Wizyty

free counters

Uroczystości i wydarzeniaDrukuj

Rok Szkolny 2018/2019

Święty Mikołaj u Naszych Przedszkolaków

6 grudnia obchodzimy mikołajki. Pojawienie się tego zwyczaju związane jest z postacią biskupa Mikołaja z Miry żyjącego dawno temu na terenach dzisiejszej Turcji. Był to człowiek bardzo zamożny, który bezinteresownie dzielił się z potrzebującymi. W naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana w całym budynku rozlegał się dźwięk dzwoneczków zapowiadających wizytę Mikołaja. Długo wyczekiwany gość wraz z pomocnikami odwiedzał uczniów w klasach obdarowując ich upominkami.  

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia TUTAJ:

CZARY MARY – Andrzejki w Przedszkolu

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać  Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Do dziś przetrwała jedynie tradycja andrzejkowa, będąca jedynie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców.

W dniu 30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe przeprowadzone przez grupę dziewcząt-harcerzy. Odbyło się tradycyjne lanie wosku, losowanie zawodów, przebijanie serduszek z imionami dziewcząt i chłopców, kalambury i zabawy przy muzyce. W przerwach można było poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

Andrzejkowe wróżby i zabawy dostarczyły najmłodszym wielu przeżyć i emocji.

Andrzejki w świetlicy szkolnej

Przy zapalonej świecy, 

Za zamkniętymi drzwiami,

Odgadnąć próbujemy,

Co ukrył los przed nami.

Wróżymy z butów, jabłek,

Lejemy wosk na wodę,

Co nam przyniesie przyszłość?

                          

W piątek, 30 XI w naszej świetlicy szkolnej został zorganizowany dzień św. Andrzeja. Nie zabrakło na nim tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem Andrzejek. Dzieci brały również czynny udział w przygotowanych przez nauczyciela zabawach i wróżbach m.in.: losowaniu przedmiotów ukrytych pod kubeczkami, ustawianiu butów, laniu wosku czy wybieraniu imion zapisanych na sercach. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Już za rok czeka nas podobna zabawa.

Marzena Sobczyk, Joanna Nowicka, Barbara Hyska

Andrzejki w naszym przedszkolu to tradycja. 30 listopada, jak co roku, dzieci z zajęć dodatkowch wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych, które dostarczyły im wiele przeżyć i emocji. „Lanie wosku”, „Buty”, „Wirująca butelka”, „Serduszka” to tylko niektóre wróżby. dzięki którym przedszkolaki sprawdziły co czeka je w przyszłości. Nie zabrakło uśmiechu i radości przy muzce oraz słodkiego poczęstunku.  Ten magiczny dzień spodobał się wszystkim dzieciom.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

W dniu 23.11.2018r. nasze przedszkolaki z zajęć dodatkowych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno - techniczne. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś! Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Marzena Sobczyk

Zdjecia TUTAJ:

Dzień Misia w Naszym Przedszkolu

Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały mis. Miś choć mały, choć nieśmiały, wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy misia swego ma.

Zdjęcia TUTAJ:

Przedszkolaki w teatrzyku

Dnia 16 listopada 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały przedstawienie pt. „Dorotka w tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Alert z Wrocławia.

Zdjęcia TUTAJ:

Przedszkolaki zapaliły znicze na grobach poległych żołnierzy

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień Kredki w Przedszkolu

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
namalują wszystko, to co chcę...

23 listopada obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Kredki. Na początku zajęć rozmawialiśmy o roli kredek w życiu dziecka. Poznały różne rodzaje kredek oraz sposoby ich użycia. Wykorzystałyśmy również metodę burzy mózgów „Co by było gdyby świat był bez koloru…”. Przypomnieliśmy sobie piosenkę pt. „Kolorowe kredki”. Przedszkolaki uczyły się, że kredka nie służy tylko do malowania po kartce, ale również może służyć do malowania buzi. Dzieci również przeliczały kredki oraz klasyfikowały według ustalonych cech. Maluchy dały upust swojej fantazji i kreatywności tworząc piękne rysunki kredkami świecowymi i woskowymi.  Dzień zakończył się wystawą prac i wręczeniem medali. Tak wesoły czas z pewnością na długo zostanie w pamięci najmłodszych…

Marzena Sobczyk

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

To właśnie książka rozwija dziecięcą fantazję, pamięć ,wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dzieci z zajęć dodatkowych wyruszyły w podróż do krainy bajek. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, oraz układały bajkowe puzzle. Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

Marzena Sobczyk

Światowy Dzień Mycia Rąk w Naszym Przedszkolu

Dziś od rana plusk w łazience to maluchy myją ręce…."

,,Światowy Dzień Mycia Rąk" obchodzony jest 15 października. Święto to zostało ustalone z inicjatywy UNICEF. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki. Maluchy doskonale wiedziały jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Potem miała miejsce rozmowa o zarazkach i o tym jak je skutecznie usuwać z dłoni. Odbył się także pokaz poszczególnych etapów mycia rąk z użyciem mydła i wody. Przedszkolaki doskonale naśladowały wszystkie czynności. Kiedy ręce zostały już umyte, dzieci uczestniczyły w zabawach tematycznych. Wszyscy świetnie się bawili, a po zabawach nastąpiło uroczyste ślubowanie. Dzieci oficjalnie zobowiązały się myć ręce następującymi słowami:

Uroczyście ślubuję zawsze myć ręce wodą i mydłem przed jedzeniem i po wizycie w toalecie”

Po ślubowaniu dzieci zaprezentowały swoje prace plastyczne związane z obchodzonym dniem a potem ustawiły się w rzędach do stanowisk mycia rąk pod nadzorem nauczyciela. Od dziś wszyscy w naszym przedszkolu mają czyste, lśniące i pachnące mydłem ręce! Brawo!

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Origami naszych Przedszkolaków

24 października przypada Światowy Dzień Origami – japońskiej sztuki składania papieru. Tego dnia w naszym przedszkolu dzieci zapoznały z kulturą Chin skupiając się oczywiście na historii origami. Dowiedziały się, że sztuka składania papieru wywodzi się z około 700 roku i dzięki niej poznajemy podstawy geometrii, miały okazję pooglądać książki o origami, a także zobaczyć jakie piękne rzeczy mogą powstać z papieru. Na zakończenie przedszkolaki wykonały techniką Origami piękne czapeczki i jesienne listki. Dzieci były podczas tworzenia swych prac bardzo twórcze.Wszyscy przekonaliśmy się, że origami to doskonały sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Marzena Sobczyk, Barbara Hyska

Zdjęcia TUTAJ:

Jesienny spacer Przedszkolaków

Zdjęcia TUTAJ:

Jesienne zabawy przedszkolaków

Jesienne zabawy

 

Jesień, jesień kolorowa,

coś tam chyba dla nas chowa?

Tu kasztanek, tam orzeszek,

a tam jeżyk listek niesie.

Przyszły dzielne przedszkolaki,

popatrzyły, pomyślały

i z jesienią poszalały.

A kiedy się zmęczy które,

to nazbiera liści furę.

Zdjęcia TUTAJ:

Sprzątanie Świata w Przedszkolu

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Dlatego 21 września na zajęciach dodatkowych  przedszkolaki dzielne i pełne zapału wraz z panią  wyruszyły na wielkie porządkowanie terenu wokół przedszkola. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Cieszymy się, że śmieci z roku na rok jest coraz mniej.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia: TUTAJ

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu w Kluczewsku zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Maluchy uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się . Na zakończenie pani złożyła dzieciom życzenia i wręczyła każdemu odznakę Super Przedszkolaka.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Rok Szkolny 2017/2018 - WYDARZENIA Tutaj: