Losowy obrazek

Uroczystości i wydarzeniaDrukuj

Rok Szkolny 2020/2021

Przedszkolaki pamiętają o Święcie Niepodległości

Zdjęcia TUTAJ:

Nasi mali artyści

Twórczość grupy przedszkolnej 4-5 latków jest pracą codzienną, w którą dzieci wkładają całe swoje „serce” i umiejętności. Jest sposobem wypowiadania się. Każda z prac odzwierciedla indywidualne zdolności, poziom fizycznego rozwoju oraz smak estetyczny. Aktywność twórcza daje najmłodszym ogrom radości i satysfakcji z wykonywanej pracy. 

Dzieci drogą manipulowania i eksperymentowania tworzą swoje małe „dzieła sztuki”.

Barbara Hyska

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień Owoców i Warzyw

Czy to jabłko, czy to gruszka

chętnie wskoczy mi do brzuszka,

może śliwka, banan też,

chcesz być zdrowy-wszystko zjesz!

 

28 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Owoców i Warzyw. Poprzez różnorodne zabawy, słuchanie utworów literackich, oglądanie filmów oraz twórczość plastyczną dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy. Każda grupa wykazała się inwencją twórczą, bogactwem wiedzy na temat owoców i warzyw oraz roli jaką pełnią w naszym odżywianiu.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień Papieski w naszym Przedszkolu

16 października 2020 roku minęły 42 lata, odkąd Karol Wojtyła wybrany został  na następcę świętego Piotra, przybierając imię Jan Paweł II. Wspominając Wielkiego Polaka – patrona naszej szkoły, dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach poświęconych Jego osobie. Przedszkolaki obejrzały krótki film o życiu św. Jana Pawła II, słuchały ciekawostek dotyczących Jego pontyfikatu oraz odśpiewały  ulubioną pieśń Papieża „Barkę”. Na zakończenie zajęć, chcąc uczcić przypadającą w tym roku setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, dzieci malowały kwiatki dla św. Jana Pawła II. 

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Rok Szkolny 2019/2020

Informacja dla Rodziców!!!

Drodzy Rodzice!

W związku z sytuacją, w jakiej się obecnie znajdujemy, chcielibyśmy Państwa poinformować, że na stronie wydawnictwa MAC https://www.mac.pl/flipbooki znajdują się karty pracy z podziałem na grupy wiekowe z możliwością wydruku. Zachęcamy też Państwa do odwiedzania innych stron internetowych przeznaczonych dla przedszkolaków np.:

szaloneliczby.pl (zadania i ćwiczenia z matematyki dla dzieci na poziomie przedszkola);

eduzabawy.com (karty pracy dla przedszkolaków);

panimonia.pl (zabawy ruchowe i gimnastyczne dla przedszkolaków);

bystredziecko.pl (materiały edukacyjne, kolorowanki, grafomotoryka).

Wychowawcy Przedszkola

Najmłodsi „Olimpijczycy” rywalizowali w Kluczewsku

10 marca w hali sportowej w Kluczewsku odbył się etap gminny I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, która jest przedsięwzięciem realizowanym przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Najważniejszymi celami Olimpiady jest propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci, rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole oraz poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

W zawodach biorą udział 5-cio i 6-cio letnie dzieci (dziewczęta i chłopcy) ze zgłoszonych Przedszkoli. 4-zespołowe drużyny rywalizują ze sobą w kilku konkurencjach. Są to m. in.: bieg z pałeczką sztafetową, toczenie piłki slalomem, rzut woreczkiem do celu, drużynowy skok w dal czy zwinnościowy tor przeszkód. Poszczególne kategorie wiekowe rywalizują między sobą i zdobywają punkty, które zsumowane na koniec decydują o końcowym triumfie całego Przedszkola.

W Gminie Kluczewsko o miano awansu do etapu powiatowego zmierzyły się ze sobą Przedszkole z Dobromierza oraz Przedszkole z Kluczewska.

Impreza rozpoczęła się uroczystym przemarszem najmłodszych sportowców, któremu towarzyszył symboliczny znicz olimpijski niesiony przez Kapitan Siatkarskiej Reprezentacji Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku – Amelię Mazur. Po nim uroczystego otwarcia „Olimpiady” dokonali: pani Elżbieta Grzybek – Wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty oraz pani Irena Orzechowska – Dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku.

Zanim zawody rozpoczęły się na dobre uczniowie klasy piątej oraz klas drugich przedstawili wspaniałe programy taneczne, które zachwyciły zgromadzoną na trybunach publiczność.

Po występach artystycznych przyszedł czas na rywalizację sportową. Na „pierwszy ogień” poszły 5-cio latki. W grupie najmłodszych bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z Dobromierza, które wygrały wszystkie konkurencje. Jeśli chodzi o chłopców prym wodziły dzieci z Kluczewska, które przegrały tylko w skoku w dal. Rywalizację dzieci starszych (6-cio letnich) natomiast zdominowały przedszkolaki z Kluczewska, które dzięki swoim świetnym występom zarówno dziewcząt, jak i chłopców zapewniły końcowy triumf całemu Przedszkolu z Kluczewska, które tym samym awansowało do etapu powiatowego, który odbędzie się w kwietniu we Włoszczowie.

Po zmaganiach sportowych wszyscy „mali sportowcy” zostali uhonorowani ufundowanymi przez Gminę Kluczewsko pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami, które wręczyły: pani Wizytator - Elżbieta Grzybek, pani Bożena Nowak – Sekretarz Gminy Kluczewsko oraz pani Monika Zaborska z Urzędu Gminy w Kluczewsku.

Konfetti, wspólne zdjęcie przy akompaniamencie utworu „Where are the Champions zakończyło całą imprezę.

Nad poprawnym przebiegiem turnieju czuwali: p. Tomasz Dębowski – koordynator gminny, p. Beata Bąk – sędzia główny oraz wolontariuszki: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka i Nina Parzuchowska. Oprawę muzyczną i artystyczną przygotowały panie: Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka oraz Agnieszka Herczyńska.

Widząc zaangażowanie i radość przedszkolaków rywalizujących w poszczególnych konkurencjach trzeba śmiało przyznać, że „I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka” jest wspaniałym przedsięwzięciem i powinna być kontynuowana w kolejnych latach. W dzisiejszych czasach, gdzie niestety już najmłodsi pochłonięci są światem multimedialnym, to właśnie sport może być dla nich alternatywą, aby zdrowo i aktywnie spędzać swój wolny czas. Miejmy nadzieję, że inicjatywa „Olimpiady Przedszkolaka”  bardzo się do tego przyczyni.

Zdjęcia TUTAJ:

Film z Olimpiady (autor: p. Elżbieta Grzybek): TUTAJ:

Dzień Przebierańców w przedszkolu...

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Alina Czarny Marszałek

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień Babci i Dziadka w Naszym Przedszkolu

,,Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.

 Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z tej okazji. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci pod okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz układy taneczne, które ćwiczyły na tę uroczystość. Maluchy zaprezentowały taniec ,,Smerfy”, 5- latki ,,Grease” i 6 – latki ,,Boom, boom, boom”. W pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Następnie złożyły życzenia i wręczyły laurki swoim babciom i dziadkom, aby po raz kolejny w szczególny sposób okazać im szacunek i podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni przez rodziców na słodki poczęstunek. To była wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe twarze babć i dziadków były wyrazem tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Anna Błotnicka, Agnieszka Piskorek, Alina Czarny Marszałek, Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula
A więc wezmę misia czule
I do siebie go przytulę

Dnia 25 listopada dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka, aby zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim bawić się z nim. Dzieci poznały historię tego święta oraz misiowych bohaterów literackich i filmowych. Wspólnie recytowały wiersz, śpiewały piosenki o misiach, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Ciekawą atrakcją tego dnia był misiowy tort z fajerwerkami.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień kredki w przedszkolu

22 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kredki. Mieliśmy okazję rozmawiać o roli kredek w życiu dzieci, przecież swoje pierwsze prace dzieci wykonują najczęściej właśnie nimi. W przedszkolu korzystamy z kredek ołówkowych, świecowych, pasteli suchych i olejnych. Dlatego też w tym dniu kredki były głównym bohaterem. Odśpiewaliśmy hymn „Kolorowe kredki”, wysłuchaliśmy Bajki o żółtej kredce”, wykonywaliśmy pracę zbiorową pt „Portret kredki”. Zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w salach. Kredki wykorzystaliśmy do liczenia, do układania z nich kompozycji, do porównywania długości, do zabaw rytmicznych. Nudno nie było a wręcz przeciwnie szary listopadowy dzień był kolorowy i radosny.

Pamiętajmy, że kredki są najlepszymi przyjaciółmi przedszkolaków. Wprowadzają w świat kolorów, rozwijają fantazję oraz wyobraźnię, dzięki nim dzieci wyrażają swoje emocje a także kształtują małe paluszki.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Pamiętajmy o tych, co odeszli

Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych udały się na pobliski cmentarz. Jak co roku pamiętały o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność, oddając życie w obronie Ojczyzny.

Zdjęcia TUTAJ:

Jesień w lesie

Jesień w lesie Jesienny spacer i aktywne spędzanie czasu, czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Fotorelacja ze spaceru do lasu połączona z zabawą na placu zabaw.

Zdjęcia TUTAJ:

Przedszkolaki pamiętają...

16 października obchodziliśmy w przedszkolu rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Obchody tego dnia były wyrazem naszej wdzięczności i duchowej łączności ze świętym Janem Pawłem II – patronem naszej szkoły. W każdej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia poświęcone Janowi Pawłowi II. Dzieci słuchały historii związanych z życiem papieża Polaka, oglądały zdjęcia oraz odśpiewały Jego ulubioną pieśń „Barkę”. Dzięki temu, że przekazujemy wiedzę młodszemu pokoleniu, mamy pewność, że pamięć o Janie Pawle II nigdy nie zaginie, lecz na zawsze pozostanie w sercu każdego Polaka.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Światowy dzień mycia rąk

Dziś od rana plusk w łazience to maluchy myją ręce…."

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Dlatego tak ważne jest kształtowanie czynności samoobsługowych i nawyków higienicznych. Celem zajęć jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. Na wstępie odbyła się rozmowa na temat zarazków i bakterii które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie wykonaliśmy plakat promujący mycie rąk. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat. Od dziś wszyscy w naszym przedszkolu mają czyste, lśniące i pachnące mydłem ręce! Brawo!

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Witamy w Nowym Roku Szkolnym

„Idziemy do przedszkola,

przedszkole już nas woła.

Lalki, misie, klocki lego,

a więc rękę daj kolego!

Poskaczemy, pośpiewamy,

dobry humor tutaj mamy...”

2 września 2019 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla dzieci, które pożegnały już wakacje, nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu. Przedszkolaki wyruszyły do swoich grup, gdzie spotkały zarówno swoich dobrze znanych kolegów, jak i całkiem nowych, którzy w naszym przedszkolu stawiają dopiero pierwsze kroki.

Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu, a rodzicom dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Rok Szkolny 2018/2019

Witaj Wiosno!!!

21 marca dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych spotkały się w jednej sali, aby powitać wiosnę. Podczas wspólnych zabaw dzieci przywoływały ją głośnymi okrzykami. Pani Wiosna zaprosiła przedszkolaków na spacer wokół przedszkola. Dzieci maszerując w barwnym korowodzie skandowały radośnie hasło: ,,Przyszła do nas wiosna oj tak tak, oj tak tak. Już w ogródku widać wiosny znak, wiosny znak”.

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień kota

„Chodzi swoimi drogami,

cichutko miauczy czasami,

chętnie wskakuje na płot.

To zwierzę nazywa się …” .

Wszystkie dzieci od razu zgadły, kto jest bohaterem tej zagadki. Chodziło oczywiście o kota. Na całym świecie 17 lutego swoje święto obchodzą właśnie koty. Przedszkolaki w tym dniu uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, śpiewały lubianą przez wszystkie dzieci piosenkę „My jesteśmy kotki dwa”, naśladowały kociaki, pokonywały tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajki o „Kocie w butach”. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, spędzony w miłej, radosnej atmosferze.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Walentynki w przedszkolu


Dzisiaj mamy walentynki

miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy,

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

Walentynki były dla dzieci z przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni.  Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się serduszkami i balonami. To był naprawdę wesoły dzień a dzieci wychodząc z przedszkola zabierały wykonane własnoręcznie walentynki dla swoich bliskich.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Wigilia w przedszkolu

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyliśmy wigilią, która odbyła się 21 grudnia.

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

Dzieci smakowały barszczyk z uszkami, potrawy rybne i inne smakołyki przygotowane przez rodziców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Irena Orzechowska złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia autorstwa p. Dominiki Prokop TUTAJ:

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Staropolskim obyczajem,

kiedy w Wigilię gwiazda wstaje,

Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,

wszyscy wszystkim ślą życzenia.

Przy tej pięknej sposobności i my życzymy wam radości,

aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było!

 

Święta Bożego Narodzenia to czas  pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. W naszym przedszkolu czas oczekiwania na święta  rozpoczęliśmy  od ubrania choinki i  udekorowania  przedszkola. Dzieci z  dużym zapałem i  zaangażowaniem wykonywały różne prace plastyczne, kartki świąteczne oraz ozdoby, którymi dekorowały sale przedszkolne i korytarze. Poprzez realizację tematyki kompleksowej dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Chętnie śpiewają kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.  

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Święty Mikołaj u 3-4 latków

Zdjęcia TUTAJ:

Święty Mikołaj u Naszych Przedszkolaków

6 grudnia obchodzimy mikołajki. Pojawienie się tego zwyczaju związane jest z postacią biskupa Mikołaja z Miry żyjącego dawno temu na terenach dzisiejszej Turcji. Był to człowiek bardzo zamożny, który bezinteresownie dzielił się z potrzebującymi. W naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana w całym budynku rozlegał się dźwięk dzwoneczków zapowiadających wizytę Mikołaja. Długo wyczekiwany gość wraz z pomocnikami odwiedzał uczniów w klasach obdarowując ich upominkami.  

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia TUTAJ:

CZARY MARY – Andrzejki w Przedszkolu

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać  Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Do dziś przetrwała jedynie tradycja andrzejkowa, będąca jedynie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców.

W dniu 30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe przeprowadzone przez grupę dziewcząt-harcerzy. Odbyło się tradycyjne lanie wosku, losowanie zawodów, przebijanie serduszek z imionami dziewcząt i chłopców, kalambury i zabawy przy muzyce. W przerwach można było poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

Andrzejkowe wróżby i zabawy dostarczyły najmłodszym wielu przeżyć i emocji.

Andrzejki w świetlicy szkolnej

Przy zapalonej świecy, 

Za zamkniętymi drzwiami,

Odgadnąć próbujemy,

Co ukrył los przed nami.

Wróżymy z butów, jabłek,

Lejemy wosk na wodę,

Co nam przyniesie przyszłość?

                          

W piątek, 30 XI w naszej świetlicy szkolnej został zorganizowany dzień św. Andrzeja. Nie zabrakło na nim tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem Andrzejek. Dzieci brały również czynny udział w przygotowanych przez nauczyciela zabawach i wróżbach m.in.: losowaniu przedmiotów ukrytych pod kubeczkami, ustawianiu butów, laniu wosku czy wybieraniu imion zapisanych na sercach. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Już za rok czeka nas podobna zabawa.

Marzena Sobczyk, Joanna Nowicka, Barbara Hyska

Andrzejki w naszym przedszkolu to tradycja. 30 listopada, jak co roku, dzieci z zajęć dodatkowch wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych, które dostarczyły im wiele przeżyć i emocji. „Lanie wosku”, „Buty”, „Wirująca butelka”, „Serduszka” to tylko niektóre wróżby. dzięki którym przedszkolaki sprawdziły co czeka je w przyszłości. Nie zabrakło uśmiechu i radości przy muzce oraz słodkiego poczęstunku.  Ten magiczny dzień spodobał się wszystkim dzieciom.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

W dniu 23.11.2018r. nasze przedszkolaki z zajęć dodatkowych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno - techniczne. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś! Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Marzena Sobczyk

Zdjecia TUTAJ:

Dzień Misia w Naszym Przedszkolu

Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały mis. Miś choć mały, choć nieśmiały, wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy misia swego ma.

Zdjęcia TUTAJ:

Przedszkolaki w teatrzyku

Dnia 16 listopada 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały przedstawienie pt. „Dorotka w tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Alert z Wrocławia.

Zdjęcia TUTAJ:

Przedszkolaki zapaliły znicze na grobach poległych żołnierzy

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień Kredki w Przedszkolu

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
namalują wszystko, to co chcę...

23 listopada obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Kredki. Na początku zajęć rozmawialiśmy o roli kredek w życiu dziecka. Poznały różne rodzaje kredek oraz sposoby ich użycia. Wykorzystałyśmy również metodę burzy mózgów „Co by było gdyby świat był bez koloru…”. Przypomnieliśmy sobie piosenkę pt. „Kolorowe kredki”. Przedszkolaki uczyły się, że kredka nie służy tylko do malowania po kartce, ale również może służyć do malowania buzi. Dzieci również przeliczały kredki oraz klasyfikowały według ustalonych cech. Maluchy dały upust swojej fantazji i kreatywności tworząc piękne rysunki kredkami świecowymi i woskowymi.  Dzień zakończył się wystawą prac i wręczeniem medali. Tak wesoły czas z pewnością na długo zostanie w pamięci najmłodszych…

Marzena Sobczyk

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

To właśnie książka rozwija dziecięcą fantazję, pamięć ,wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dzieci z zajęć dodatkowych wyruszyły w podróż do krainy bajek. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, oraz układały bajkowe puzzle. Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

Marzena Sobczyk

Światowy Dzień Mycia Rąk w Naszym Przedszkolu

Dziś od rana plusk w łazience to maluchy myją ręce…."

,,Światowy Dzień Mycia Rąk" obchodzony jest 15 października. Święto to zostało ustalone z inicjatywy UNICEF. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki. Maluchy doskonale wiedziały jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Potem miała miejsce rozmowa o zarazkach i o tym jak je skutecznie usuwać z dłoni. Odbył się także pokaz poszczególnych etapów mycia rąk z użyciem mydła i wody. Przedszkolaki doskonale naśladowały wszystkie czynności. Kiedy ręce zostały już umyte, dzieci uczestniczyły w zabawach tematycznych. Wszyscy świetnie się bawili, a po zabawach nastąpiło uroczyste ślubowanie. Dzieci oficjalnie zobowiązały się myć ręce następującymi słowami:

Uroczyście ślubuję zawsze myć ręce wodą i mydłem przed jedzeniem i po wizycie w toalecie”

Po ślubowaniu dzieci zaprezentowały swoje prace plastyczne związane z obchodzonym dniem a potem ustawiły się w rzędach do stanowisk mycia rąk pod nadzorem nauczyciela. Od dziś wszyscy w naszym przedszkolu mają czyste, lśniące i pachnące mydłem ręce! Brawo!

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Origami naszych Przedszkolaków

24 października przypada Światowy Dzień Origami – japońskiej sztuki składania papieru. Tego dnia w naszym przedszkolu dzieci zapoznały z kulturą Chin skupiając się oczywiście na historii origami. Dowiedziały się, że sztuka składania papieru wywodzi się z około 700 roku i dzięki niej poznajemy podstawy geometrii, miały okazję pooglądać książki o origami, a także zobaczyć jakie piękne rzeczy mogą powstać z papieru. Na zakończenie przedszkolaki wykonały techniką Origami piękne czapeczki i jesienne listki. Dzieci były podczas tworzenia swych prac bardzo twórcze.Wszyscy przekonaliśmy się, że origami to doskonały sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Marzena Sobczyk, Barbara Hyska

Zdjęcia TUTAJ:

Jesienny spacer Przedszkolaków

Zdjęcia TUTAJ:

Jesienne zabawy przedszkolaków

Jesienne zabawy

 

Jesień, jesień kolorowa,

coś tam chyba dla nas chowa?

Tu kasztanek, tam orzeszek,

a tam jeżyk listek niesie.

Przyszły dzielne przedszkolaki,

popatrzyły, pomyślały

i z jesienią poszalały.

A kiedy się zmęczy które,

to nazbiera liści furę.

Zdjęcia TUTAJ:

Sprzątanie Świata w Przedszkolu

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Dlatego 21 września na zajęciach dodatkowych  przedszkolaki dzielne i pełne zapału wraz z panią  wyruszyły na wielkie porządkowanie terenu wokół przedszkola. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Cieszymy się, że śmieci z roku na rok jest coraz mniej.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia: TUTAJ

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu w Kluczewsku zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Maluchy uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się . Na zakończenie pani złożyła dzieciom życzenia i wręczyła każdemu odznakę Super Przedszkolaka.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Rok Szkolny 2017/2018 - WYDARZENIA Tutaj: