25 stycznia grupa 40 uczniów Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyła w wyjeździe na mecz Plus Ligi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a BKS Visłą Bydgoszcz.

Na parkiecie bełchatowskiej hali „Energia” nasi uczniowie mieli okazję podziwiać w akcji jednych z najlepszych siatkarzy grających na Świecie. W drużynie Skry grają m. in.: Mariusz Wlazły, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Norbert Huber, Kacper Piechocki czy Milad Ebadipour. Trenerem bełchatowian jest Michał Mieszko Gogol – asystent trenera Reprezentacji Polski – Vitala Heynena.

Tradycyjne w Bełchatowie panuje wspaniała atmosfera, do której świetnie dopasowali się uczniowie z Kluczewska głośno wspierając swoich idoli. Po meczu zostali oni zaproszeni na płytę boiska, gdzie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia z całą drużyną PGE Skry.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa z Kluczewska od kilku lat należy do Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. W ramach uczestnictwa w Akademii dziewczynki z Kluczewska biorą udział w treningach minisiatkówki i siatkówki, które prowadzone są w hali sportowej w Kluczewsku. Obecnie w zajęciach bierze udział ponad 30 dziewczynek w wieku 6 – 14 lat. Siatkarki regularnie otrzymują sprzęt sportowy, grają w turniejach Akademii oraz mają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w meczach PLUS Ligi rozgrywanych w Bełchatowie.

Wszystkie chętne dziewczynki, które chcą dołączyć do treningów serdecznie zapraszamy. Zapraszamy także chłopców. Zajęcia z dziewczynkami prowadzi pan Tomasz Dębowski natomiast z chłopcami – pani Beata Bąk.

Zdjęcia TUTAJ: