Siatkarki Szkoły Podstawowej w Kluczewsku po raz kolejny napisały wspaniałą historię. Na Mistrzostwa Województwa w Siatkówce Plażowej miały jechać po naukę, a wracają z nich z brązowymi medalami!

Mistrzostwa w „strugach deszczu” odbyły się 20 czerwca we Włoszczowie. W zawodach zagrało 16 par, które rywalizowały ze sobą „systemem brazylijskim” (dwie porażki eliminują z turnieju). Nasze siatkarki, które grały w turnieju jako SP Arka Kluczewsko wygrały pierwsze trzy mecze i pewnie awansowały do półfinału w którym musiały uznać wyższość koleżanek z Gali Skarżysko Kamienna. Co ciekawe te dwa zespoły spotkały się w początkowej fazie turnieju i wtedy górą były Kluczewianki. W meczu o III miejsce Amelia i Wiktoria nie dały szans drużynie  Victorii Włoszczowa zapewniając sobie tym samych brązowe medale.

Pierwsza czwórka turnieju przedstawia się następująco: 1. Gala Skarżysko Kamienna, 2. FUN Sport Kielce, 3. SP Arka Kluczewsko, 4. UKS Victoria Włoszczowa. Wszystkie cztery w/w drużyny wywalczyły awans do Półfinałów Mistrzostw Polski!

Para, która zdobyła brązowe medale Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce Plażowej Młodziczek to: Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka. Trenerem dziewcząt jest p. Tomasz Dębowski.

III miejsce w Województwie jest wspaniałym osiągnięciem tych młodych siatkarek. W Mistrzostwach w siatkówce plażowej wystąpiły po raz pierwszy w karierze  i od razu zdobyły medal mimo, że są z młodszego rocznika. Po raz kolejny udowodniły, że warto w nie inwestować. Są wspaniałą promocją naszej szkoły i gminy.

Mamy ogromną nadzieję, że te sukcesy przyczynią się do tego, że siatkówka dziewcząt i kobiet w Gminie Kluczewsko będzie się jeszcze bardziej rozwijać bo widać, że jest na to ogromne zapotrzebowanie. Oczywiście zachęcamy wszystkich chętnych do wspierania nas, a chętne dziewczynki w wieku od 7 do 14 lat zapraszamy na treningi.

Pozdrawiamy

Zdjęcia TUTAJ: