Losowy obrazek

Wizyty

free counters

WydarzeniaDrukuj

Szkolna Wierszykarnia

Uczniowie Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku z okazji 100 Rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Roku Jubileuszowym 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę opracowali tomik wierszy, w którym zaprezentowali swoje umiejętności poetyckie i artystyczne. Pani dyrektor Irena Orzechowska dziękując uczniom, którzy przygotowali publikację wręczyła wszystkim tomik z wierszami - „Szkolną wierszykarnię” i książeczki ufundowane przez pisarkę p. Teresę Ostrowską oraz Samorząd Uczniowski.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w ZPS w Kluczewsku odbyło się wiele działań promujących czytelnictwo. Klasa Ia i Ib wzięła udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu jest rozwijanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Dzieci otrzymały maskotki Gangu Słodziaków i zestawy książeczek. Pierwszoklasiści wsłuchując się w opowieści o słodziakach  chętnie i pomysłowo wykonywali  prace plastyczne przedstawiające zakończenie przygód bohaterów.

W bibliotece szkolnej uczniowie klas I dowiedzieli jakie są zalety głośnego czytania, obejrzeli prezentację zachęcającą do częstego sięgania po książeczki oraz wysłuchali przygód kotki – „Kici-Koci”, czytanych przez wychowawczynie.

W sobotę 29 września podczas rozgrywek sportowych na stadionie w Kluczewsku przedstawiciele uczniów należących do Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz harcerze czytali wszystkim zebranym wiersze własnego autorstwa. W związku ze zbliżającym się 100-leciem Odzyskania Przez Polskę Niepodległości były to wiersze o tematyce patriotycznej „Polska w barwach pór roku” oraz „Opowiedz mi moja Ojczyzno”.

Takie spotkania mają na celu promowanie czytelnictwa nie tylko wśród dzieci, ale również i dorosłych. Czytanie, szczególnie głośne wpływa na rozwój wyobraźni, wzbogaca słownictwo oraz stymuluje rozwój.

Czytajmy więc wszyscy jak najczęściej!

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka, Ewelina Dumin

Zdjęcia: TUTAJ:

„Zima wierszem i pędzlem malowana”

W dniu 26.01.2018r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku zostały ogłoszone wyniki konkursu literacko – plastycznego pt. „Zima wierszem i pędzlem malowana”. Spotkanie rozpoczął występ dzieci z grupy 0A, które wykonały piękny taniec do piosenki o tematyce zimowej. Uczennice  należące do Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zaprezentowały wiersz własnego autorstwa pt. „Zimowe igraszki”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Szkolna  i Samorząd Uczniowski. Powyższy konkurs był skierowany do uczniów klas I – VI. Zadaniem uczestników było wybranie dowolnego wiersza o tematyce zimowej i wykonanie do niego ilustracji z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Głównym celem  konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań czytelniczych i plastycznych. Spośród 26 prac jury wyłoniło laureatów:

W kategorii klas I :

I miejsce - Weronika Moneta z kl. Ia

II miejsce – Milena Gąsior z kl. Ia

 III miejsce – Julia Zięcik z kl. Ia

Wyróżnienie otrzymali: Wirginia Adamus i Mikołaj Łączek – kl. Ia

W kategorii klas III:

I miejsce – Aleksandra Janduła z kl. III

II miejsce – Magdalena Wojciechowska i Amelia Jończyk z kl. III

III miejsce – Emilia Dobrowolska z kl. III

Wyróżnienie otrzymał Piotr Ławiński z kl. III

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Wiktoria Łęcka z kl. Vb

II miejsce – Klaudia Synowiec z kl. VIa

III miejsce – Aleksandra Borowiecka z kl. Va i Kacper Turczyn z kl. VIa

Wyróżnienie otrzymały: Karolina Karbownik z kl. IVa  i Magdalena Gieroń                

z   kl.VIa.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek, natomiast zwycięzcom przyznano nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był Samorząd Uczniowski oraz blogerka książkowa – p. Ewelina Bartocha, której serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Skórnicka – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Małgorzata Walasek – bibliotekarz

Zdjęcia TUTAJ:

Spotkanie uczestników sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych

19 października 2017r. w Bibliotece Szkolnej w Kluczewsku odbyło się spotkanie w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych z terenu powiatu włoszczowskiego.

Na początku spotkania przybyli goście zwiedzili budynek naszej szkoły. Następnie Panie obejrzały prezentację multimedialną „Jak zachęcić uczniów do czytania?”, na której przedstawiłam formy promocji czytelnictwa organizowane w bibliotece szkolnej w Kluczewsku. W kolejnej części wymieniłyśmy się doświadczeniami na temat rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży. To pobudziło nas do dyskusji na temat preferencji czytelniczych uczniów.

W naszej placówce po przeprowadzonej ankiecie dotyczącej ulubionych przez uczniów książek wynika, iż przedszkolaki najchętniej sięgają po bajeczki, wierszyki i baśnie. W grupie uczniów należących do klas I-III przodują baśnie i opowiadania. Uczniowie należący do klas IV-VII lubią czytać książki przygodowe, baśnie oraz książki biograficzne(zwłaszcza biografie słynnych sportowców), a gimnazjaliści zdecydowanie fantastykę.

Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej we Włoszczowie – Pani Justyna Kowalska przedstawiła ofertę lekcji prowadzonych w PBW Filii we Włoszczowie z zakresu tematyki regionalnej i literackiej.

Takie wspólne spotkania dają możliwość dzielenia się naszym doświadczeniem, co wpływa na dalszy rozwój naszych bibliotek.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Spotkanie Podsumowujące

W dniu 24.01.2017r. w naszej bibliotece odbyło się zebranie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, uczniów należących do Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz harcerzy. Było to spotkanie podsumowujące wspólną działalność uczniów w I półroczu roku szkolnego 2016/2017, z którego wynikało, że współpraca była niezwykle owocna i przyniosła zamierzone efekty.
Należy podkreślić, iż wszelkie działania i wysiłki podjęte przez uczniów miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego oraz  zagospodarowanie  wolnego czasu, dostrzeganie potrzeb własnych i innych ludzi.
Pani Dyrektor wraz z opiekunami podziękowała młodym działaczom za współpracę.

Bibliotekarka- Małgorzata Walasek
Opiekun Samorządu Uczniowskiego- Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia: TUTAJ

Dzień Babci i Dziadka w Komparzowie

Nasi uczniowie z występem w Komparzowe W dniu 22.01.2017r. uczniowie Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku mieli zaszczyt wystąpić na uroczystości z okazji „Dnia Babci i Dziadka” przed publicznością zgromadzoną w świetlicy wiejskiej w Komparzowie. Młodzi aktorzy wcielili się w role postaci dwóch bajek „ Królowa Śniegu” i „Dziewczynka z zapałkami”. Pięknie wykonane przez dziewczęta z gimnazjum piosenki uświetniały inscenizację . Po występie uczniowie otrzymali słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Było nam bardzo miło gościć w Komparzowie.

Małgorzata Walasek – bibliotekarz

Aleksandra Skórnicka – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Zdjęcia TUTAJ:

Wspieramy Samorząd Uczniowski w zbiórce pieniędzy na sztandar szkoły.

W dniu 21 grudnia br. uczniowie należący do Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowali kiermasz książek używanych. W sprzedaży pojawiły się egzemplarze dla dzieci, młodzieży i dorosłych o różnej tematyce. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Pozyskano kwotę 130,00 zł, którą w całości przekazano na sztandar szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom oraz Uczniom zaangażowanym w powyższe przedsięwzięcie.

Bibliotekarka- Małgorzata Walasek

Więcej TUTAJ:

Chcę z Tobą spędzić święta

15 grudnia br. uczniowie z ZPS i PG w Kluczewsku przygotowali przedstawienie świąteczne pt. „Królowa Śniegu i święta”. Młodzi artyści wcielili się w postacie z bajek Hansa Christiana Andersena pt.  „Królowa Śniegu” i „Dziewczynka z zapałkami”. Myślą przewodnią inscenizacji było przypomnienie najważniejszych wartości w życiu człowieka, takich jak pomoc drugiej osobie, przebaczenie, miłość, przyjaźń i zgoda.
Oprawa muzyczna oraz piosenki pięknie wykonane przez uczennice z gimnazjum wprowadziły widzów w świąteczny nastrój.
W tym dniu uczniowie wystąpili nie tylko przed społecznością szkolną, ale także na spotkaniu seniorów z naszej gminy  oraz podczas zebrania z rodzicami.

                                                       Bibliotekarka: Małgorzata Walasek
                                                       Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Skórnicka

Więcej TUTAJ:

Każdy może zostać Świętym Mikołajem

Uczniowie ZPS i PG w Kluczewsku przygotowali na powitanie Mikołaja montaż słowno- muzyczny.  Przedstawili krótką historię św. Mikołaja , z której dowiedzieliśmy się, że był to człowiek  niezwykle skromny i czuły na ludzką biedę i niedolę. Swoim znacznym majątkiem chętnie dzielił się z potrzebującymi.
Dzieci   zwróciły uwagę na to ,że cała społeczność uczniowska także bierze udział w różnych akcjach charytatywnych na terenie naszej szkoły, bo przecież „każdy  może zostać  św. Mikołajem”. 
Po inscenizacji Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami zapewniając, iż za rok ponownie nas odwiedzi.

                                                                                                                                 Organizatorzy:

                                                                    Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka, Urszula Jeziorska

Wiecej TUTAJ                                                                   

Spotkanie z pisarką Teresą Ostrowską

Pani Teresa Ostrowska pochodzi z naszego rejonu. Mieszka w miejscowości Brzeście – gmina Radków. Od kilku lat pisze opowiadania i wiersze dla dzieci. Napisała między innymi: „Zimowe spory maszyn rolniczych”, „Leśne bajeczki babci i dziadka”, „Piękniejszy świat”, „Bajki z zagrody babci i dziadka cz. I i II”, „Opowiadania z zagrody babci i dziadka”.

W dniu 17.11.2016r. w Bibliotece Szkolnej w Kluczewsku odbyło się spotkanie autorskie z pisarką i poetką Teresą Ostrowską.

Na początku Pani Dyrektor ZPS w Kluczewsku – Irena Orzechowska powitała przybyłego gościa oraz uczniów klasy II, klas III, grupę należącą do Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz przedstawicielkę DKK w Kluczewsku – Panią Monikę Kryczkę.

Uczniowie poszczególnych klas przygotowali piękne powitanie recytując wiersze samej autorki, co bardzo wzruszyło i ucieszyło Panią Teresę.

W dalszej części spotkania pisarka opowiedziała dzieciom o swoim życiu, początkach i pasji do pisania oraz o tym skąd bierze pomysły. Wyznała, że natchnienie czerpie z otaczającej przyrody i obserwacji życia na wsi. Niektóre z wierszy i bajek powstałe pod piórem autorki, napisała na życzenie swoich wnuków.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi autorki oraz czytanych im wierszy i bajek. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem występu pisarki i zadawały jej wiele pytań.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele zebranych klas w podziękowaniu wręczyli Pani Teresie Ostrowskiej kwiaty.

Mamy nadzieje, że w przyszłości pisarka odwiedzi nas ponownie.

Małgorzata Walasek

Spotkanie z Dyskusyjnym Klubem Książki w Kluczewsku

W przeddzień Święta Niepodległości grupa uczennic z ZPS i PG w Kluczewsku uczestniczyła w spotkaniu DKK, na które  zaprosiła nas Pani Zdzisława Krupa – Mentor Dyskusyjnego Klubu Książki w Dobromierzu i Kluczewsku. Wzięła w nim także udział Pani Dyrektor ZPS w Kluczewsku – Irena Orzechowska. Nasze uczennice zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalno – instrumentalne osobom ze środowiska lokalnego. Montaż słowno – muzyczny, który przedstawiły  dotyczył tematyki patriotycznej.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i gościnę Pani Zdzisławie Krupie oraz wszystkim Paniom należącym do klubu.

Małgorzata Walasek

Październik miesiącem bibliotek szkolnych...

Idea święta powstała w 1999 roku dzięki International Association of School Librarianship – Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego.

Głównym celem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jest promocja biblioteki w środowisku szkolnym, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w środowisku życia szkoły oraz pokazanie tego, jaka jest pomocna uczniom w nauce, zdobywaniu informacji, rozbudzaniu i poszerzaniu swoich zainteresowań, rozwijaniu wyobraźni i wychowaniu oczytanej młodzieży.

Z tej okazji w dniu 27 października w naszej bibliotece przeprowadzono pogadankę na temat historii Bibliotek Szkolnych oraz przedstawiono prezentację multimedialną pt.  „Święto Bibliotek Szkolnych”. Szczególne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły ciekawostki o książkach i bibliotekach na całym świecie.

W związku z obchodami „ Święta Bibliotek Szkolnych” ogłoszony został konkurs poetycki skierowany do uczniów klas II – III oraz IV – VI na ciekawy wiersz
o bibliotece.

Śladami Henryka Sienkiewicza

2016 rok został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza. W tym roku mija setna rocznica śmierci i sto siedemdziesiąta rocznica urodzin pisarza. Z tej okazji w dniu 8 października biblioteka szkolna w ZPS w Kluczewsku zorganizowała wycieczkę do Oblęgorka. Uczestniczyli w niej uczniowie klas szóstych ZPS z Kluczewska, członkowie DKK z Kluczewska i Dobromierza oraz grupa uczniów ze szkoły z Dobromierza. Wszyscy chcieliśmy  przez chwilę pobyć w miejscu , gdzie bywał i tworzył Henryk Sienkiewicz. Po dotarciu do Oblęgorka, idąc aleją lipową do Muzeum pisarza, podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody.

Majątek ziemski Oblęgorek Henryk Sienkiewicz otrzymał w 1900 roku, jako prezent od narodu polskiego na 25 – lecie pracy twórczej. Należy wspomnieć, iż ten pięknie położony pałacyk zaprojektował specjalnie dla pisarza architekt Hugon Kudera. Pałacyk był dla pisarza letnią rezydencją. Tu w wolnych chwilach Sienkiewicz spędzał czas ze swoją rodziną i z przyjaciółmi. Był zachwycony swoją nową posiadłością i tak o niej pisał :

„Oblęgorek oczarował mnie zupełnie. Mało jest w Królestwie wiosek tak pięknie położonych. Drzewa bardzo porosły, park jest ogromny, kwiatów mnóstwo, a jabłonie, grusze i śliwy gną się literalnie pod ciężarem owoców”.

W Muzeum zwiedziliśmy salon, jadalnię, palarnię, gabinet i sypialnię pisarza. Podziwialiśmy oryginalne meble, obrazy, rzeźby, tkaniny i część księgozbioru artysty. Henryk Sienkiewicz napisał tutaj kilka swoich dzieł takich jak: powieść „ W pustyni i w puszczy”, „ Na polu chwały”, nowelę „ Dwie łąki” a także fragmenty niedokończonych Legionów.

Myślimy, że wycieczka była dla wszystkich ciekawa i pasjonująca. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc.

Pałacyk Henryka Sienkiewicza to szczególne miejsce, które warto zobaczyć.

Serdeczne podziękowania składamy p. Wójtowi – Rafałowi Pałce za pomoc w organizacji wycieczki. 

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Rajd rowerowy uczniów z Kluczewska…

W sobotni wrześniowy poranek harcerze, członkowie aktywu bibliotecznego oraz uczniowie klasy V wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę rowerową po naszej okolicy. Rajd rozpoczął się zbiórką w Kluczewsku, na której omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Trasa rajdu to  28-kilometrowa pętla, która obejmowała następujące miejscowości: Kluczewsko – Ciemiętniki – Sudzin – Sudzinek – Kąty – Maluszyn – Kurzelów – Komparzów - Kluczewsko. Przemierzając okolice  dwóch województw – świętokrzyskiego i łódzkiego uczestnicy wycieczki podziwiali uroki rzeki Czarnej i Pilicy, nad którymi odbyły się dwa postoje. Podczas rajdu  uczniowie zwiedzili cmentarz parafialny w Kurzelowie, na którym spoczywa babcia Stefana Żeromskiego - Agnieszka z Jackowskich Katerla oraz zapalili znicz na grobowcu ofiar faszystowskiego terroru podczas II Wojny Światowej. Poznali również historię powstania kaplicy na cmentarzu oraz kościoła parafialnego w Kurzelowie.

Uczniowie zmęczeni, lecz zadowoleni „z bagażem” pełnym przygód  powrócili do swoich domów i już marzą o kolejnej wyprawie.

Zdjęcia TUTAJ

Spotkanie z pisarką Małgorzatą Wardą.

W dniu 15.06.2016r. Bibliotekę Publiczną w Kurzelowie w ramach DKK odwiedziła znana pisarka, malarka i rzeźbiarka pani Małgorzata Warda.

W tym spotkaniu wzięły udział także przedstawicielki koła czytelniczego z ZPS w Kluczewsku. Pani Małgorzata w ciekawy ( zrozumiały dla młodych czytelników)  sposób opowiadała o swoich książkach. Mogłyśmy również poznać pasje pisarki związane z malarstwem i rzeźbiarstwem. Serdecznie dziękujemy p. Zdzisławie Krupie – Mentorowi DKK za możliwość uczestniczenia w tak zacnym spotkaniu.

Takie chwile pozostają na długo w pamięci…

„Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 10.06.2016r.w ramach ogólnopolskiej akcji „ Jak nie czytam, jak czytam” przedszkolaki i uczniowie ZPS w Kluczewsku w tym przedstawiciele samorządu, harcerzy, sportowców wyruszyli wspólnie z nauczycielami i pracownikami szkoły w pochodzie ulicami naszej miejscowości. Każdy z uczestników zabrał ze sobą swoją ulubioną książkę. „Lubimy czytać”, ten napis widniał na czele uroczystego korowodu.

W akcji współpracowali z nami Publiczne Gimnazjum w Kluczewsku, pracownicy Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Policji. Przedstawicielka Urzędu Gminy pani Jadwiga Suliga przeczytała nam wiersze Juliana Tuwima z dedykacją dla wszystkich zgromadzonych oraz swoich wnucząt. Natomiast pan kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia rozmawiał z dziećmi na temat ich ulubionych książek. Następnie wszyscy zebraliśmy się na stadionie, gdzie wspólnie czytaliśmy książki i rozmawialiśmy na ich temat.

Sukcesem naszego działania było to, że zjednoczyło nas wspólne czytanie. Wszyscy świetnie się bawili z nieodłącznym atrybutem tego dnia – książką.

Agnieszka Herczyńska, Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Już czytam!

W dniu 11.05.2016r w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią, pani dyrektor – Irena Orzechowska oraz pani Ewelina Bartocha – blogerka książkowa. Całość poprowadziły dziewczynki z koła czytelniczego, które wprowadziły dzieci w zaczarowany świat książek. Pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki ufundowane przez panią dyrektor i panią Ewelinę Bartochę. Uśmiechnięte dzieci opuściły bibliotekę wraz z pierwszą samodzielnie wypożyczoną książką.

Małgorzata Walasek

Uczniowie ZSP w Kluczewsku na Paradzie Schumana.

2 maja br. uczniowie ZPS w Kluczewsku po raz  pierwszy wzięli udział w Paradzie Schumana we Włoszczowie. W samo południe sprzed ZPO nr 2 przy ul. Różanej wyruszył barwny korowód składający się z reprezentacji siedemnastu szkół. Uczniowie nieśli flagi i rekwizyty charakterystyczne dla wybranych przez siebie państw Unii Europejskiej. Parada zmierzała w kierunku Podzamcza Włoszczowskiego,  gdzie odbywała się „Majówka Europejska”.  Po dotarciu na miejsce zadaniem uczestników było zaprezentowanie wybranego kraju w najciekawszy sposób. Przedstawicielki SU,  aktywu  bibliotecznego oraz harcerze z naszej szkoły prezentowali  Holandię.

Występy wszystkich uczniów były na bardzo wysokim poziomie.

Spośród siedemnastu szkół, pięć stanęło na podium w tym nasze dziewczynki, które zdobyły IV zaszczytne miejsce  oraz nagrodę finansową w wysokości 200 zł. Uczennice wykonały piękny układ taneczny do holenderskiej piosenki pt. „Want verliefd zijn is leuker” .

Aby obejrzeć film z występu naszych uczniów kliknij w link: https://youtu.be/H_wWvQx8o3w

Uczniowie biorący udział w prezentacji:  Natalia Gusta, Emilia Nowakowska, Wioleta Kuliś,  Wiktoria Łęcka, Natalia Toborek, Lena Migoń, Magdalena Baran, Karolina Jambor, Emilia Turczyn, Magdalena Okoń, Maja Pura, Konrad Szczukocki, Jakub Olczyk, Adrian Gębski, Dawid Bąk.               

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Spotkanie z pisarką Karoliną Wilczyńską.

W dniu 17marca br. w bibliotece w Dobromierzu odbyło się spotkanie autorskie z pisarka Karoliną Wilczyńską , w którym uczestniczyły przedstawicielki koła czytelniczego z Biblioteki szkolnej w Kluczewsku . Zaproszenie otrzymaliśmy od organizatorki spotkania p. Zdzisławy Krupy – Moderatora DKK w Dobromierzu.

Spotkanie upłynęło w bardzo ciepłej i serdecznej atmosferze.

Pani Karolina  w ciekawy sposób przedstawiła tajniki swojej pracy młodym czytelnikom. Dziewczynki były pod ogromnym wrażeniem prelekcji przeprowadzonej przez specjalnego gościa.

Serdeczne podziękowania składamy pani Zdzisławie Krupie dzięki, której  mogłyśmy uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu .

Małgorzata Walasek

Z wizytą w Komparzowie.

„Moja babcia i mój dziadek,

to wspaniali są dziadkowie.

Dziadek mnóstwo zna zagadek,

babcia bajkę ci opowie.

Bo na świecie nie znajdziecie ,

takich bajek i zagadek,

jakie wnukom opowiada

moja babcia i mój dziadek”.

W dniu 7 lutego br. na zaproszenie Pani sołtys wsi Komparzów, Julianny Fornal oraz Zespołu Ludowego „Ale Babki”, zuchy i harcerze wraz z aktywem bibliotecznym z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku wystąpili w świetlicy wiejskiej w Komparzowie w przedstawieniu pt.” Bajki z humorem”. Dzieci wystąpiły na wiejskiej imprezie z okazji „ Dnia Babci i Dziadka”.

Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, iż to dziadkowie opowiadają najwspanialsze bajki na świecie. Tym razem  jednak to uczniom przypadła ta rola. Młodzi aktorzy wprowadzili seniorów w bajkowy świat inscenizując bajki „ Królewna Śnieżka” oraz „Kopciuszek”.  

Publiczność była pod ogromnym wrażeniem talentu aktorskiego młodych artystów nagradzając ich gromkimi brawami. Takie chwile na długo pozostają w pamięci.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Niekończąca się historia.

W dniu 18 grudnia br.  uczniowie ZPS i PG w Kluczewsku wprowadzili całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój prezentując  „Niekończącą się historię.” Aktorzy przenieśli widzów w fantastyczny świat książki, gdzie główny bohater, Bastian przeżywa rozterki.  Chcąc uratować krainę o nazwie Fantazjana, musi marzyć. Świat fantastyczny przeplata się ze światem realnym, do którego po pewnym  czasie przybywa Bastian. Tu poznaje  życie ludzi, tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Przedstawiony przez młodych aktorów  fragment, książki Michaela Ende pt. „Niekończąca się historia” zachęcił uczniów do przeczytania  dalszych losów chłopca o imieniu Bastian.

Na zakończenie uczniowie złożyli Wszystkim najlepsze życzenia świąteczne.

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka, Ewelina Dumin, Marzena Sobczyk

Złote Gody w ZSP Kluczewsko.

Z tej okazji uczniowie aktywu bibliotecznego i harcerze przygotowali przedstawienie dla seniorów.

Fotogaleria: TUTAJ:

Mikołaj z wizytą w ZPS Kluczewsko.

„Siwą brodę oraz wąsy ma i czerwony długi płaszcz, czy już wiecie kto to może być, czy już mogę spytać Was? To Mikołaj siwą brodę ma, to Mikołaj prezenty nam da.”

Tradycyjnie, jak co roku naszą szkołę odwiedził zacny, długo wyczekiwany przez dzieci gość- „Święty Mikołaj”. Na powitanie uczniowie przygotowali występ artystyczny, który wprowadził wszystkich w mikołajkowy nastrój. Najmłodsze dzieci zaprezentowały scenkę, w której zawarte treści niosły przesłanie miłości i pomocy drugiemu człowiekowi. Natomiast młodzież gimnazjalna przygotowała oprawę muzyczną. Pozostali uczniowie chcąc uświetnić ten uroczysty dzień założyli na głowy czerwone czapeczki.

Po przedstawieniu Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami obdarował wszystkie dzieci prezentami życząc im zdrowia, uśmiechu i radości. Chcąc uwiecznić tą chwilę wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ta wizyta  na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka, Barbara Włódzik, Ewelina Dumin