Ostrowieczanki zrewanżowały się tym samym za porażkę we wcześniejszej fazie rozgrywek. Wtedy to górą był zespół z Kluczewska wygrywając 15:12. Drugi zespół natomiast w meczu o III miejsce przegrał minimalnie 13:15 z drużyną SP 25 Kielce.

Nasze najmłodsze Minisiatkarki udowodniły, że ciężką pracą na treningach i ambicją można kontynuować sukcesy ich starszych koleżanek, które w poprzednich latach „święciły” triumfy w województwie świętokrzyskim a teraz grają z powodzeniem w siatkówce „pełnowymiarowej”. Nasze „dwójeczki” zasygnalizowały także, że wiosną na poważnie będą się liczyć w walce o awans do Mistrzostw Polski Kinder+Sport.

W tym roku zmienia się trochę formuła eliminacji do Mistrzostw Polski jeśli chodzi o województwo świętokrzyskie. Miło nam poinformować, że Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej docenił dokonania naszych siatkarek i powierzył organizację jednego z półfinałów Szkole Podstawowej w Kluczewsku. Półfinał odbędzie się w marcu 2020 roku.

SP Kluczewsko w turnieju w Kielcach zagrało w składzie: I zespół – Kinga Czaińska (kpt.), Daria Barabasz, II zespół – Amelia Jończyk (kpt.), Emilia Dobrowolska. Opiekunem obu zespołów jest – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

II Miejsce w Finale Wojewódzkim Pucharu Marszałka w Minisiatkówce Chłopców!

10 grudnia w hali sportowej w Busku - Zdroju  odbył  się Finał Wojewódzki VII Festiwalu Minisiatkówki chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach wzięło udział  6 drużyn. Mecze rozgrywano w dwóch grupach. W grupie A rywalizowały drużyny: SP Kluczewsko, SP Mirzec i SP Wzdół Rządowy, w grupie B – SP Dziebałtów, SP nr 13 Skarżysko – Kamienna oraz SP nr 1 Busko Zdrój. Mecze w grupach grano systemem „każdy z każdym”. Nasi siatkarze w swojej grupie wygrali oba mecze wynikiem 2:1. W klasyfikacji końcowej turnieju zajęli II miejsce meczu ulegając drużynie   SP nr 1 z Buska Zdroju -  2:0.

Klasyfikacja końcowa zawodów: 1. SP nr 1 Busko Zdrój, 2. SP  Kluczewsko, 3. SP Mirzec, 4. SP Dziebałtów, 5-6. SP nr 13 Skarżysko- Kamienna, SP. Wzdół Rządowy.

MVP turnieju zostali wybrani: Jakub Nowak i Kuba Dumin.

Był to bardzo dobry występ naszych  siatkarzy,  której większość  stanowią chłopcy z klasy 5. Chłopcy z Kluczewska medal zawodów wojewódzkich zdobyli po raz pierwszy w historii naszej szkoły.

SP Kluczewsko w turnieju wystąpiło w składzie: Jakub Dumin, Kacper Czaiński, Kuba Dumin, Jakub Malasy, Nataniel Borkowski, Mateusz Czaiński, Piotr Ławiński, Konrad Rokosa, Igor Szczukocki.  Opiekun –  p. Beata Bąk

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zdjęcia TUTAJ:

Młodzi Siatkarze SP Kluczewsko zagrają

w Finale Wojewódzkim Pucharu Marszałka!

3 grudnia w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Wojewódzki VII Festiwalu Minisiatkówki chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach zagrały 3 drużyny: SP Kluczewsko, SP Dobromierz, SP Secemin. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco; SP Kluczewsko – SP Dobromierz 2:1, SP Secemin – SP Dobromierz 1:2; SP Kluczewsko – SP Secemin 2:0. Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Secemin.

Młodzi Siatkarze SP Kluczewsko awansowali do Finału Wojewódzkiego Pucharu Marszałka. Finał odbędzie się 10 grudnia w Busku – Zdroju.

SP Kluczewsko w turnieju wystąpiło w składzie: Jakub Dumin, Kacper Czaiński, Kuba Dumin, Jakub Malasy, Nataniel Borkowski, Kacper Pura, Mateusz Czaiński, Piotr Ławiński, Konrad Rokosa, Igor Szczukocki.  Opiekun –  p. Beata Bąk

W tym roku nie udało się awansować dziewczętom, które swój półfinał rozgrywały we Włoszczowie. Zagrało w nim 5 zespołów. Nasze siatkarki, które w większości po raz pierwszy występowały na siatkarskich parkietach walczyły dzielnie ale musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych koleżanek. Do Finału Wojewódzkiego awansowała drużyna z Włoszczowy.

Dziewczęta SP Kluczewsko wystąpiły w składzie: Anna Grabiec, Kinga Czaińska, Zuzanna Olczyk, Fabiola Barabasz, Julia Gieroń, Julia Bąk, Katarzyna Turczyn, Adrianna Grzelka, Zuzanna  Zielińska. Opiekun – p. Beata Bąk.

Zdjęcia TUTAJ:

Podwójne zwycięstwo Młodziczek z Kluczewska!!!

Świetne wieści mamy dla naszych kibiców. W rozgrywanym 1 grudnia we własnej hali turnieju Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek SP/Arka Kluczewsko odnosi komplet dwóch zwycięstw i awansuje na III miejsce w tabeli rozgrywek!

W pierwszym meczu Kluczewsko pewnie wygrywa z OKS Volley Opatów 2:0 (25:16; 25:11), w drugim natomiast pokonuje FUN SPORT Kielce II 2:1 (25:17; 15:25; 15:4).

Tytuł MVP w obu spotkaniach przyznano Natalii Wójcik (SP/Arka Kluczewsko).

Bilans SP/Arka Kluczewsko jak na razie w tym sezonie to 5 meczów, 4 zwycięstwa i 1 porażka. Więc jest nieźle. Następny turniej SP/Arka zagra w Kielcach, najprawdopodobniej 19 grudnia (termin jeszcze do ustalenia).

SP/Arka Kluczewsko zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Amelia Mazur (kapitan), Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk, Kinga Czaińska, Aleksandra Borowiecka, Aleksandra Smoczek, Anna Grabiec, Emilia Barczyńska, Julia Barczyńska, Natalia Kaczkowska. Trener - Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Zwycięstwo w derbach Powiatu!

15 listopada we Włoszczowie siatkarki SP/Arka Kluczewsko rozegrały swój kolejny mecz Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. W derbach powiatu włoszczowskiego zmierzyły się z gospodyniami - UKS Victorią Włoszczowa.

Mecz miał bardzo emocjonujący przebieg i ostatecznie zakończył się zwycięstwem kluczewianek w stosunku 2:1 (16:25;25:23;15:6).

Trzeba przyznać, że drużyna z Kluczewska w tym meczu pokazała niesamowity charakter. Po wyraźnej porażce w pierwszym secie, w drugim nasze siatkarki przegrywały już 13:19 i wtedy włączyły przysłowiowy „szósty bieg”. Dogoniły przeciwniczki a następnie pewnie wygrały tie-breaka i cały mecz 2:1. Należą im się wielkie brawa za wolę walki i wiarę w zwycięstwo do samego końca co przełożyło się na końcowy triumf.

MVP spotkania została zawodniczka SP/Arka Kluczewsko – Klaudia Synowiec.

Już 1 grudnia będzie można nasze ambitne dziewczęta obejrzeć w Kluczewsku, gdzie tym razem to one będą gospodyniami i spotkają się z drużynami z Kielc i Opatowa. Serdecznie zapraszamy do hali sportowej. Pierwszy mecz o 10:30.

SP/Arka Kluczewsko zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Amelia Mazur (kapitan), Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Kinga Czaińska, Aleksandra Borowiecka, Aleksandra Smoczek, Anna Grabiec, Emilia Barczyńska, Julia Barczyńska, Natalia Kaczkowska. Trener - Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Zwycięstwo na początek sezonu!

27 października w Ostrowcu Świętokrzyskim młodziczki SP/Arka Kluczewsko rozpoczęły rozgrywki w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek. W pierwszym meczu nasze zawodniczki zagrały z zespołem MUKS Piątka Sandomierz. Mimo, że „Kluczewianki” nie były faworytem tego spotkania to wola walki i zwycięstwa przechyliła szalę na ich korzyść. Ostatecznie zwyciężyły 2:1 udanie inaugurując Sezon 2019/2020. Pierwszy set tego spotkania miał bardo wyrównany przebieg i zakończył się minimalnym zwycięstwem „Piątki”. Drugi to pewna wygrana naszego zespołu, natomiast trzeci nerwowy, ale ostatecznie zwycięski 15:13. W drugim meczu tego dnia SP/Arka Kluczewsko zmierzyło się z gospodyniami czyli z zespołem SMS KSZO Ostrowiec Św. Niestety w tym meczu gramy „katastrofalnie” w przyjęciu i słabo na zagrywce co przekłada się na wynik i wyraźną porażkę 0:2. Ostatecznie po turnieju w Ostrowcu możemy czuć pewien optymizm przed kolejnymi ligowymi spotkaniami. Turniej pokazał jednak, że brakuje nam jeszcze sporo do najlepszych i tę różnice można zniwelować tylko przez solidny trening. W kolejnym ligowym spotkaniu zagramy 15 listopada z Victorią Włoszczowa na jej terenie.

W Ostrowcu Siatkarki SP/Arka Kluczewsko zagrały w składzie: Amelia Mazur (C), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk (L), Aleksandra Smoczek, Aleksandra Borowiecka, Anna Grabiec, Emilia Barczyńska, Natalia Kaczkowska. Trener – Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

I i II miejsce naszych "minisiatkarek" w Turnieju Akademii Skry!

I i II miejsce naszych "minisiatkarek" w Turnieju Akademii Skry! W dniu dzisiejszym w hali "Energia" w Bełchatowie odbył się Turniej Minisiatkówki Akademii PGE Skry Bełchatów w kategorii "2", "3", "4". W zawodach wystąpiły dwie drużyny "dwójeczek" ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku i trzeba przyznać, że spisały się świetnie zdobywając I i II miejsce!!! Nasze najmłodsze "siatkareczki" pokonały koleżanki z Bełchatowa i Lgoty Wielkiej i o końcowy triumf stoczyły wyrównany bój między sobą. Lepsze okazały się dziewczyny z I zespołu wygrywając ostatecznie 2:0. Mamy nadzieję, że dziewczynki pójdą w ślady swoich starszych koleżanek i także będą osiągać sukces jak one.

SP Kluczewsko w turnieju w Bełchatowie reprezentowały: SP I: Kinga Czaińska, Daria Barabasz. SP II: Amelia Jończyk, Emilia Dobrowolska. Opiekun - p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Nasze Siatkarki na konsultacjach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych!!!

Kolejne wyróżnienia spotkały Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska (SP/Arka Kluczewsko). Tym razem, 3 dziewczyny z naszej drużyny uczestniczyły w konsultacjach wojewódzkich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (Rocznik 2006-2007). Konsultacje odbywały się w dniu 14 października w dopiero co otwartej - nowoczesnej hali sportowej przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach.

Powołanie na w/w konsultacje otrzymały: Wiktoria Łęcka, Amelia Mazur i Natalia Wójcik.

Przypomnijmy, że Wiktoria jest regularnie powoływana do Reprezentacji Województwa Świętokrzyskiego w kategorii "Młodziczka". Cieszy to, że kolejne dziewczyny z Kluczewska do Niej dołączają.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych powołań...

Młodziczki z Kluczewska na Start!!!

28 września we Włoszczowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej „Młodziczek” z okazji 20-lecia powstania klubu UKS Victoria Włoszczowa. Po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej wystąpiła drużyna Szkoły Podstawowej z Kluczewska i trzeba przyznać, że jak na debiut, spisała się świetnie.

W zawodach zagrało 5 zespołów: FUN Sport Kielce, FUN Sport II Kielce, MTS AS Myszków, SP/Arka Kluczewsko i UKS Victoria Włoszczowa. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” (2 sety bez względu na wynik).

Nasze dziewczęta zmagania rozpoczęły od remisu 1:1 z Myszkowem (13:25; 25:19). Następnie uległy późniejszemu triumfatorowi turnieju – drużynie FUN Sport Kielce 0:2 (18:25; 16:25). W kolejnych meczach już pewnie pokonały, najpierw FUN Sport II Kielce 2:0 (25:8; 25:17) a następnie Victorię Włoszczowa także 2:0 (25:18; 25:17). Siatkarki z Kluczewska zdobywając 5 punktów zajęły ostatecznie bardzo dobre II miejsce. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. FUN Sport Kielce, 2. SP/Arka Kluczewsko, 3. MTS AS Myszków, 4. FUN Sport II Kielce, UKS Victoria Włoszczowa.

Amelia Mazur (SP/Arka Kluczewsko) otrzymała statuetkę dla wyróżniającej się Siatkarki Turnieju.

Po świetnych wynikach jakie dziewczyny z Kluczewska osiągały w mini-siatkówce przyszedł czas na system „szóstkowy”. Turniej we Włoszczowie był wspaniałą okazją, aby przećwiczyć różne ustawienia i zdobywać cenne doświadczenie. Trzeba przyznać, że debiut w nowym systemie wypadł bardzo przyzwoicie o czym świadczy zdobyte miejsce. Cieszy szczególnie to, że siatkówka cały czas sprawia tym dziewczynom radość, a to chyba jest najważniejsze.

Już niebawem Siatkarki SP/ARKA Kluczewsko rozpoczną swoje zmagania w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek. W pierwszym turnieju zagrają w Ostrowcu Świętokrzyskim z zespołem SMS KSZO Ostrowiec Św. oraz MUKS Piątka Sandomierz.

SP/Arka Kluczewsko w turnieju we Włoszczowie zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk (L), Aleksandra Borowiecka, Anna Grabiec. Trener – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

„Sportowe Świętokrzyskie – Europejski Tydzień Sportu’2019” w Kluczewsku

Europejski Tydzień Sportu (ETS) to inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Celem tej ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) jest zachęcenie wszystkich, w tym dzieci i młodzież, do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbywa się w dniach od 23 do 30 września 2019 r.

Patronat nad wydarzeniem w Województwie Świętokrzyskim objęło Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W ZPS w Kluczewsku w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 24 września odbył się Szkolny Dzień Zdrowia i Sportu, w który zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Dzień rozpoczął się od prelekcji na temat zdrowego trybu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz higieny umysłu w życiu każdego człowieka. Prelekcję poprowadziły – pani Ewa Glanda i pani Urszula Jeziorska. Następnie rozpoczęły się rozgrywki sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego dla klas V-VIII.

Pierwsi zmagania rozpoczęli młodzi piłkarze, którzy swoje mecze rozgrywali w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii młodszej zwyciężyła drużyna „Kokodżambo” natomiast w starszej „FC Jagodzinki”.

Po zmaganiach piłkarzy halę opanowały młode siatkarki, które także grały w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas V-VI wygrały „Alpaki” a w starszej (VII-VIII) – „Sokowirówki”.

Równolegle do rozgrywek siatkarskich toczyły się pasjonujące zmagania w grę „Boccia”. Między sobą rywalizowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. W turnieju uczniów zwyciężyła drużyna Szymona Synowskiego natomiast wśród nauczycieli najlepszy okazał się pan Tomasz Dębowski.

Klasy I-III w ramach Szkolnego Dnia Zdrowia i Sportu uczestniczyły w rajdzie pieszym po najbliższej okolicy połączonego z cyklem gier i zabaw ruchowych.

Po zakończeniu aktywnego dnia wszyscy zgodnie stwierdzili, że główny cel ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) jakim jest zachęcenie wszystkich, w tym dzieci i młodzieży, do aktywnego trybu życia został w ZPS Kluczewsko w pełni spełniony.

Zdjęcia TUTAJ:

Zagramy w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek!!!

Yes! Yes! Yes! To już pewne!!! Czekaliśmy z tą informacją do samego końca, aż wszystko się uprawomocni. Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich naszych sympatyków , że dzięki uprzejmości Wójta Gminy Kluczewsko - pana Rafała Pałki oraz Prezesa PKS Arka Kluczewsko - pana Mariusza Ochenduszki - Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska występować będą w najbliższym sezonie w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek (Rocznik 2005 i młodsze).

Jest to wspaniała nagroda dla tych utalentowanych siatkarek, które dalej mogą"bawić" się siatkówką nie opuszczając Kluczewska i szukając sobie klubów w innych miejscowościach, jak to bywało w poprzednich latach.

Przypomnijmy, że te dziewczęta nie miały sobie równych w województwie świętokrzyskim jeśli chodzi o "mini-siatkówkę". Kilkukrotnie grały też na Mistrzostwach Polski.

Nasze dziewczęta będą występować w lidze jako: SP/ARKA KLUCZEWSKO. Całą drużynę tworzą zawodniczki z Rocznika 2006 i 2007 czyli młodsze o rok od większości pozostałych drużyn. Pierwszy sezon będzie na pewno dla nas sezonem nauki i zbierania doświadczenia ale obiecujemy, że "tanio skóry nie sprzedamy" i w każdym meczu będziemy walczyć do samego końca!

Mamy ogromną nadzieję, że Gmina Kluczewsko nie będzie jedynym podmiotem wspierającym naszą drużynę. Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy kochają siatkówką w wykonaniu dziewcząt do współpracy. Jesteśmy otwarci. Naprawdę warto!!!

Już wkrótce kolejne informacje odnośnie terminarza oraz turniejów sparingowych.

Pozdrawiamy

SP/Arka Kluczewsko

Brawo Wiktoria!!!

Niezmiernie miło jest nam poinformować wszystkich, że uczennica naszej szkoły - Wiktoria Łęcka po raz kolejny została powołana do Siatkarskiej Kadry Województwa Świętokrzyskiego w kategorii "Młodziczka". Wiki w dniach 6-8 września uczestniczyła w IV Międzynarodowym Turnieju "Wawelskiego Smoka" w Piłce Siatkowej, który rozgrywany był w Krakowie.

Kadra Wojewówdztwa Świętokrzyskiego w składzie z naszą uczennicą zajęła bardzo dobre IV miejsce w turnieju. Szczegółowe wyniki oraz przebieg rozgrywek można znaleźć na stronie: http://www.turniejsmoka.pl/

Witrorii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!