10 grudnia w Bibliotece Szkolnej w Kluczewsku odbyło się spotkanie autorskie z pisarką, malarką, hafciarka, koronkarką oraz artystką ludową  panią Ewą Naporą. Pani Ewa pochodzi z naszego rejonu, mieszka w miejscowości Kluczyce (gmina Secemin).
Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami oraz p. dyrektor Irena Orzechowska. Dzieci powitały przybyłego gościa wierszem i piosenką oraz zaprezentowały własną twórczość  w postaci napisanych opowiadań. W dalszej części spotkania p. Ewa opowiedziała  o swoim życiu i pasji do pisania. Przeczytała: „Bajkę o bałwanku Stefanku” oraz „Bajkę o młynarzu” zachęcając tym dzieci do częstego sięgania po książki.
Miłym punktem programu była przygotowana przez p. Ewę Naporę wystawa własnych prac. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały wytwory sztuki ludowej. Były pod ogromnym wrażeniem występu pisarki i zadawały jej wiele pytań. Na zakończenie p. dyrektor w podziękowaniu  naszemu gościowi za przybycie i ciekawą prezentację swojego dorobku artystycznego wręczyła  tomik wierszy napisany przez naszych uczniów pt: „Szkolna wierszykarnia”. Dziękujemy i liczymy na kolejne spotkanie.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ: