11 grudnia w Kielcach odby si pierwszy turniej MInisiatkówki Dziewcz徠 w ramach 安i皻okrzyskie Mini Volley Cup (2019/2020). Tradycyjnie zawody rozgrywane s w czterech kategoriach: „single”, „dwójki”, „trójki” i „czwórki”. Szko喚 Podstawow z Kluczewska w tegorocznej edycji reprezentuj dziewcz皻a w kategorii „dwójki” (2 zespo造) i trzeba przyzna, 瞠 jak na pocz徠ek sezonu to poradzi造 sobie wy鄉ienicie.

W kategorii „dwójeczek” wyst徙i這 a 27 zespoów. Grano systemem „brazylijskim” (2 przegrane eliminuj z turnieju). Zawodniczki z Kluczewska 鈍ietnie si prezentowa造. II zespó pierwszej pora磬i dozna dopiero w pó貨inale (z pó幡iejszym triumfatorem ca造ch zawodów), natomiast I zespó pewnie doszed do Fina逝, gdzie zmierzy si z dru篡n MUKS SMS Ostrowiec 安i皻okrzyski. Mecz mia bardzo wyrównany przebieg i zako鎍zy si wynikiem 15:13 dla Ostrowca. Ostrowieczanki zrewan穎wa造 si tym samym za pora磬 we wcze郾iejszej fazie rozgrywek. Wtedy to gór by zespó z Kluczewska wygrywaj帷 15:12. Drugi zespó natomiast w meczu o III miejsce przegra minimalnie 13:15 z dru篡n SP 25 Kielce.

Nasze najm這dsze Minisiatkarki udowodni造, 瞠 ci篹k prac na treningach i ambicj mo積a kontynuowa sukcesy ich starszych kole瘸nek, które w poprzednich latach „鈍i璚i造” triumfy w województwie 鈍i皻okrzyskim a teraz graj z powodzeniem w siatkówce „pe軟owymiarowej”. Nasze „dwójeczki” zasygnalizowa造 tak瞠, 瞠 wiosn na powa積ie b璠 si liczy w walce o awans do Mistrzostw Polski Kinder+Sport.

W tym roku zmienia si troch formu豉 eliminacji do Mistrzostw Polski je郵i chodzi o województwo 鈍i皻okrzyskie. Mi這 nam poinformowa, 瞠 安i皻okrzyski Zwi您ek Pi趾i Siatkowej doceni dokonania naszych siatkarek i powierzy organizacj jednego z pó貨inaów Szkole Podstawowej w Kluczewsku. Pó貨ina odb璠zie si w marcu 2020 roku.

SP Kluczewsko w turnieju w Kielcach zagra這 w sk豉dzie: I zespó – Kinga Czai雟ka (kpt.), Daria Barabasz, II zespó – Amelia Jo鎍zyk (kpt.), Emilia Dobrowolska. Opiekunem obu zespoów jest – p. Tomasz D瑿owski

Zdj璚ia TUTAJ: