W dniu 20.12.2019r. odbyły się w naszej szkole jasełka  o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję.  Zanim przedstawienie się rozpoczęło głos zabrał  ks. proboszcz Wiesław Chęcina. Odczytał fragment z Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu i poprowadził modlitwę. Na ręce dyrekcji złożył świąteczne  życzenia.

Tegoroczne jasełkowe widowisko  w naszej szkole zostało przygotowane przez uczniów klas: 5, 7a, 7b, 8a, 8b.  Przedstawienie przybliżyło okoliczności narodzin  Jezusa. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia, które rozegrały się dwa tysiące lat temu w Betlejem. Klimat wigilijnej nocy podkreśliła świąteczna dekoracja oraz  wzruszające kolędy. Aktorzy z  przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez widzów, którzy nie szczędzili braw.  Na zakończenie Dyrekcja naszej szkoły złożyła wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. 

6.01.2020r. w uroczystość Objawienia Pańskiego w godzinach popołudniowych, jasełka zostaną powtórnie  wystawione dla społeczności lokalnej.

M. Auguścik - Osicka, M. Stróżykowska, E. Celebańska -Pawlik

Zdjęcia TUTAJ: