19 stycznia rozegraliśmy kolejny ligowy mecz w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek. Naszym przeciwnikiem były koleżanki zza „miedzy” czyli Victoria Włoszczowa. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0 (25:21; 25:22) chociaż mecz na pewno do łatwych nie należał. Zarówno pierwszego jak i drugiego seta rozpoczynaliśmy źle wyraźnie przegrywając. Dopiero w końcówkach dochodziliśmy przeciwniczki i przechylaliśmy szalę zwycięstwa na naszą stronę. Wielkie brawa należą się naszej atakującej Emilii Barczyńskiej, która skończyła serią zagrywek oba sety. Najpierw w pierwszym secie od stanu 21:21 do 25:21 i w drugim od 21:22 do 25:22. Emilka oczywiście zdobyła tytuł Najlepszej Zawodniczki (MVP) meczu. Przypomnijmy, że pierwszy mecz tych zespołów jesienią także zakończył się zwycięstwem SP Arki Kluczewsko. Wtedy był to prawdziwy horror zakończony w tie-breaku.

Dziewczyny po raz kolejny udowodniły, że mimo przeciwności jakie je w tym sezonie spotykają nie poddają się i mimo, że praktycznie zespół budowany jest od nowa to ich ambicja i determinacja pokazuje, że wszystko idzie w dobrą stronę. Oby tak dalej!

W kolejnym ligowym graniu będziemy podejmować u siebie 9 lutego – SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz FUN Sport Kielce II. Wcześniej zagramy 2 lutego w Bełchatowie w turnieju Akademii PGE Skry Bełchatów.

SP Arka Kluczewsko – Victoria Włoszczowa 2:0 (25:21; 25:22)

MVP meczu – Emilia Barczyńska (SP Arka Kluczewsko)

SP Arka Kluczewsko zagrało w składzie: Nina Parzuchowska, Emilia Barczyńska, Natalia Kaczkowska, Wiktoria Łęcka, Amelia Mazur (kpt.), Klaudia Synowiec, Julia Barczyńska (L), Kinga Czaińska, Aleksandra Smoczek, Aleksandra Borowiecka, Anna Grabiec. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ: